گروه: اخبار استان خبر: 136197 / تاریخ انتشار : 1398/6/5 ساعت : 16:36
ادامه مطالبه گری کارکنان شهرداری سیسخت

تعدیل نیرو و اخراج از کار در انتظار کارکنان شهرداری سیسخت/کارکنان: هر مسوولی آمد ما را تهدید به اخراج کرد

این روزها دست کشیدن از کار توسط کارکنان شهرداری سیسخت به خاطر مطالبه حقوق هشت ماهه خود و ضعیت بغرنج زباله های شهر تیتر خبرهای داغ استان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  سفیردنا؛ این روزها اعتصاب کارکنان شهرداری سیسخت و دست کشیدن از کار به خاطر مطالبه حقوق هشت ماهه خود تیتر خبرهای داغ استان است.

 

کارکنان شهرداری سیسخت در روز شنبه دوم مردادماه سال جاری همزمان با آغاز هفته دولت به منظور مطالبه حقوق هشت ماه و سایر مطالبات خود اقدام به اعتصاب و دست کشیدن از کار و فعالیت های خدماتی کردند.(خبــــــر را اینــــــجا بـخوانید)

 

نتیجه این دست کشیدن از کار فردای همان روز به شدت در شهر سیسخت و کوچه پس کوچه های آن به شکل زننده ای قابل مشاهده بود، کیسه های زباله ای که شیرابه آنها بوی مشمئزکننده ای تولید می کند و چهره این شهر توریستی را مخدوش کرده است.

 

هیچ کس نمیتواند منکر اقدامات خوب و خدمات کارکنان شهرداری و پاکبانان شود، خدماتی که به صورت روتین انجام می شود و گاها شهروندان آنها را متوجه نمی شوند ولی به محضی که این فعالیت ها و اقدامات به هر نحوی صورت نگیر آن وقت است که به چشم می آید و اهمت کار کارکنان شهرداری دیده می شود.

 

یکی از کارکنان شهرداری با صدای بلند گفت: هر مسوولی به سراغ ما آمد وعده پوچ به ما داد و نهایتا ما را تهدید به اجراج کرد. آیا مطالبه حقوق هشت ماهه حکمش اخراج است؟

 

این فرد افزود: ما کارکنان شهرداری سی سخت قبلا نیز اعتراض خود را نسبت به عدم رسیدگی مسئولین ذی ربط به مطالباتشان در حضور استاندار، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری کشور، نماینده شهرستان های بویر احمد و دنا، فرماندار دنا وجمعی از مردم شهرستان دنا که در تیر ماه سال ۹۸ برای افتتاح مجتمع گردشگری و تفریحی «دال دنا» گرد هم آمده بودند بیان کرده بودیم و استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز در حضور حاضرین این وعده را داده بود که مطالبات کارکنان معترض تا پایان مرداد ۹۸ برطرف گردد که تا کنون هیچ اقدامی توسط بالاترین مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویر احمد صورت نگرفته است.

 

فرماندار دنا با زبان بی زبانی ادامه اعتصاب کارکنان شهرداری را به ضرر آنان خوانده و تذکر داده است که ادامه دادن به این وضعیت بی نتیجه است و حتی از لحاظ امنیتی و قانونی برای کارکنان مشکل ساز می شود!

 

لازم به ذکر است علیپور فرماندار دنا بیان کرد: حدود 2 میلیارد تومان از سوی استانداری به شهرداری سیسخت کمک شده است ولی جوابگوی بدهکاری های این نهاد نبوده و مدیریت های قبل بدهکاری زیادی بالا آورده اند.

 

 محمد حسین پرندوار رئیس شورای شهر سی سخت که از مخالفان انتخاب"احسان جوکار" شهردار معرفی شده برای سیسخت بوده در جمع کارمندان شهرداری حضور یافته و آنان را به بازگشت به کار و شکست اعتصاب دعوت کرد، ولی گویا کارکنان شهرداری پای حرف خود ایستاده اند و کوتا نمی آیند.

 

پرندوار گفت: این موضوع را در شورای تامین استان مطرح کرده و به جد پیگیر احقاق حق کارکنان شهرداری سیسخت از طریق استاندار هستیم و امیدوارم کارکنان شهرداری به خاطر وضعیت شهر و شهروندان هم که شده دست از اعتصاب بردارند و به کار خود بازگردند.

هرچند رسیدگی به وضعیت بغرنج کارکنان شهرداری سیسخت امری واجب و ضروری است ولی وضعیت نابسامان زباله ها در سطح شهر سیسخت بسیاز نگران کنند پیش می رود و هر روز به مقدار زباله ها افزوده می شود و گویی این شهر زیبا به زباله دان تبدیل شده است.

 

مسوولان سیسخت باید به خود بیایند و حتی نهادها و ارگان های غیر مرتبط نیز وارد عمل شوند و به این وضعیت شهر پایان دهند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.