گروه: اخبار استان خبر: 136265 / تاریخ انتشار : 1398/6/8 ساعت : 10:45

گلایه های کارکنان بیمارستان دهدشت از تبعیض در واگذاری مسکن های سازمانی+ جزئیات

یکی از پرسنل بیمارستان دهدشت در گفت و گو با کهگیلویه گفت: متاسفانه تبعیض های زیادی در مجموعه شبکه بهداشت صورت گرفته که یکی از آن ها مسئله مسکن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از  کهگیلویه؛ پرستاری یکی از سخت ترین مشاغل دنیاست چرا که همیشه باید از بیماران  به صورت دقیق و تحت زمانبندی های مشخص مراقبت صورت گیرد و همچنین کمبود پرستار این مشکلات را دوچندان میکند.

 

مهمترین تعریف شغل پرستار مراقبت ویژه از بیماران است تا دوران بیماری را تحت نظر کارشناسان و متخصصان بگذرانند و طبیعتا کیفیت و دقت کار پرستاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

حال اگر دغدغه های مالی و مسائل زندگی این افراد تحت الشعاع قرار گیرد و این دغدغه ها تمام ذهن و وجود پرستارا را به خود درگیر کند مطمئنا در کیفیت کار آن ها تاثیرگذار خواهد بود و این از ضعف های مدیریتی به حساب می آید.

 

پرسنل بیمارستان دهدشت مدتی است که با مسائل و مشکلات مالی و اقتصادی روبه هستند و این پایگاه خبری در ماه های گذشته گزارشی از این مشکلات از زبان کارکنان بیمارستان منتشر کرده است "اینجا بخوانید".

 

اما مسئله قابل توجه و مهم مسکن های سازمانی بیمارستان است که برخی از آن ها حدود 15 تا 20 سال در اختیار افرادی قرار گرفته اند که حاضر به ترک کردن آن ها نیستند. به گفته یکی از مسئولان شبکه بهداشت کهگیلویه این افراد به دلیل مشخص نکردن وضعیت مسکن های تحویل گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان تحت جریمه هایی قرار گرفته اند تا هر چه زود تر به این وضعیت رسیدگی شود.

 

فاطمه اسماعیلی یکی از پرسنل بیمارستان دهدشت در گفت و گو با کهگیلویه گفت: متاسفانه تبعیض های زیادی در مجموعه شبکه بهداشت صورت گرفته که یکی از آن ها مسئله مسکن است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه در کمیسیونی که با حضور رئیس شبکه بهداشت وقت کهگیلویه دکتر داوری تشکیل شد افرادی برای تحویل گرفتن منازل سازمانی مشخص شدند اما با تبعیض قابل توجهی یکی دیگر از افراد که در آن کمیسیون حضور نداشت صاحب منزل مسکونی شد.

 

به گفته این کارمند بیمارستان این اتفاق به خاطر آشنایی یکی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی با شخصی که منزل سازمانی را تحویل گرفته صورت گرفته است در صورتی که در قانون مشخص شده است که اگر یکی از زوجین از منازل سازمانی استفاده کند تا زمان مشخصی حق تحویل دادن منزل به دیگری وجود ندارد که این قانون توسط مسئولین زیر پا گذاشته شده است.

 

دکتر طیب زادگان رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه در گفت و گو با کهگیلویه گفت: لغو برخی از قراردادهای تنظیم شده در دوره مدیریت های قبلی توسط مدیریت جدید تا حدود زیادی ممکن نیست و تبعات مالی و غیر مالی زیادی برای سازمان خواهد داشت.

 

وی با اشاره به نگرانی پرسنل بیمارستان از بروز این گونه اتفاقات گفت: در هفته های گذشته جلساتی با پرسنل بیمارستان در همین زمینه برگزار شد و توضیحاتی نیز برای آن ها ارائه داده شده است اما باز هم شبکه بهداشت پیگیر این مسئله خواهد بود تا شرایط بهتر شود.

 

باید منتظر ماند و دید که داستان کارکنان بیمارستان که بارها قصد اعتراض تجمع مطالبه گرایانه داشتند به کجا می انجامد. آیا تغییرات مدیریتی میتواند در کاهش مشکلات کارکنان و مجموعه شبکه بهداشت تاثیر گذار باشد یا شرایط به همان منوال گذشته طی خواهد شد؟.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.