گروه: اخبار استان خبر: 135961 / تاریخ انتشار : 1398/6/2 ساعت : 09:59
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

تراز دولتمردان اسلامی شهیدان رجایی و باهنر هستند/223 پروزه در هفته دولت به بهره برداری می رسد/مقامات وزراتخانه ها هفته به هفته باید وارد استان شوند

کلانتری گفت: امروز تراز دولتمردان اسلامی شهیدان رجایی و باهنر است؛ دو بزرگواری که استقامت ورزیدند و باید مدیران خودشان را با آنها محک بزنند که چه اندازه شبیه آنها هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه جمعی از مدیران به مناسبت آغاز هفته دولت با حضور در گلزار شهدای یاسوج به عطرافشانی قبور مطهر شهدا پرداختند.

 

حسین کلانتری گفت: اگر‌ می خواهیم در ردیف شهدا، عاقبت بخیری و ذخیره ای برای قیامت داشته باشیم، باید در مسیر شهدا قدم برداریم، کسانی که ظلم، ستم و قوم و طایفه را مد نظر قرار نداده اند.


استاندار ادامه داد: شهید بهشتی فرمود " بهشت را به بها می دهند نه به بهانه " و این‌ کار شدنی است زیرا راه امام و اسلام را ادامه دادند، امروز تراز دولتمردان اسلامی شهیدان رجایی و باهنر است؛ دو بزرگواری که استقامت ورزیدند و باید مدیران خودشان را با آنها محک بزنند که چه اندازه شبیه آنها هستند.


وی افزود: امروز باید با همه شهدا پیمان بسته و مهمتر اینکه در اندیشه و عمل در مسیر شهداء قرار بگیریم.استاندار بیان کرد: در طول سال مدیران نقد می شوند باید از یک طرف نقدها دلسوزانه باشد از سوزیی دیگر باید مدیران ظرفیت ها نقد بالا ببرند.ات دولت بیان شود.وی افزود: این دولت در پیچیده ترین شرایط کارهای اساسی انجام داده است و همه شما مدیران باید گزارش کار خود را به مردم و جامعه منعکس کنید.

 

مسئولان ارشد استانی بعد از حضور در گلزار شهدا با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان با آیت الله ملک حسینی دیدار کردند.

استاندار در این دیدار ضمن گرامی داشت فرار سیدن هفته دولت گفت: در شرایط حاضر در بخش های مختلف برنامه هایی وجود دارد که به بخش اجرایی استان اشاره میکنم، 2 هزار و 250 پروژه از سال های گذشته تاکنون در بخش های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی در‌حال اجرا وجود دارد، در همین ایام در بخش عمرانی ۲۵۳ پروژه داشته که ۲۲۳ مورد آن در هفته دولت، و توسط دستگاه های استان به بهره برداری می رسد  و ۳۱ پروژه  عملیات اجرایی آن آغاز می شود، برای این پروژه ها بالغ بر ۶۰۰میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و این‌ هزینه بر اساس محاسبات دستگاه ها بوده و بر اساس ظرفیت های اسمی معرفی شده حدود 3 هزار و 66 ظرفیت شغلی ایجاد می شود.

 

حسین کلانتری بیان کرد: از ردیف طرح های ملی ۱۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب داریم که اجرا شود، اما پروژه هایی در استان مانند پاتاوه _ دهدشت روند اجرایی آن طولانی شده است و باید با حمایت مسوولان مرکز به بهره برداری برسد.
 
 
کلانتری افزود: سه وزیر راه و شهرسازی، نیرو، گردشگری و دیگر وزارت خانه ها باید شرایطی ایجاد شود که مقامات آنها هفته به هفته وارد استان شوند و در راستای خواسته مردم طرح ها و برنامه ها اجرا شود، این فعالیت ها حداقل کارها برای مردم  بوده و باید با همه توان برای آنها گام برداشت.
 
 
 
وی بیان کرد: دولت در یک شرایط سخت و پیچیده مملکت را اداره می کند و مهمتر این است که بر اساس نقشه راه مقام معظم رهبری مملکت را اداره میکند، در این راستا امروز یک نبرد جدی با دشمن وجود دارد یعنی در وضعیتی که روزی ۴ میلیون بشکه فروش نفت داشتیم اما زمانی دیگر وضعیت به گونه ای دیگر است.
 
 
استاندار گفت: امروز مردم نباید ناامید شوند و در این جنگ تمام عیار اقتصادی بسیاری از گردنه های سخت طی شده است زیرا آنها انتظار داشتند در سال ۹۶ نارضایتی های اقتصادی سبب آمدن مردم به خیابان ها شود، اما مردم‌  در روز 22 بهمن و روز قدس آمدند و از نظام‌ حمایت کردند، از دیگر حمایت های مردم، حمایت مردم از وزیر امور خارجه بود که  با دیپلماسی فعال در جهت پیشرفت کشور حرکت کرد. 
 
 
وی بیان کرد: در مذاکرات خیلی از انتظارات مقام معظم رهبری محقق نشد اما به همین اندازه کشورهای دنیا متوجه شدند آمریکا به هیچ معاهده ای پایبند نیست که نشان از پختگی دکتر ظریف بود و زمانی  آمریکا فهیمد  بازنده است  که پشت پا به میز مذاکره زد و نتیجه این شد آنها به عنوان یک‌دولت قانون گریز و بی اعتنا به قانون شناخته شوند.
 
 
 
کلانتری بیان کرد: شهید رجایی و باهنر دوران مدیرت کوتاهی داشتند اما در همان مدت ثمرات خوبی بر جای گذاشتند، و مدلی مفید برای دولتمردان جمهوری اسلامی ارائه کردند.
 
 
وی در پایان گفت: امیدواریم که روزی که این منصب را بر عهده گرفتیم و روزی که باید تحویل دهیم قادر باشیم پاسخ مناسبی را به مردم و جامعه و انقلاب و رهبری داده باشیم.
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.