گروه: اخبار استان خبر: 136268 / تاریخ انتشار : 1398/6/7 ساعت : 08:59

حواشی افتتاح و کلنگ زنی 52طرح عمرانی در گچساران/تاجگردون:دو سالی می شد که افتتاح در شهر نداشتیم/ جای دوستان شورای شهر خالی بود+تصاویر

تاجگردون:چند طرح عمرانی در شهر مربوط به شهرداری افتتاح و یا کلنگ آن به زمین زده شد، دو سالی می شد که افتتاح طرح در شهر نداشتیم، خدا را شکر مثل اینکه شروع شد ،هرچندجای دو سه نفر از دوستان شورای شهر خالی بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس غلامرضا تاجگردون ،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص آیین کلنگ زنی و بهره برداری از 52طرح عمرانی در گچساران نوشت:امروز و به مناسبت هفته دولت چند طرح خوب در منطقه لیشتر و خیرآباد افتتاح شد، بهره برداری از طرح تامین آب قسمتی از منطقه لیشتر حدود هزار هکتار. یک سالن ویژه و مناسب ورزشی در روستای اسلام آباد لیشتر برای بانوان عزیز اسلام آباد و مظفر آباد.

وی ادامه داد:کلنگ زنی واحدگاوداری لیشتر. زمین چمن مصنوعی ده خلیفه خیرآباد. تامین اینترنت فور جی برای روستاه های منطقه خیرآباد که مدتها پیگیر این درخواست بودند.

تاجگردون نوشته است:چند طرح عمرانی در شهر مربوط به شهرداری افتتاح و یا کلنگ آن به زمین زده شد، دو سالی می شد که افتتاح طرح در شهر نداشتیم. خدا را شکر مثل اینکه شروع شد. امیدوارم آنانی که  کلنگ زده شد به موقع انجام شود. جای دو سه نفر از دوستان شورای شهر خالی بود.

وی در مطلبی دیگر هم نوشت:هیچ خدمتی بالاتر از این نیست که لب کودکی بخندد.

این در حالی است که همزمان با هفته دولت 52 طرح عمرانی و اقتصادی با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس،استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان استانی و محلی در گچساران افتتاح و کلنگ زنی شد.

این پروژه ها با اعتباری افزون بر ۸۹۵ میلیارد و ۶۰۵ میلیون ریال افتتاح یا عملیات اجرایی آنها شروع شده که در بخش های زیرساخت های مخابراتی،آب، بهداشت، مسکن، کشاورزی و زیرساخت های مناطق شهری و روستایی عملیاتی شده است.

از این تعداد طرح ۴۴ طرح با اعتباری بیش از ۶۹۵ میلیارد ریال بهره برداری شده است،اجرای ۱۲۰ هکتار سیستم تحت فشار منطقه چرزو و دیل با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال، اجرای شبکه های فرعی ۳ و۴ آبیاری نوین اراضی دشت لیشتر با ۱۶۳ میلیارد ریال اعتبار، آبرسانی آب شرب به روستاهای آبریگون و گناوه با ۶ میلیارد و  ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار، سه سالن چند منظوره با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال، چمن مصنوعی روستاهای پاکوه و شهید افراز با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از از جمله پروژه های عمرانی افتتاحی در این شهرستان است.

با افتتاح این تعداد طرح اقتصادی ،زمینه اشتغال پایدار برای ۲۰۰ نفر فراهم شده است،و نیز طرح پرورش گوساله پروار بندی ۱۵۰ راسی با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی پنج نفر به بهره برداری رسید.

بهسازی راههای روستایی پاکوه، سرآبننیز، پشه کان، آبگندی، بی بی حکیمه، دیل، آب توت، انجیر سیاه با اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد ریال، احداث فاز دوم بلوار اندیشه با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار، ، چمن مصنوعی آب گرمو با پنج میلیاردو ۱۰۰اعتبار از مهمترین طرح های است که عملیات اجرایی آنها آغاز شده است ۲۰۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز برای این طرح های جدید تخصیص یافته است.

همچنین عملیات اجرایی طرح های  اقتصادی گاوداری شیری ۵۰ راسی، پرورش شتر مرغ ۵۰۰ قطعه ای و  طرح پرورش بز اصلاح نژادی ۲۰۰ راسی با اعتباری بیش از ۸۴ میلیارد ریال آغاز شد که با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال ۲۳ نفر فراهم خواهد شد.

ادامه تصاویر را مشاهده کنید.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.