گروه: اخبار استان خبر: 136175 / تاریخ انتشار : 1398/6/5 ساعت : 15:00

احتمال ابتلا به بیماری قلبی در کودکان سرطانی سه برابر است

افرادی که در کودکی از انواع بیماری سرطان نجات می یابند، سه برابر بیش از دیگر افراد ممکن است به بیماری های قلبی مبتلا شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ افرادی که در کودکی از انواع بیماری سرطان نجات می یابند، سه برابر بیش از دیگر افراد ممکن است به بیماری های قلبی مبتلا شوند.

 

 بررسی های انجمن قلب آمریکا نشان می دهد افرادی که در کودکی به سرطان مبتلا شده و بهبود می یابند باید به شدت مراقب سلامت خود باشند، زیرا آنها به طور جدی با خطر ابتلا به بیماری های قلبی مواجه هستند.

 

بیماری قلبی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

تحقیقاتی که با بررسی وضعیت سلامت ۷۳۰۰ کودک نجات یافته از سرطان و مقایسه شرایط آنها با کودکان عادی همسن انجام شده نشان می دهد این افراد سه برابر اشخاص عادی با احتمال ابتلا به بیماری های قلبی مواجه بوده اند.

 

از جمله بیماری های قلبی که این کودکان ممکن است در بزرگسالی به آنها مبتلا شوند، می توان به گرفتگی شریان های قلب ، آریتمی ، ناهنجاری دریچه های قلب، کاردیومیوپاتی ، نارسایی قلبی و بیماری پریکارد اشاره کرد.

 

نکته مهم این است که امکان وقوع سکته قلبی در این کودکان در سنین بزرگسالی ده برابر افراد عادی است و لذا اشخاص یادشده باید به شدت مراقب سلامت خود باشند و رژیم های تغذیه ای مناسبی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.