گروه: اخبار استان خبر: 136257 / تاریخ انتشار : 1398/6/6 ساعت : 22:49
در نشست خبری فرمانداردنا با رسانه ها چه گذشت

مدیران رسانه گریز در بیان عملکردخود ناتوان هستند/ازانتقاد رسانه ها استقبال می کنیم

علی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به نقش اصحاب رسانه گفت: امروز رسانه در اگاهی جامعه نقش مهمی دارند لذا مدیران باید عملکرد خود را در اختیار رسانه بگذارند مدیران رسانه گریز در بیان عملکردخود ناتوان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عصر امروز نشست خبری فرماندار شهرستان دنا با خبرنگاران و اصحاب رسانه حضور فرماندار دنا،اعضای شورای اداری و رئیس دفتر نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد ودنا در مجلس شورای در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

 گلایه از عدم حضور برخی مدیران در نشست شورای اداری

فرماندار شهرستان دنا در این نشست ضمن گلایه از عدم حضور برخی مدیران در نشست شورای اداری، گفت: حضور غیرموجه مدیران در جلسات مهم شهرستان پذیرفتنی نیست.

 

علیپور با بیان اینکه دولت با وجود شرایط تحریم خدمات خوبی به روستاهای شهرستان دنا انجام داده است، افزود: متأسفانه برخی مدیران و برخی رسانه ها در تبیین خدمات نظام و دولت کم‌کاری می‌کنند.

 

وی بیان کرد: دولت خدمت‌گذار مردم است و وظیفه مسئولان این است که این خدمات را برای مردم بیان کنند.

 
بررسی مشکلات بیمه ای و عدم حمایت از خبرنگاران، مشکلات قضایی و گاها تهدید توسط برخی مدیران از جمله مشکلات خبرنگاران در شهرستان دنا عنوان شد .  
 
 
جانبیپور از خبرنگار تابناک در شهرستان دنا در این نشست گفت: عملکرد ضعیف مدیران که منتصب به نماینده هستند، عملکرد نماینده مردم را زیر سوال می برد، انتقاد از یک مدیر نباید موجب رنجش وی شود و انتقاد صرفا به دلیل پیشرفت شهرستان خواهد بود. 
 
 
 
پاساد از دیگر خبرنگاران شهرستان دنا و بخش پاتاوه به انتقاد پذیر نبودن مسوولان دنا اشاره کرد و گفت: برخی مدیران دنا از رسانه متواری هستند و برخی مدیران حتی حوزه کاری خود را در پاتاوه نمی شناسند.
 
 
 
الهی خبرنگار فصلی نو دیگر در این نشست نیز بر موضوعات عنوان شده توسط خبرنگاران اتفاق نظر داشت.
 
 
 
دوستانی مدیرمسوول سفیردنا در این جلسه با بیان اینکه امیدوارم این نشست فتح بابی باشد برای آشتی مدیران با رسانه ها، عنوان کرد: چه اشکال دارد خود مدیر شخصا با رسانه ها در ارتباط باشد و گاها خبر های خود را در اختیار خبرنگار قرار دهد، خبرنگار فارق از جبهه گیری سیاسی تلاش خود را برای انتشار خدمات نظام بکار می گیرد. 
 
 
عده ای فقط کمبودها را رسانه ای می کنند
شفایی مدیر جهاد کشاورزی دنا ضمن انتقاد از برخی رسانه ها که خبرها را به میل خود می زنند و گاها اذهان عمومی را تشویش می کنند گفت: برای ثبت یک خبر باید اطلاع کافی از آن موضوع داشت و نباید قصد و غرض شخصی را در خبر دخیل کرد، خدمات خوبی در این نظام صورت گرفته است ولی عده ای فقط کمبودها را رسانه ای می کنند.
 

شفایی با تقدیر از زحمات اصحاب رسانه در پوشش خبری خدمات دولت در نقاط مختلف استان، گفت: رسانه‌ها برای پوشش بهتر رویدادها بهتر است اطلاعات کافی و موثق در خصوص آن رویداد داشته باشند.

 
حیدری مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان دنا گفت: از فرماندار پای کار دنا در این مدت کوتاه که تلاش های وی را دیدم تقدیر می کنم، برگزاری نمایشگاه های کتاب و نشست های قصه خوانی در راستای اهداف شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها در هفته دفاع مقدس را در برنامه داریم. 
 
 
تعطیلی ستاد اسکان دنا
ریاضی مدیر آموزش و پرورش در این نشست بابیان اینکه ستاد اسکان شهرستان دنا به دلیل مشکل حامل های انرژی تعطیل است گفت: مبلغ زیادی را صرف هزینه گاز کلاس های درس در ایام تعطیل کرده ایم.
 
 
مدیران رسانه گریز در بیان عملکردخود ناتوان هستند
علیپور فرماندار دنا در ادامه این نشست ضمن انتقاد از عدم حضور برخی از مدیران در این نشست گفت: با کسی عقد اخوت نبسته ایم اینجا آمده ایم که کار انجام دهیم، کسی که به جلسات مرتبط توجه نمی کند در عمل و در‌ حوزه خود هم اینگونه خواهد بود.
 
 
وی افزود: از رسانه ها انتظارات بیشتری داریم، در افتتاح پروژه های هفته دولت از عدم انتشار برخی رسانه ها انتقاد دارم.
 
 
فرماندار دنا گفت: اکثر آحاد مردم در هر سنی مخاطب رسانه ها هستند، اکثر مردم شاید فرصت دیدن رسانه ملی را نداشتن باشند ولی رسانه های محلی را برای آگاهی دنبال می کنند.
 
 
علیپور با بیان اینکه رسانه ها به بهانه جذب مخاطب از انتشار هر خبری با هر محتوایی باید خودداری کنند، گفت: از انتقاد رسانه ها استقبال می کنیم و رسانه باید ناظر بر اعمال مدیر با دید اصلاح گونه باشد نه تخریب گونه.
 
 
وی گفت: نباید تنها عیب ها و نقصان ها را رسانه ای کرد، رسالت رسانه آگاهی بخشی صحیح و درست در جامعه است بدون جبهه گیری سیاسی و شخصی‌. 
 
 
علیپور گفت: رسانه یکی از وظایف اساسی آن در بخش  فرهنگی و اجتماعی آگاهی بخشی به آحاد جامعه است.
 
 

علیپور در بخش دیگری از سخنان خود از رسانه‌ها درخواست کرد خدمات نظام و دولت در شهرستان دنا را به نحو بهتری پوشش دهند.

 

ازانتقاد رسانه ها استقبال می کنیم

وی خطاب به مدیران فراری از رسانه گفت: مدیر باید رسانه ای باشد و اگر رسانه گریز باشد ممکن است نشان از ضعف کاری باشد و یا عدم انتقادپذیری وی، و رسانه ها همه باید قبل از خبر باید با مدیر مربوط در آن خصوص گفتگو کند و مسوول مربوطه موظف است جوابگو باشد .

 
 
فرماندار دنا بیان کرد: نحوه انتشار و انعکاس خبر بسیار مهم است، و اخبار باید جنبه نیروی محرک را برای مدیر داشته باشد.
 
 
وی در پایان گفت: از تاخیر در برگزاری این همایش عذرخواهی کرد و گفت: مدیر باید 24ساعته باشد و در هر لحظه از شبانه روز پای کار باشد .
 
 
گفتنی است در پایان این نشست از خبرنگاران شهرستان دنا توسط فرماندار و برخی از مدیران شهرستان دنا تقدیر به عمل آمد.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.