گروه: اخبار استان خبر: 136605 / تاریخ انتشار : 1398/6/13 ساعت : 12:52
گزارش؛

کلافگی شهروندان از ترافیک خیابان های هجرت یاسوج/پرونده روی میز شورای ترافیک استان

خیابان هجرت ها در شهر یاسوج مردم را کلافه کرده است و با توجه به اینکه فصل مدارس را در پیش داریم نارضایتی های شدیدی نیز در آینده ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گویا گره ترافیکی در شهر یاسوج قرار نیست که به این زودی ها بر طرف شود ترافیکی که مردم شهر را کلافه کرده و باعث شده است که نارضایتی های مختلفی ایجاد شود.

 

از جمله  نقاطی که معمولا در شهر یاسوج در اکثر زمان ها دچار ترافکی سنگین و گاهی نیمه سنگین است خیابان فردوسی به ویژه در چهار راه فرودسی که گاهی به طور کلی قفل می شود و تنها راه نجات این است که یک نفر از خودگذشتگی کند و خودرو ها را رد کند.

 

نقطه دیگر خیابان جمهوری در ساعات عصر است و خیابانی که به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتهی می شود معمولا در ساعاتی خاص از شبانه روز دچار ترافیک بسیار سنگین می شود و البته از مسیر ارتباطی بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج نیز نمی توان رد شد که به دلیل قرار گرفتن در مسیر پارک ساحلی شهر به ویژه در ایام تابستان به شدت دچار مشکل می شود.

 

اما نقطه ای دیگر از شهر یاسوج که اکثر مردم شهر را کلافه کرده است خیابان هجرت ها به ویژه هجرت سه است با توجه به اینکه چندین مدرسه در این دو خیابان وجود دارد در فصل مدارس نارضایتی های بسیار شدیدی در این خصوص وجود دارد، هر چند در همین فصل نیز که ایام تابستان است معمولا در عصرها و گاهی تا شب ترافیک زیادی وجود دارد.

در خصوص مشکل گره ترافیکی خیابان های هجرت سه با رئیس پلیس راه استان و کارشناس شورای ترافیک شهرداری یاسوج صحبت کرده ایم که در ادامه آمده است.

 

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس گفت: هر کاری که قرار است برای یک طرفه یا دو طرفه کردن خیابان ها انجام شود قانونا باید در  شورای ترافیک استان مصوب شود وضعیت هجرت ها در خصوص ترافک وخیم است.

 

سرهنگ خوشوقت گفت: شهرداری باید پیشنهادات خود را ارائه دهد  و بعد در شورای ترافیک مطرح و مصوب شود و سپس اقدام کنند، با توجه به مدرسه ای که در این هجرت ها قرار گرفته است متاسفانه در سال گذشته نیز نارضایتی هایی در این خصوص داشتیم.

 

وی افزود: باید فکری به حال این خیابان ها انجام شود و سعی می کنیم تا قبل از مهر ماه مشکل آن  تا اندازه ای بر طرف شود ما خودمان نیزاین موضوع را می دانیم که نارضایتی هایی زیادی در این چند خیابان وجود دارد حتما برنامه ای در آینده برای انها خواهیم داشت.

 

سجاد بهرامی کارشناس حوزه ترافیک شهرداری یاسوج نیز در گفتگو با صبح زاگرس گقت: شهرداری یاسوج برای اولین بار بحث مطالعات ترافیکی و جامع شهر یاسوج را در برنامه دارد که  تا پایان سال 98  مطالعات ان تمام می شود این طرح در راستای تسهیل ترافیک در شهر یاسوج و اصلاح هندسی و یک طرفه و یا دو طرفه کردن خیابان ها است.

وی گفت: با توجه به اینکه خیابان هجرت ها در کنار کاربری های خدماتی و آموزشی هستند تردد در این چند خیابان به شدت بالا است، در مرحله اول توصیه ما این است که افرادی که در این چند خیابان فعالیت می کنند استفاده ار خودروهای تک سرنشین را فراموش کنند، تذکراتی نیز در پروانه کسب به این افراد داده شده است که چگونه عمل کنند.

 

کارشناس حوزه ترافیک شهرداری یاسوج عنوان کرد: پیشنهاداتی نیز در شورای ترافیک شهرستان و استان داده شده است که هجرت ها  به صورت مخالف یک طرفه کنیم تا اینکه موقتا مشکل آنها بر طرف شود و طرح جامع مطالعاتی انجام شود فعلا این پشنهاد به شورای ترافیک استان و شهرستان داده شده است.

 

بهرامی تصریح کرد: با توجه به اینکه مدرسه ای در خیابان هجرت ها قرار دارد ما به صورت مکتوب به آموزش و پرورش اعلام کرده ایم که برای دانش آموزان از سرویس استفاده کنند ما همچنان در شورای ترافیک این موضوع را مطرح می کنیم و اینکه والدین ملزم شوند از سرویس مدارس افتاده کنند.

 

وی ادامه داد: باید به شورای ترافیک برود و در آنجا مصوب شود و به فرمانداری ارسال و  بعد بازدید های میدانی انجام و در مرحله بعد به شهرداری ابلاغ و در پایان  مراحل یک طرفه کردن هر سه خیابان هجرت انجام شود، متولی انجام کار شورای ترافیک است که باید ابلاغ  کند و ما مجری هستیم.

 

کارشناس حوزه ترافیک شهرداری یاسوج در پایان گفت: نصب تابلو کار سختی نیست و فقط باید در شورای ترافیک مصوب شود وظیفه ما این است که رضایت مردم را ایجاد کنیم به همین دلیل به صورت مجدد نامه ای به شورای ترافیک استان زده می شود و موضوع را پیگیری می کنیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 4 نظر
علی
1398/6/13 - 14:20
عدم استفاده از حمل و نقل عمومی به نوبه خودش بر افزایش ترافی تاثیر دارد
rateup 0
 ratedown 0
عبدالله
1398/6/13 - 14:21
هفته های دیگه سال تحصیلی جدید شروع میشود نباید اجازه داد این وضع سبب افزایش مشکل برای مردم شود
rateup 0
 ratedown 0
ایمان
1398/6/13 - 14:22
بسترهای مناسب برای کمتر شدن استفاد از حمل و نقل عمومی وجود ندارد
rateup 0
 ratedown 0
ناصر
1398/6/13 - 14:23
فقط وعده
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.