گروه: اخبار استان خبر: 136259 / تاریخ انتشار : 1398/6/6 ساعت : 23:03
در نشست خبری فرماندار کهگیلویه با اصحاب رسانه عنوان شد

واکنش فرماندار کهگیلویه در خصوص بخشداری سوق/اتابک: افتتاح و کلنگ زنی 39پروژه با اعتباری افزون بر63میلیارد تومان

علی رضا اتابک گفت: رسانه ها می توانند تاثیرات مثبتی در جامعه داشته باشند و قلم سیال و جذاب آنان میتواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ عصر امروز نشست خبری فرماندار کهگیلویه با حضور خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری این شهرستان در سالن فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار کهگیلویه در این نشست گفت: خبرنگاران می توانند چشم های بینای مسئولین در رصد مشکلات و گرفتاری های مردم باشند. در صورتی که خبرنگار با راهنمایی ها و انتقادات صحیح و ارائه راهکار بتواند مسئول را که هدفی جز خدمت به مردم ندارد کمک کند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و مردم در راستای این خدمت رسانی احساس آرامش و امنیت بیشتری می کنند.

 

علی رضا اتابک گفت: رسانه ها می توانند تاثیرات مثبتی در جامعه داشته باشند و قلم سیال و جذاب آنان میتواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد اما تا زمانی که هدف تخریب و تضعیف شخص یا نهاد خاصی نباشد و هدف آنان باید کمک به رفع مشکلات مردم باشد.

 

وی با اشاره به برخی انتقاداتی که متوجه قرمانداری کهگیلویه است گفت: باید در نقد ها کمی دقت نظر شود و به مدت زمان تصدی این پست توسط بنده نیز توجه کنید. برخی از مشکلات و مسائل پیش رو نیاز به گذر زمان بیشتری دارند تا حل شوند و تصمیم عجولانه و از روی احساس به نفع شهرستان و مردم نخواهد بود.

 

 فرماندار کهگیلویه در ادامه گفت: دیدگاه و جهت گیری کهگیلویه باید تغییر پیدا کند و انرژی و‌نفس تازه ای به کهگیلویه تزریق شود. کهگیلویه ظرفیت های بسیار زیادی دارد که با کار و تلاش کنار همدیگر میتوان فضا را به سمت پیشرفت  و ترقی پیش برد و این باعث امیدواری مردم خواهد شد.

 

وی افزود: از مدیران بخواهید که وظایف خود را انجام دهند. برخی از آن ها در قبال خدماتی که به مردم میدهند و از آن ها هزینه دریافت می کنند باید خدمات مناسبی به مردم ارائه دهند. با پیگیری مدیران مشکلات حل خواهد شد و خبرنگاران باید اینگونه فعالیت ها را رصد کنند و مطالبه گر باشند.

 

علیرضا اتابک با اشاره به حضور استاندار استان در روز جمعه در شهر دهدشت گفت: پروژه های خوبی در هفته دولت کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد که ۳۹ پروژه قابل افتتاح و کلنگ زنی در کهگیلویه وجود دارد و اعتبار اختصاص داده شده به این پروژه ها ۶۳ میلیاد تومان است.

 

وی گفت: برخی از پروژه ها را می توان افتتاح کرد اما به خاطر وجود ایرادهای جزئی از افتتاح آن جلوگیری کردیم تا پس از برطرف شدن همه مشکلات افتتاح صورت گیرد.

 

این مسئول از افتتاح باند اضطراری فرودگاه خبر داد و گفت: این باند اضطراری پروژه ای بود که نیاز به آن در شهرستان احساس میشد که وسعت آن  ۲۰۰ هکتار و طول دیوارهای آن بیش از هشت هزارمتر اعتباریش بینی شده برای ان  چهارمیلیارد تومان برآورد شده است که در روز جمعه این پروژه کلنگ زنی خواهد شد.

 

فرماندار کهگیلویه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در زمینه توسعه و اشتغال جوانان گفت: اولین کاری که داریم انجام میدهیم تغییر نگاه به سمت میتوانیم است و بایداین باور را برای مردم ایجاد کنیم. اگر میخواهیم برنامه قابل توجه داشته باشیم باید حس امید و امنیت را به مردم برگردانیم.

 

وی افزود: شهرستان کهکیلویه چهار پروژه در زمینه آبرسانی  به زمین های زراعی در دست اجرا دارد و با به ثمر رسیدن حتی یکی از این پروژه ها میتوان بخشی از مشکلات اقتصادی شهرستان را برطرف کرد.

 

یکی از نکات بحث برانگیز این نشست سوال یکی از خبرنگاران در مورد وضعیت انتصاب بخشدار جدید بخش سوق بود که فرماندار کهگیلویه در همین زمینه گفت: انتخاب بخشدار یا فرماندار مستلزم طی کردن سیکل مشخصی  است که این روند زمان بر خواهد بود و عجله کردن در این مورد میتواند در کیفیت انتخاب فرد مناسب تاثیرگذار باشد.

علی رضا اتابک گفت:فرمانداری کهگیلویه نسبت به این مسئله توجه ویژه ای داشت  و تمهیدات لازم در این زمینه نیز اتخاذ شده است که در زمان مشخص این تصمیم علنی و اطلاع رسانی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.