گروه: اخبار استان خبر: 136339 / تاریخ انتشار : 1398/6/8 ساعت : 15:47
امام جمعه موقت گچساران/

برخی ها بحث مذاکره پنهان را مطرح می کنند/ برجام جز تحقیر و ذلت چه سودی به حال ملت داشت؟

امام جمعه موقت گچساران:بازهم گوش ها می شنود که عده ای دارند بحث مذاکره پنهان را مطرح می کنند که خیانت است، خجالت باید بکشند کسانی که هنوز هم دم از مذاکره با آمریکا می زنند،مقام معظم رهبری فرمودند نه مذاکره خواهد شد و نه جنگ خواهد شد چرا گوش بعضی ها نباد بدهکار باشد در مذاکره با آمریکا ملت ما چه سودی بردند؟.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،حجت الاسلام علیرضا صفایی،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به جایگاه تقوا در زندگی بشریت،گفت:سرانجام دنیا از آن متقین است ،سختی ها و مشکلات در دنیا فراوان است اما به حق بدانیم که عاقبت نیک از آن انسان های با تقوا است.

وی افزود:فرارسیدن ما محرم ،ماه عزای حسینی برهمه امت اسلامی تسلیت و تعزیت باید،محرم باردیگر فرار رسید و نگاه می کنیم در این کشور اسلامی که عاشقان امام حسین علیه السلام برسر در منازل ، مساجد ، تکایا و... پرچم های عزا برافراشته اند.

صفایی اظهارکرد:دلدادگان به سید و سالار شهیدان، خودشان را برای عزاداری ماه محروم آماده می کنند و ان شاءلله که خدای عالم به همه توفیق دهد که بتوانیم در ماه محرم و صفر به نحو احسن و شایسته عزاداری سید الشهدا(ع) را برگزار کنیم.

امام جمعه گچساران تصریح کرد: امام حسین علیه السلام قیام کردند برای احیای  امر به معروف و نهی از منکر ،موضوعی که امروز جامعه اسلامی ما به شدت به آن نیازمند است ، در روایات درباره این فریضه بزرگ آثار عجیبی ذکر شده است که شاید غافل باشیم چرا که سبب امنیت و آبادانی جامعه خواهد شد.

خطیب این جمعه گچساران گفت:اگر قرار باشد هر کسی هر کاری که بخواهد بکند امنیت را از دیگران سلب می کند؛ آن آزادی که برخی ها شعارش را دادند و جامعه ما در اثر این آزادی بی قید و شرط هرکسی هر جوری هم که می خواهد می پوشد و پا به عرصه شهر و خیابان می گذارد .

وی افزود:امر به معروف و نهی از منکر اگر ایجاد شد در جامعه هم کنترل ایجاد می شود ،این افسار گسیختگی ها و این مسائل بی حجابی در جامعه که البته یکی از منکرها بی حجابی به این خاطر است، که گفته نشد و در مقابل منکر قدم عَلَم نکردیم.

صفایی اظهارکرد:در روایات آمده است که امر به معروف و نهی از منکر سبب حلال شدن درآمدها برپایی واجبات و اصلاح امور دین و دنیاست و امام حسین علیه السلام فرمودند که قیام برای امر به معرف و نهی از منکر کرده ام.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:با شروع ماه محرم همه به امر به معروف و نهی از منکر ارج نهیم و همه هم در این زمینه تلاش کنیم که چرا راه نجات جامعه از مشکلات همان امر به معروف و نهی از منکراست.

خطیب این جمعه گچساران گفت:امروز هشتم شهریورماه سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقین جنایتکار و شهادت رئیس جمهور محمد علی رجایی و نخست وزیر شهید باهنر در سال 1360است.

وی افزود:منافقین می دانستند که چه کسانی به درد این مردم خواهند رسید، لذا ستون های این انقلاب را هدف قرار دادند ،رجایی مرد کار و خدمت بود و فردی متواضع برای همگان بود ،مردی بزگی که خودش درد کشیده بود وبه یاری محرومین شتافت.

