گروه: اخبار استان خبر: 136129 / تاریخ انتشار : 1398/6/7 ساعت : 10:40
گزارش میدانی

کهگیلویه میراث دار جاده های فرسوده/رونمایی از جاده های پر خطر و زِوار در رفته در کهگیلویه+تصاویر

یکی از جاده های برون شهری استان کهگیلویه و بویر احمد جاده دهدشت- چرام است که این مسیر ارتباطی که سال هاست در دست بازسازی است هر روزه موجب بروز خطرات و آسیب های جانی و مالی برای مردم می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ راه های ارتباطی به عنوان شریان اصلی اتصال نقاط مهم به یکدیگر دارای اهمیت فراوانی هستند، به گونه ای که برای توسعه یک منطقه، می بایست راه مواصلاتی ظرفیت و گنجایش لازم برای اتصال به سایر مناطق را داشته باشد.

 

یکی از مهم ترین مشکلات موجود در حوزه راه های استان کهگیلویه و بویر احمد، فرسوده شدن بعضی مسیرها با توجه به گذر زمان و متعاقب آن کاهش ایمنی و خروج از وضعیت استاندارد است که البته در این بین گاها اجرای غیر استاندارد در برخی مسیرها مزید بر علت شده و بر این مشکلات می افزاید. همچنین در برخی گذرها با توجه به اینکه سال ها از آخرین اصلاح و ترمیم اساسی جاده می گذرد، لازم است اعتبارات ویژه ای به منظور اصلاح و بازسازی این مسیرها اختصاص یابد.

 

یکی از جاده های برون شهری استان کهگیلویه و بویر احمد جاده دهدشت- چرام است که این مسیر ارتباطی که سال هاست در دست بازسازی است هر روزه موجب بروز خطرات و آسیب های جانی و مالی برای مردم می شود.

 

 

مشخص نیست که استاندارد های مورد نظر مراجع استانی در مورد این جاده چگونه بوده است.  با یک بار تردد در این مسیر حتی نوجوانان نیزعدم رعایت بسیاری از استانداردهای جاده ای را متوجه میشوند اما گویا مسئولان اداره راه و شهرسازی چشم های خود را بر بسیاری از فعالیت های ناصحیح و غیر قانونی پیمانکاران بسته اند.

 

قبلا نیز فرماندارکهگیلویه علی رضا اتابک در جلسه شورای اداری دهدشت به این موضوع اشاره کرده بود و با انتقاد از مسئولین که تحت سلطه و دستور پیمانکاران هستند از این موضوع گلایه مند بود.

در بسیاری از مسیر ارتباطی جاده دهدشت – چرام، پستی و بلندی های فراوان و پیچ های غیر استاندارد دید رانندگان را مخطل کرده و حتی در بخش هایی از این ناهمواری ها و پیچ های تند اثری از تابلوهای هشداردهنده و راهنمایی وجود ندارد.

 

نبود علایم راهنمایی و رانندگی در این جاده که هنوز ایرادهای زیادی دارد برای رانندگان و مخصوصا افرادی که با این جاده آشنایی ندارند میتواند موجب بروز اتفاقات خطرناک شده و خسارتهای جانی و مالی به بار بیاورد.

 

عدم وجود خط سفید در بخش هایی از حاشیه آسفالت، نبود شانه مناسب و مواردی از این دست از جمله نواقص این جاده  است که شبانگاه که هوا تاریک است حساسیت و اهمیت بیشتری دارند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.