گروه: اخبار استان خبر: 136018 / تاریخ انتشار : 1398/6/2 ساعت : 18:36
در نشست خبری استاندارکهگیلویه وبویراحمد مطرح شد:

هیچ مدیری حق ندارد از موقعیت مدیریتی خودش وارد انتخابات شود/فضای استخدام های فله ای نباید امنیتی شود/53 درصد اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور محقق شده است

کلانتری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کهگیلویه وبویراحمدبا گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی وباهنرگفت:شهید رجایی روح معنوی داشت نگاهش در مسیر اهل بیت بود و دشمن تحمل دیدن این چنین شخصیت های را نداشت همچنین رفتارهای توهین آمیز بنی صدر را نیز فراموش نمی کنیم که می خواست شهید رجایی را تحقیر کند، عزت را خدا می دهد شهید رجایی با تمام وجودش خدمت می کرد صادقانه آمد و تا آخر ایستاد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عصر امروز و به مناسبت هفته دولت نشست خبری استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست خبری استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: خواست ملت در انقلاب عدالت و حاکمیت ارزش های اسلامی بود که در انتخابات تاریخی ۹۸ درصد به جمهوری اسلامی ایران رای دادند دولت جمهوری اسلامی بعد از انقلاب تجربه های ارشمندی کسب کرده است و در یک مقطعی با روی کار آمدن شهید با هنر و شهید رجایی کار های ماندگاری انجام شد که به واسطه جوهره اخلاص و نوع نگاه این شهدا بود.

 

وی افزود: شهید رجایی روح معنوی داشت نگاهش در مسیر اهل بیت بود و دشمن تحمل دیدن این چنین شخصیت های را نداشت همچنین رفتارهای توهین آمیز بنی صدر را نیز فراموش نمی کنیم  که می خواست شهید رجایی را تحقیر کند، عزت را خدا می دهد شهید رجایی با تمام وجودش خدمت می کرد صادقانه آمد و تا آخر ایستاد.

 

کلانتری در ادامه تصریح کرد:هفته دولت، هفته ای است که خدمات نظام را برای مردم تبیین کنیم، اکنون در مقطعی هستیم که پیچیده ترین دورانی است که نظام ما تجربه می کند هر چه شرایط پیچیده تر باشد تصمیم سخت است اما هنرمندانه است در شرایطی که استکبار با تمام توان مقابل ایران ایستاده است.

 

وی تاکیدکرد:اگر آمریکا اقدامی انجام نمی دهد می داندبرایش هزینه دارد، اراده آمریکای ها فشار حداکثری بر نظام جمهوری اسلامی است که یا نظام پای میز مذاکره بشیند یا ساختار نظام را بر هم بزنند این نقشه آمریکا است، اعلام می کردند ایران جشن چهل سالکی را نمی بیند اما دیدیم علیرغم همه کمبودها مردم نیز پای نظام بودند و هستند.

 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: در این شرایط کار کردن خیلی راحت نیست اما با تدابیر رهبر انقلاب دولت مسیر را به خوبی طی می کند و با الهام از فرمایشات رهبر و تلاش دولت جلو می رویم آینده از آن نظام جمهوری اسلامی  است.

 

عزیز فیلی در خصوص محور راهنمایی اقلید-یاسوج گفت: این محور جزء پروژه های مهم است نزدیک به ۱۲۷کیلومتر است هزار میلیارد تومان برآورد این پروژه است، توان دولت و نظام این است سالانه مبلغی اختصاص داده شود بله اگر اینگونه پیش برود پنجاه سال هم پیش می رود و نامه ای به دولت زده شده است تصمیم داریم منابع چند سال را دریافت کنیم.

 

وی اظهارکرد: ۸۷درصد سطح استان پوشیده شده است از مراتع و جنگل و کوه که این توسعه استان در بحث منابع طبیعی نیاز اساسی است عدم رعایت مباحث مختلف توسط عوامل انسانی و عوامل غیرعمدی مهمترین دلیل آتش سوزی های در استان است که حداکثر زمان آتش سوزی در استان بین 24 ساعت تا36ساعت بوده است که تحقق کامل این امر مستلزم امکانات و تجهیزات است که واقعا کم است اکنون نیز آتش سوزی در مرز کهکیلویه و چرام داریم.

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: در آذربایجان شرقی یک آتش سوزی سه روز طور کشید اما در اینجا سعی کردیم با کمک مردم و دستگاه ها در اسرع وقت خاموش کنیم ۶۷۰هکتار همه آتش سوزی های ما بوده است ۲۴مورد آتش سوزی داشتیم همه داریم تلاش می کنیم شرکت نفت هوانیروز کمک زیادی کردند.

 

وی در خصوص یک سوال که آیا خانواده شما در استان است گفت: هشت میلیارد انسان روی زمین است که سال های بعد همه اینها را نیست بله خانواده من در استان هستند از نان این استان  استفاده می کنیم و از فروشگاه های استان خرید می کنیم در خصوص التهاب بازار مصوباتی است که باید اجرا شوند.

 

فیلی گفت: بدهکار کسی نیستم با توجه به تجاربی که دارم باید با شخصیت های مهم استان از جمله نماینده ها و ایت الله ملک حسینی رابطه داشته باشیم اینها ظرفیت هستند برخی از آنها ظرفیت برتر هستند می توانیم از ظرفیت آنها استفاده میکنم.

