گروه: اخبار استان خبر: 136198 / تاریخ انتشار : 1398/6/5 ساعت : 18:12
باحضور مسئولان برگزار شد

اختتامیه جشنواره هنری ”خط 57“ در یاسوج/هدایت خواه: خط 57، خط خلوص است که باید برجسته شود+تصاویر

عصر امروز اختتامیه جشنواره هنری ”خط 57“ در سالن سینما انقلاب شهر یاسوج با معرفی آثار برتر برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عصر امروز اختتامیه جشنواره هنری ”خط 57“ در سالن سینما انقلاب شهر یاسوج با معرفی آثار برتر برگزار شد.

 

دبیر جشنواره هنری خط 57 این آیین ضمن خوشامدگویی به مدعوین و مسوولان حاضر در جلسه گفت: رویکرد خط 57کاملا مشخص است و  و این خط جبهه حق است بر علیه باطل.مدبرمقدم با بیان اینکه این جشنواره از تیرماه از مجمع اندیشه ورز مجمع انقلاب اسلامی با موضوع منافقین و نفوذ شروع شد، گفت: بیش از 109اثر به دبیرخانه ما ارسال شد و داوران و هنرمندان آنان را به صورت دقیق کارشناسی کردند که از برترین های آن در این آیین تقدیر می شود.


وی در ادامه گفت:  از معاونت فرهنگی هنری سپاه فتح و معاونت فرهنگی ناحیه بویراحمد، صداوسیما، شوروی تبلیغات، جوانان استان و سایر ارگان ها که در این همایش یار و همراه ما بودند تقدیر می کنم.
در ادامه این آیین از تلیه فیلم «ورد» از آثار شرکت کننده در این جشنواره که توسط سلیمی راد کارگردان جوان هم استان تولید شده است رونمایی و برای حضار به نمایش درآمد.
 


در ادامه این همایش آهنگ ”عاشقی دردسر داره“ توسط مرتضی باب خواننده ولایی هم استانی سروده شد که با تشویق حضار همراه بود.
 دکتر هدایت خواه که از میهمانان ویژه این آیین بود در سخنان خود گفت: از مسوولین برگزاری این جشنواره و هنرمندانی که در آن شرکت کردند تشکر می کنم.


وی بیان کرد: همه شرکت کنندگان در این جشنواره برنده هستند چرا که خط 57 خط خلوص است، هم خلوص فکری و هم خلوص عملی.


وی در ادامه با بیان مصداقی از نفوذ گفت: در طول انقلاب این مقوله وجود داشته است ، هرگاه باطل از همه راه ها نا امید شد از نفوذ استفاده می کند.نمونه ای که قران به آن اشاره کرده است قوم بنی اسرائیل است که برای عبرت گیری و درس آموزی است، داستان سامری در این ماجرا نمونه ای از نفوذ است.هدایت خواه افزود: انقلاب اسلامی به عنوان آخرین حلقه از حلقات نهضت های اسلامی، گاها مورد نفوذ قرار گرفته است، مرور چهار دهه جریانی نفوذ که از رئیس جمهور اول و جریان منافقین شروع شد تا امروز مثنی هفتاد من است.


وی در ادامه به موضوع التقاط 
اشاره کرد و گفت: شهید راه مبارزه با جریان التقاط شهید مطهری بود، جریان منافقین با اینکه آیه قرآن را به عنوان شعار خود انتخاب کرده بودن تفکرات مارکسیسم را دنبال می کردند و دچار انحراف شدند. باور به ناقص بودن اسلام ماهیت جریان فکری این جریان بود.
هدایت خواه گفت: نفوذ انواع مختلف دارد که تا سطح مدیریتی پیش رفته است، در سال های اول انقلاب منافقین از نفوذ فیزیکی استفاده کردند و با نفوذ افراد خود در بین نیروهای انقلاب موجب ترور و به شهادت رساندن جمع زیادی شدند.وی بیان کرد: وقتی ترور فیزیکی به ثمر نمی نشیند از راه فکری و جریان اعتقادی نفوذ می کنند، به صورت نرم انقلاب را از مسیر خود منحرف می کنند که از دهه دوم به بعد و پس از جنگ نفوذ فکری مدیریتی شروع و تا اکنون ادامه دارد.هدایت خواه گفت: اندیشه آنها برگرفته از لیبرالیسم و اومانیسم و غرب گرایانه است که موجب انحراف جوانان این مرز و بوم می شوند.
وی بیان کرد: در عرصه های فرهنگی اقتصادی و مدیریتی کشور افرادی وجود دارند که همانند منافقین باور دارند و از اندیشه های وارداتی غربی استفاده می کنند که موجب بروز تبعیض ها، بی بند وباری فرهنگی و از این قبیل شده است.


هدایت خواه با بیان اینکه با لایه های مختلفی از نفوذ روبه رو هستیم گفت: خط 57 که خط خلوص است باید برجسته شود و خط اسلام ناب محمدی است که باور دارد اسلام هم برای سیاسیت، فرهنگ و اقتصاد برنامه های جامع دارد و این خط باید تقویت شود، و هنرمندان انقلاب باید تلاش کنند چهره نفوذ را برای مردم به نمایش بگذارند.هدایتخواه افزود: مهم ترین مانع تشکیل تمدن اسلامی، نه تهدیدها وفشارهای غرب بلکه جریان فکری و اعتقادی نفوذ است و برای افشا و نقد و معرفی آن به جامعه باید از هنر استفاده کرد.وی در پایان گفت: این اختتامیه جشنواره است نه اختتامیه حرکت در این خط و این جریان باید ادامه بیابد تا برسد به خط نهایی که طبق فرمایش مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما است.

 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1398/6/6 - 01:57
هدایت خواه نه دکتر چون ایشون دکترا ندارن
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.