صفایی اظهارکرد:امروز سالروز شهادت شهید رجایی و شهید باهنر است و همچنان مردم به روح این دو شهید بزرگوار درود می فرستند و مردم برای کسانی که به دین و خلق خداوند خدمت صادقانه می کنند،دعا می کنند.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:ای کاش مسئولین امروز جامعه ما هم از این بزرگواران یاد می گرفتند و ای کاش از رجایی ها و باهنرها یاد می گرفتند و به داد مردم و قشر فقیر و مستضعف می رسیدند.

خطیب این جمعه گچساران گفت:دوازدهم شهریور سالرروز شهادت مرد مبارز و رهبر قیام مردم جنوب در تنگستان بوشهر علیه نیروها انگلیس،همان  رئیسعلی دلاوری است و چنین مردانی افتخار جامعه ایران اسلامی هستند ،این پیر استعمار انگلیس خبیث از دیرباز با این دین و این ملت دشمن بوده و هست و هر روز نقشه ای ریخته و علیه اسلام و ایرانی عمل کرده و می کند.

وی افزود:چند مدت پیش هم نفتکش ما را توقیف کرد اما با واکنش متقابل فرزندان غیور سپاه اسلام مواجه شدند، امروز هم رئیسعلی دلواری ها در این مملکت زیاد است و انگلیس ها هم جرات ندارند که گوشه چشمی به این مملکت و انقلاب داشته باشند.

صفایی اظهارکرد:جشن عاطفه ها را در پیش داریم ،همه عزیزان می تواند در حد توان از طریق کمک های مردمی در این جشن هم سهیم باشند و کمیته امداد را در این امر خیریاری نمایند.  

امام جمعه گچساران تصریح کرد:از قوه قضاییه تشکر داریم که دارند با شدت و حدت با فساد مبارزه می کنند،واقعا جای تشکر داردو در این چندماه اخیر آقای رئیسی منصوب شدند ،امیدی در دلها شروع شده و ملت ایران  نیز امیدوار شده اند .

خطیب این جمعه گچساران گفت:آنهایی که به بیت المال دست برده اند، هر روز در رسانه ها می بینی که فلان پرونده چند هزار میلیاردی روی میز فلان قاضی است ،مگر چقدر است که اینها چند هزار میلیارد ببرند چرا نظارت نیست؟ و چرا حساب و کتاب نیست؟ چرا قبلا اینگونه نبود.

وی افزود:مردم شریف ما خواستار اجرای قانون و مبارزه با تبعیض و فساد هستیم،فساد از آن هرکسی که می خواهد باشددانه درشت باشد یادانه ریز باشد، مسئول باشد یا غیرمسئول،عجیب است واقعا و گاهی شنیده می شود که نماینده مجلس همدست مفسدین است و همدست کسانی است که اقتصاد مملکت را به این روز کشانده اند ،مجلس خانه ملت است و باید به فریاد ملت رسید نه اینکه نماینده مجلس را بگیرند و دست بند بزنندو به عنوان مفسد ببرند.

صفایی اظهارکرد:بازهم گوش ها می شنود که عده ای دارند بحث مذاکره پنهان را مطرح می کنند که خیانت است، خجالت باید بکشند کسانی که هنوز هم دم از مذاکره با آمریکا می زنند،مقام معظم رهبری فرمودند نه مذاکره خواهد شد و نه جنگ خواهد شد چرا گوش بعضی ها نباد بدهکار باشد در مذاکره با آمریکا ملت ما چه سودی بردند؟.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:این برجام چه سودی برای ملت ما داشته است و جز تحقیر و جز ذلت چه سودی به حال ملت داشت؟ اینهم وضعیت اقتصادی و معیشت مردم؛با برجام قرار بود مشکلات مردم حل شود آیا حل شد؟؟؟،برجام یکی از این مواردی بود که با آمریکا مذاکره کردید پس دست بردارید.

خطیب این جمعه گچساران گفت:مقام معظم رهبری راه برون رفت از این مشکلات را نشان دادند،حمایت و رونق از تولیدات و کالای ایرانی ،پس بیایید بروی جوانان ارزشمند کشور سرمایه گذاری کنید و خدا راقسم می دهیم که این مسئولین در خواب غفلت را بیداربفرمایند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.