 

معاون استاندار در خصوص بازار گفت: برای تنظیم و نظارت بر بازار فرصت یک ماهه به مدیران داده شده است، که تا امروز به هیچ نتیجه ای نرسید و تغییرات آغاز می شود تکلیف مشخص شده است، ماموریت ها را گفته این تایم هم گذاشته ایم کمکشان هم می کنیم این کار را انجام دهند بعد از یک ماه تیمی ساماندهی شده است که وضعیت را بررسی کنیم ما نمی خواهیم توپ و تشر بزنیم ما خادم مردم هستیم ان شاالله اتفاقات خوبی رخ می دهد قرار نیست مدینه فاضله یه ماهه درست شود اما ما ظرفیت های لازم را به کار می گیریم.

 

در ادامه نیز جمالی در خصوص سخنگوی ستاد انتخابات گفت: من رییس ستاد انتخابات هستم و سعی می کنم خودم شخصا جوابگو باشم و مطالب را با اصحاب رسانه مطرح کنیم برخی از مطالب اگر لازم باشد از روابط عمومی استانداری استفاده می کنیم.

 

وی در ادامه در خصوص دخالت مدیران در انتخابات گفت: ان شاالله انجام نشود حق الناس است اگر شواهدی نشان دهد مدیری در انتخابات دخالت کرده است ما نیز بدون شک برخورد می کنیم اصل انتخابات سلامت آن است هیچ مدیری حق ندارد از موقعیت مدیریتی خودش  وارد انتخابات شود.

 

معاون سیاسی استاندار در خصوص استخدام ها گفت: فضا نباید امنیتی شود باید عاقلانه برخورد شود اگر مصداقی دیده شود  حساسیت لازم را خواهیم داشت.

 

وی در خصوص دخالت نماینده ها در عزل نصب گفت: آستانه تحمل مان پایین است آستانه سیاسی در استان خیلی بالاست باید ظرفیت تحمل جریان های مختلف را بالا ببریم اینکه می گویند فلانی باشد یا نباشد یک عرف در کشور شده است وشاید گاهی چنین مواردی مطرح شود فلانی باشد یا نباشد مدیران ما نیز نباید بغض این موضوع را کنند.
 

معاون استاندار گفت: قبلا وارد این استان شده بودم، محرومیت خیلی زیادی بود سفر رهبرانقلاب به استان باعث تحول زیادی در استان است  هر چند محرومیت ها زیاد است و باید خیلی کار شود اما با این حال کارهای خوبی در استان انجام شده است.

 

در ادامه استاندار گفت: در هفته دولت کل پروژه های عمرانی آماده افتتاح ۲۲۲است و کلنگ زنی ۳۱ پروژه عمرانی را داریم در حوزه اقتصادی ۳۱پروژه افتتاح و عملیات اجرایی ۶ پروژه آغاز می شود، قریب به ۶۰۰میلیارد تومان اعتبار این پروژه هاست و بر اساس برآورد دستگاه ها بیش از ۳هزار نفر ایحاد اشتغال می کنند شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بیشترین پروژه ها را دارند.


کلانتری ادامه داد: امروزه تولیدکننده را در عرصه اقتصاد باید به عنوان یک رزمنده نگاه کرد در اوج محرومیت ها فعالیت می کند دشمن می خواهد هیچ اتفاق مثبتی در کشور رخ ندهد اما داریم کار می کنیم هر چند با نقطه مطلوب فاصله داریم.

 

وی در خصوص استخدام های فله ای در استان گفت: دستگاه های نظارتی در حال بررسی موضوع هستند هر چند که در نظر داریم بخش نظارتی در دستگاه های استان را تقویت کنیم که دیگر شاهد چنین مواردی در استان نباشیم.معاون عمرانی استاندار  در خصوص پارک بانوان یاسوج گفت: جانمایی آن از روز اول مناسب نبود خود پارک کانالی از وسط آن رد می شود که احتمال سقوط هست فعلا دو برنامه داریم اول پارک موجود ایمن سازی شود و در دراز مدت جانمایی آن را در برنامه داریم که در مکان مناسب تری ایجاد شود.


وی در خصوص سفر رییس جمهور در سال ۹۵گفت: ۹۳۴میلیارد مبلغ پروژه ها بوده است که تا کنون از این مبلغ۵۳درصد محقق شده است و تخصیص داده شده است و بقیه به دلیل عدم نقدینگی محقق نشده است که نامه ای ارسال شده است بقیه مبلغ تخصیص داده شد که پروژه ها به سرانجام برسد.

 

استاندار نیز در ادامه گفت: همه توان خود را باید به کار بگیریم باید سرعتمان را افزایش دهیم در کشور جمعیت ۲۷هزار نفر از دولت حقوق می گیرند برای مردم کار کنند اگر ظرفیت این افراد استفاده کنیم قطعا اتفاقاتی خوب رخ می دهد از طرفین نماینده ها و شخصیت های استان باید استفاده کنیم.


کلانتری ادامه داد: برنامه ای در آینده داریم از تمام شخصیت های استان در کشور و خارج از کشور دعوت کنیم و از نقطه نظرات آنها استفاده کنیم، شورایی نیز تشکیل شده است همایشی را با حضور همه شخصیت های علمی استان فراتر از جناح های سیاسی در استان برگزار کنیم همه اینها را پای کار می آوریم اینها یک فرصت است که باید از آن استفاده کنیم.معاون عمرانی استاندار در خصوص آبشار یاسوج گفت: از ساخت و سازها جلوگیری می شود و مجوز ساخت داده نمی شود برخی از دستگاه ها که در آنجا ملکی دارند ملزم شده است عقب نشینی کنند و کانال خروجی را تحت مدیریت شهرداری قرار می دهیم لکه گیری و روکش آسفالت در حال انجام است و کارهایی دیگری در حال انجام است.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

در حال بروز رسانی....

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.