گروه: اخبار استان خبر: 136425 / تاریخ انتشار : 1398/6/10 ساعت : 11:09
بر اساس میزان حضور و مشارکت در رای‌گیری‌ها؛

فعال‌ترین نماینده‌های مجلس را بهتر بشناسید/هیچ خبری از تاجگردون، زارعی و هاشمی‌پور نیست + جزئیات

نماینده مجلس در پویش شفافیت درباره فعالیت و حضور و غیاب مشارکت کردند، در این گزارش نگاهی آماری به میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های دی ماه گذشته تا پایان تیر ماه امسال داریم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس :متأسفانه عدم دسترسی دقیق و درست حسابی به نمایندگان مجلس کهگیلویه و بویراحمد و البته تا حدودی ضعف رسانه‌ها باعث شده تا نمایندگان استان در مجلس گزارش کمتری از عملکرد خود در مجلس و آن هم حضور در مسائل مهم کشور از جمله قانون گذاری و نظارت ارائه دهند. در ادامه گزارشی را می‌خوانید که متوجه خواهید شد که نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در هیچ کدام از طرح‌های مهم مجلس مشارکت چندانی نداشته‌اند. و آنها هم به هیچ کس و حتی جامعه دانشجویی و دانشگاهی، مردم و اقشار فرهیخته استان پاسخگو نیستند.
 غلامرضا تاجگردون که بیش از دو نماینده دیگر خود را به رسانه‌ها برده و برای هر کاری یا پست اینستاگرامی می‌گذارد و یا هم مصاحبه‌های نیش دار و کنایه‌داری انجام می‌دهد، هیچ مشارکتی در رأی گیری‌های بر اساس گزارش زیر نداشته است. غلام محمد زارعی و عدل هاشمی‌پور نیز مشارکتی در رأی‌گیری‌ها نداشته اند و مشخص نیست که نمایندگان ما در هنگام رأی گیری‌ها به چه کار مهمتری مشغول هستند، آیا آنها حواس شان به مصوبات و قوانین که به رأی گذاشته می‌شود، هست یا خیر؟ تکلیف مردم در این میان چه می‌شود. نمایندگان مجلس استان کهگیلویه و بویراحمد نباید دلشان به افتتاح پروژه‌های کوچک در حوزه انتخابیه‌شان خوش باشد که کمترین اشتغالزایی هم انجام گرفته است. به طور مثال در همین شهرستان بویراحمد با 146 میلیارد تومان 342 نفر اشتغال زایی شده است، آنهم اشتغالزایی ناپایدار.
نمایندگان این استان کمترین کاری را برای اشتغال این خیل عظیم بیکار در استان کهگیلویه و بویراحمد کرده‌اند و تنها نورچشمی‌هایشان با نامه‌ی در ادارات به کار گرفته می‌شود و بقیه جوانان تحصیل کرده و بیکار هم باید دست روی دست بنشیند و منتظر باشند تا اتفاقی بیفتد.
همچنین شهرستان باشت و گچساران که با معضل جدی بیکاری فرزندان تحصیل کرده خود، دست و پنجه نرم می‌کند در همین روزهای اخیر با اجرای 52 طرح تنها برای بیش از 230 نفر اشتغالزایی صورت گرفته که این در مقابل این همه جوانان بیکار ناچیز به شمار می‌رود. هر چند که نگارنده همه این خدمات را به برکت نظام اسلامی می‌داند و غرض این است که چرا نمایندگان این استان به فکر طرح‌های بزرگ و فکر اساسی تر برای این استان نیستند. چرا باید کلنگ پروژه لاستیک سازی سبز خان احمد باشت فقط کلنگش به زمین زده شود و دیگر هیچ مسئولی نگاه به پشت سرش نکند که این پروژه چه حال و روزی دارد.

