گروه: اخبار استان خبر: 136509 / تاریخ انتشار : 1398/6/11 ساعت : 12:44

درمانگاه محروم ترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد پزشک ندارد

منطقه محروم زیلایی که یک روز از نداشتن درمانگاه محروم بود، امروز از نداشتن پزشک در این درمانگاه رنج می برد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، زیلایی؛ اسمش  را زیاد شنیده ایم منطقه ای که از نظر محرومیت در استان که نه بلکه در کل کشور معروف شده است، یک سال قبل بود که تصاویر  دختران زیلایی که در سن جوانی چهر ای شبیه دختران 50 ساله داشتند منتشر شد و واکنش های مختلفی را به دنبال داشت.

بازدیدهایی از طرف مسئولان کشوری از منطقه زیلایی شد و طرح هایی در این منطقه تصویب و اعتباراتی  نیز برای آنها در نظر گرفته شده است اما گویا منطقه زیلایی قرار است همچنان محروم باشد و قرار است مسئولان استان صرفا برای دادن چند گزارش عملکرد به آنجا بروند و عکس یادگاری بگیرند.

یکی از خدماتی که با پیروزی انقلاب اسلامی  در نقاط مختلف استان  به صورت گسترده به مردم ارائه  داده شد خدمات بهداشتی و درمانی بود که می توان گفت گستردگی خوبی در استان دارد و مناطق مختلف استان اکنون دارای مراکز درمانی و بهداشتی هستند.

 

وقتی درمانگاه زیلایی افتتاح شد مردم روستا از اینکه دیگر لازم نیست برای انجام آزمایشات مختلف کیلومتر ها  به شهرهای اطراف  بروند خوشحال بودند اما امروز همین درمانگاه دچار مشکلاتی از جمله نبود پزشک شده است.

مردم منطقه محروم زیلایی از نبود پزشک در درمانگاه خود رنج می برند و از وضعیت درمان در روستای خود گلایه دارند؛ انتظار می رود مسئولان استان از جمله مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان در این خصوص چاره ای بیندیشند.

یکی از اهالی روستا در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: درمانگاه منطقه زیلایی بیش از 2 ماه است که پزشک ندارد و مردم نیز به دلیل دور بودن سایر درمانگاه ها از معالجه بیماری خود منصرف می شوند.

 

این فرد که خود از اهالی منطقه زیلایی است افزود: درمانگاه زیلایی معمولا پزشک ندارد  هر 10 تا 20 روزی یک پزشک به اینجا می آید  و فقط چند ساعتی می ماند و دوباره می رود .

 

وی گفت: در این منطقه زنان باردار و افراد مسنی هستند که ممکن است هر لحظه به پزشک نیاز داشته باشند اما با این شرایط ممکن است مشکلاتی برای آن ها ایجاد شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.