گروه: اخبار استان خبر: 135978 / تاریخ انتشار : 1398/6/2 ساعت : 12:53
صرفا جهت اطلاع مسئولان استانی؛

تکرار سریال جدال با آتشِ با دستان خالی/بیش از 400 اصله درخت بلوط بهمئی طعمه حریق شد+تصاویر و فیلم

قسمتی از جنگل بلوط کوه ماغر در نزدیکی روستای مونگیره ممبی به دلایل نامعلوم دچار آتش سوزی شد اما مردم محلی با تمام توان از ساعات اولیه ورود کردند و با وجود وزش باد و فوران آتش در جنگل های بلوط، توانستند بخش زیادی از درختانی را که در معرض آتش سوزی کامل بودند، نجات دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ در آتش سوزی اخیر کوه ماغر باز هم این نیروهای مردمی بودند که با دستان خالی و بدون امکانات توانستند بعد از ساعت ها تلاش و به خطر انداختن جان خود، آتش را خاموش کنند.

قسمتی از جنگل بلوط کوه ماغر در نزدیکی روستای مونگیره ممبی به دلایل نامعلوم دچار آتش سوزی شد اما مردم محلی با تمام توان از ساعات اولیه ورود کردند و با وجود وزش باد و فوران آتش در جنگل های بلوط،  توانستند بخش زیادی از درختانی را که در معرض آتش سوزی کامل بودند، نجات دهند.

 

 

هر چند تلاش مردم در این بحران ها قابل ستایش است اما کمبود امکانات و تجهیزات آتش سوزی در سطح شهرستان بهمئی و حتی استان کهگیلویه و بویراحمد سالهاست که مردم را به زحمت و عذاب انداخته و کاری که شاید کمتر از یکساعت با تجیزهات پیشرفته قابل انجام باشد، در استان ما روزها و شاید هفته ها طول می کشد و نتیجه آن در کنار احتمال خطرات جانی، تلفات و خسارات بالای منابع جنگلی استان است که لازم است مسئولان استانی در این زمینه به صورت جدی چاره اندیشی کنند.

 

یکی از نیروهای مردمی حاضر در این عملیات نفس گیر از نابودی کامل نزدیک به 400اصله درخت بلوط در آتش سوزی جنگل های کوه ماغر بهمئی خبر داد.

 

نکته جالب حضور سید روح الله دادروان بعنوان تنها نیروی منابع طبیعی بهمئی در تمامی آتش سوزی های جنگلی در خط مقدم نیروهای مردمی است که حتی یکبار در آتش سوزی تنگ کپ دچار خفگی و بیهوشی شد.

 

در ادامه تصاویر و کلیپی از جدال مردم بهمئی را با آتشی که به جان جنگل بلوط افتاده بود، مشاهده کنید:

 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.