به گزارش کبنا، فارس نوشت: طرح شفافیت آرای نمایندگان طرحی بود که از سوی جمعی از نمایندگان تدوین شد، اما  نتوانست آرای اکثریت را با خود همراه کند و فوریت آن یک بار در هفته گذشته و یک بار در سال گذشته در صحن علنی رد شد، با این حال جمعی از نمایندگان مجلس به صورت داوطلبانه برای شفافیت میزان حضور و غیاب و مشارکت خود در رأی‌گیری‌های مجلس کمپینی ایجاد کردند که تا به حال 110 نفر از نمایندگان در این کمپین فعالیت‌های خود در مجلس را ثبت کرده‌اند. 
در این گزارش  آخرین آمار از وضعیت حضور و مشارکت نمایندگان شرکت کننده در این پویش از آبان‌ماه سال گذشته تا تیرماه امسال را مرور خواهیم کرد.
* آمار حضور و مشارکت نمایندگان در رای‌گیری‌های آبان ماه گذشته
بر این اساس، در آبان‌ماه گذشته، 96 نماینده در این طرح میزان آراء خود را ثبت کرده‌اند که بیشترین میزان حضور در زمان رأی‌گیری را احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز، بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس، حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، رضا انصاری نماینده داراب، سلام امینی نماینده ایلام، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مشهد، سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر، سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین، شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده تنکابن ، شهروز برزگر نماینده سلماس، عبدالله رضیان نماینده قائم‌شهر و علی اسماعیلی نماینده نور و علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده سازی ، علی‌ اکبری نماینده شیراز، علی قربانی نماینده بجنورد، علی نوبخت حقیقی نماینده تهران، فردین فرمند نماینده میانه، فرهاد فلاحتی نماینده قائنات، محمد بیرانودی  نماینده خرم‌آباد، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، محمود صادقی و مصطفی کواکبیان نمایندگان تهران، نادر قاضی‌پور، یحیی کمالی‌پور، حضور در تمام 37 رأی‌گیری انجام شده در این ماه را برای خود ثبت کرده‌اند و در تعداد مشارکت در رأی‌گیری‌ها نیز حسن کامران، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، سیدمحمدجواد ابطحی، شمس‌الله شریعت‌نژاد، علی اکبر شیراز، فردین فرمند، محمد بیرانوندی، محمدحسین فرهنگی، نادر قاضی‌پور با مشارکت در هر 37 رأی‌گیری انجام شده، بیشترین میزان مشارکت را به نام خود ثبت کرده‌اند.

براساس این گزارش، تعداد کل رأی‌گیری‌ها در آذرماه سال گذشته 67 مورد بوده که به این 96 نماینده‌ای که در آبان‌ماه در کمپین شفافیت داوطلبانه مشارکت کردند، 3 نماینده دیگر نیز اضافه شد که بر این اساس، احمد علیرضابیگی، بیت‌الله عبداللهی، رضا کریمی، روح‌الله بابایی صالح، سیدحسین نقوی حسینی، شهروز برزگر کلشانی، علی ابراهیمی، علی اسماعیلی، علی‌اکبری شیراز، علیرضا سلیمی، فردین فرمند، محمدابراهیم رضایی، محمداسماعیل سعیدی، محمد بیرانوند، محمدحسین فرهنگی، مصطفی کواکبیان، نادر قاضی‌پور و سیدمرتضی خاتمی در تمام رأی‌گیری‌ها حضور داشتند و در این میان احمد علیرضابیگی، شهروز برزگر، علی اسماعیلی، فردین فرمند در تمامی رأی‌گیری‌ها مشارکت کردند.

آمار تجمیعی 9 ماه گذشته نیز نشان می‌دهد که فردین فرمند و نادر قاضی‌پور با ثبت 99 درصد مشارکت در رأی‌گیری‌ها بیشترین میزان مشارکت را داشتند. حسینعلی حاجی دلیگانی با 98 درصد، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رضا کریمی، محمدابراهیم رضایی با 97 درصد مشارکت در جایگاه بعدی قرار می‌گیرند. علیرضا سلیمی 95 درصد مشارکت را برای خود ثبت کرده، شمس‌الله شریعت‌نژاد و محمد بیرانوندی 94 درصد، سیده فاطمه ذوالقدر 93.6 درصد، روح‌الله بابایی صالح 92 درصد، حسن کامران، سیدناصر موسوی لارگانی و علی‌اکبری شیراز نیز 91 درصد مشارکت در رأی‌گیری داشتند. 
کمترین میزان مشارکت در رأی‌گیری‌ها برای نمایندگانی که به صورت داوطلبانه از آبان‌ماه گذشته در کمپین شفافیت حضور داشتند نیز مربوط به ابوالفضل حسن بیگی با 21 درصد مشارکت در رأی‌گیری‌ها، محمد حسن‌نژاد با 31 درصد، شهاب نادری با 36 درصد، محمدرضا ملکشاهی با 37 درصد، محمد عزیزی با 39 درصد و اقبال محمدیان با 41 درصد بوده است. 
علی وقفچی و علی یارمحمدی نیز نمایندگانی بودند که آمار آنها تا خردادماه ثبت شده و مشارکت زیر 50 درصد داشتند، اما سایر نمایندگانی که در این کمپین مشارکت کردند، مشارکت بالای 50 درصد در رأی‌گیری‌ها را برای خود در این 9 ماه به ثبت رساندند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.