گروه: اخبار استان خبر: 136344 / تاریخ انتشار : 1398/6/9 ساعت : 09:40
در بهمئی مطرح شد؛

مراسم بزرگداشت آیت الله آمیر احمد تقوی در لیکک برگزار شد+تصاویر

مراسم نکوداشت یاد وخاطره مرحوم آیت الله آمیراحمد تقوی با حضور مردم و مسئولان بهمئی در مصلای شهر لیکک برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛مراسم نکوداشت یاد وخاطره مرحوم آیت الله آمیراحمد تقوی با حضور مردم و مسئولان بهمئی در مصلای شهر لیکک برگزار شد.

در این مراسم سوگواری که بزرگان بهمئی در آن شرکت کردند، فرزند روحانی مرحوم آمیر احمد تقوی و تعدادی دیگر از روحانیون و بزرگان منطقه حضور داشتند.

امام جمعه شهر لیکک در این مراسم سوگواری گفت: به فرمایش علامه طباطبائی "اتحاد علم، عالم و معلوم آن چیزی است که در عالم آخرت با انسان باقی می ماند و آن دسته ای از علوم با انسان برانگیخته می شوند که انسان عامل و معتقد به آنهاست".

 

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی افزود:حضرت آیت الله آمیر احمد تقوی از معدود شخصیت هایی بود که هم تواضع داشت، هم علم و هم عامل بود  و مصداق آیه شریفه" وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ‏ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرینَ " .

وی ادامه داد: ایشان هم در دوران رژیم ستم شاهی نهراسیدند ، مبارزه و هدایت گری کردند، هم در نجف و هم در منطقه به مصداق "جوع در آیه قبل" سختی و گرسنگی کشیدند تا اعتقادات، دین و شریعت نسل پداران ما را آموزش دادند، خانه به خانه زحمت و سختی کشیدند ؛ ایشان نقش بزرگی در تربیت ما داشت، به گردن همه ما حتی کودکان و نسل های بعد از ما در منطقه حق دارند.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد: فرصت برای بیان همه فضائل این عالم کم است، فضیلت های ایشان همه فضائل علم ومجاهدان در راه خداست و بزرگداشت بزرگان دین در واقع بزرگداشت خود دین است.

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:زیباترین آیه ای که روزها همه سخنرانان در مورد شخصیت حضرت آیت الله تقوی می گوییند  إِنَّمَا یخْشَی اللّه مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاءُ است و در واقع ایشان از مصادیق این آیه شریفه هستند.

وی گفت: با تشکر  و قدردانی از مردم شریف بهمئی که در این هوای گرم تلاش و کوشش کردند و با وجود برگزاری یک مجلس در روزهای قبل توسط سادات شهرستان اما  عده ای از بزرگان در فضای حقیقی و مجازی درخواست تشکیل چنین مراسمی را داده بودند و در این راستا تلاش کردند که از طرف خودم، سادات بزگوار و بیت شریف مرحوم آیت الله تقوی از همه این عزیزان قدردانی می کنم.

در ادامه این مراسم فرزند مرحوم آیت الله تقوی با تسلیت ایام محرم، گفت: از همه عزیرانی که در این هوای گرم و نامساعد زحمت کشیدند برای بزرگداشت شخصی که مربی ایمان ما و شما بود، شرکت کردند.

 حجت الاسلام سید مرتضی تقوی با تشکر از همه مردم، افزود:از همه عزیزان ایل بزرگ بهمئی، اگرچه بیشتر مایلم تقسیمات کشوری را بکار ببرم تا تقسیمات ایلی را اما از همه مردم  شهرستان بهمئی تشکر می کنم.

 

 

 حجت الاسلام تقوی در ادامه گفت: در مرتبه بعد از متولیان این مجلس، از امام جمعه محترم و دلسوز، فرماندار، فرماندهان سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و سایر دست اندرکاران تقدیر و تشکر ویژه دارم.

وی با بیان اینکه در این روزها بسیار از پدر ما تکریم و تجلیل شد و مردم حضوری بی سابقه داشتند، گفت: همه جا سوال از علت این همه استقبال و بدرقه می کنند؟چه عنصری در این شخصیت بود که اینچنین جذب قلوب مردم شد؟

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد:ایشان فرد با فضیلتی بود، به تعبیری ابوالفضائل بود ؛به نظر بنده که غیر از افتخار فرزندی، افتخار شاگردی ایشان را داشتیم و سالیانی از عمرم را در جوار و محضر این عالم گذراندم، اگر بپرسند برجسته ترین صفت این شخص چه بود؟ عرض می کنم خلوص او در عمل.

وی ادامه داد:فرد عالم فراوان است، اشخاص عالم عامل هم فراوان هست که اهل عمل باشند اما این درجه خلوص در عمل که هر کاری را جز برای رضای خدا انجام ندهیم در ایشان وجود داشت ؛والله من ندیدم در مدتی که در محضر ایشان بودم مگر در امور شخصی و امرار معاش، هیچ کاری ایشان انجام دهد که خود در آن مطرح باشد یا فلان اقدام را کند که شهرتی یا نفرتی ایجاد شود .

حجت الاسلام تقوی خاطرنشان کرد:هیچ پروایی نداشت، حتی دلسوزی او برای مردم و خدمات صادقانه اش برای مردم، در راه رضای خدا بود و نه به قصد جلب رضایت مردم.

وی گفت:این میزان خلوص در عمل، عطیه ای است که برای انسان حاصل می شود اما به قول حافظ باید خون جگر خورده شود و زحمت ها کشیده شود تا چنین تعهداتی درون انسان ایجاد شود.

فرزند مرحوم آیت الله تقوی افزود: این بدرقه و حضور مردم پاسخ آن خلوص عملی است که  در همین جهان مقدر شده است و با دست، زبان،قدم و قلب این مردم تجلی پیدا کرد.

وی گفت:این کار برای دیگر افراد به خصوص در جوان تر ها که فرصت بیشتری دارند، شدنی است اما زحمت می خواهد ؛اگر خود را تربیت کنیم برای عمل خالص یعنی هر کاری را فقط برای خدا انجام دادن، آدم به جایی می رسد که به جز خدا نبیند.

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد: بیش از اینکه از فقدان این شخصیت ها اظهار تاثر عاطفی شود، می توان آنها را در جامعه اسوه و سرمشق قرار داد.

در ادامه تصاویر بیشتری از این مراسم مشاهده کنید:

 

 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.