گروه: اخبار استان خبر: 136336 / تاریخ انتشار : 1398/6/8 ساعت : 15:49
امام جمعه موقت شهرستان لنده:

مذاکره با امریکا حماقت است که تکرار آن احمقانه است/دولتمردان در فکر رفع مشکلات مردم با شعار ما می توانیم باشند

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: در حالی که مقام معظم رهبری دائما از مذاکره با امریکا همواره هشدار داده و فرمودند: به این مذاکره خوش بین نیستیم، عده ای رفتند و تجربه ای کسب کردند و فهمیدند که امریکا قابل اعتماد نیست و دوباره عده ای رویای مذاکراه با ترامپ را در سر دارند که این حرکت به گفته خودشان احمقانه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به ضرورت عمل به دستورات الهی گفت:تقوا باعث مضون ماندن انسان از پلیدی ها و زشتی ها خواهدشد.

وی افزود:در آستانه ماه محرمی هستیم که ظاهرش سینه زنی و مجالس عزا است ولی باطنش کسب بصیرت و عمل به دستورات الهی و با ورود به پل صراط و گذشتن از ان ماحصل توجه کافی به آن است.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: ماه محرم، ماه سرمایه های مادی و معنوی برای عاقبت به خیری و کسب شفاعت از پروردگار و سیدالشهدا(ع)است.

الهی نیا تاکیدکرد: در خصوص ترویج فرهنگ حسینی باید همه مشارکت کنند چرا که این فرهنگ در امر به معروف و نهی از منکر خلاصه می شود.

وی در ادامه گفت:ماه محرم و صفر را بنا به توصیه امام راحل(ره)باید به بهترین شکل گرامی داشت چرا که هرچه داریم از همین محرم و صفر است چرا که عزت و آزادگی ما مرهون همین فرهنگ است.

خطیب جمعه شهرستان لنده تصریح کرد:سالروز شهادت رجایی و باهنر ، مهمترین روز درتاریخ این ملت و سراغاز هفته دولت است که امیدواریم دولتمردان مراقب باشند که خون شهدا پایمال نشود.

الهی نیا گفت:هزاران خون شهید ما تنها برای بقا ایران اسلامی هزینه شد و باید مسئولان مراقب باشند و در طول چهل سال گذشته ترور های زیادی داشتیم که این ترور ها باعث بیداری ملت ما و به تصویر کشانیدن مظلومیت ملت ما در عرصه های بین المللی است.

وی در ادامه تاکیدکرد:دولتمردان باید خوب آگاه باشند و بدانند که درد مردم چیست، هرچند در بخش های مهم دفاعی علی رغم همه فشارها و تحریم ها موفقیت ها چشمگیری داشتیم که روح ایثار و اعتقاد به شعار ما می توانیم را عمل کردند و امروز جز اولین کشورهای جهان هستیم ولی در حوزه مسائل اقتصادی چرا ناتوان هستیم.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت:امروز بالاترین عزت ما همین صنعت دفاعی است .

وی تاکیدکرد:در بحث مذاکره از همان روز اول مقام معظم رهبری مخالفت خود را در مذاکره اعلام کرد و این احمقانه است که علی رغم همه تهدیدات و تحریم ها و خروج از برجام باز هم عده ای مطرح می کنند که می خواهیم برای منافع ملت می خواهیم مذاکره کنیم.

الهی نیا گفت:باید دولتمردان به دنبال کاهش حقوق های نجومی و مبارزه با مفاسد اقتصادی باشند که امروز امیدواری به دستگاه قضایی باعث شد تا قوه قضائیه نیز با اقتدار در مقابل انان ایستادگی کنند.

امام جمعه موقت شهرستان لنده در ادامه گفت:گرانی و مشکلات جامعه و معیشت جامعه در استانه ماه مهر نیازمند حمایت همگانی است که حمایت از تولیدات داخلی باید در راستای شعار سال صورت گیرد.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لنده گفت:عشایر ما با وجود همه سختی ها بخش عمده ای از نیازهای کشور را تامین می کنند که حمایت از عشایر و ارائه خدمات رسانی به آنان باعث رضایتمندی عشایر در کوه سیاه شده است.

وی گفت:امیدواریم همه مسئولان در جهت رفاه عموم جامعه با تکیه بر شعار ما می توانیم عمل کنند ودر این عرصه خدمات خوبی به اقشار کم درآمد ارائه دهند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.