گروه: اخبار استان خبر: 135937 / تاریخ انتشار : 1398/6/1 ساعت : 14:20
آنچه در خطبه های نماز جمعه استان مطرح شد

رئیسی در قوه قضائیه چشم و دل مردم را روشن کرد/استکبار جهانی با مطالعه تاریخ میفهمد که پیروز واقعی اسلام است

ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

دهدشت:

 
امام جمعه موقت دهدشت حجت الاسلام تقوی ضمن تبریک فرارسیدن سال روز هفته دولت گفت: تفاوت دولت اسلامی و کفر در تلاش برای پیاده سازی عدالت در کشور است، دولت اسلامی با مردم به صورت مستقیم ارتباط دارد و مشکلات آنها را بررسی می کن، دولت اسلامی شرایط را برای ارتقاء سطح فرهنگ، علم، اقتصاد مردم مساعد میکند تا آن ها مسیر بندگی را روز به روز بدون داشتن دغدغه های معیشتی طی کنند.
 
 
 
وی افزود: امروز استکبار جهانی که ادعا میکند پیرو مسیحیت است باید تاریخ را مشاهده کند تا بفهمد حق با اسلام است و‌اگر دقت کنند میبینند که اسلام دین حق است و در نهایت پیروز واقعی اسلام است.
 
 
امام جمعه موقت دهدشت با اشاره به  گرامی داشت روز خانواده در هفته آینده گفت: در خانواده پدر و مادر وظایف خاص و مشخصی دارند که با انجام درست آن ها موجب پیشرفت اسلام و تربیت خانواده ای موفق خواهند بود. تربیت فرزندان صالح و نیکو در پیشبرد جامعه اسلامی بسیار موثر است.
 
 
وی در پایان از حضور پر شکوه مردم در مراسم ارتحال مرحوم آمیر احمد تقوی تقدیر و تشکر کرد و گفت : ایشان شخصی مومن بود که  زندگی خود را وقت اسلام و انقلاب کرد و رویش های مختلف علمی در شهرستان مدیون تلاش و کوشش خستگی ناپذیر این عالم ربانی است.
 
 
***************
یاسوج:
 

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج به موضوع مباهله اشاره کرد و گفت: این روز موجب تداوم و حفظ اسلام شد و در تاریخ اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

وی در ادامه به سالروز شهادت شهید سیدعلی اندرزگو اشاره کرد که به عنوان مبارزی انقلابی در راه اسالم به شهادت رسید و از جمله مهم‌ترین اقدامات ترور حسنعلی منصور بود.

 

امام جمعه شهر یاسوج بخش زیادی از خطبه‌های امروز را به اقدامات دستگاه قضایی و تدابیر کنونی در این قوه اختصاص داد و با قدردانی از اقدامات آیت‌الله رئیسی در این مدت کوتاه از عمر مدیریت وی بر دستگاه قضایی اظهار کرد: اقدامات خوبی در راه مبارزه با مفاسد به خصوص مفاسد اقتصادی آغاز شده است.

 

حسینی افزود: اصلاحات خوبی در این دستگاه شروع شده و امید را در دل مردم زنده کرده است و هدف اصلی هم برقراری عدالت اسلامی در جامعه است.

 

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با ابراز خوشبینی از ایجاد آثار این اصلاحات قضایی در کشور گفت: برخوردهای خوبی با قانون شکنان و قانون گریزان صورت گرفته و این قوه در حال عمل به وعده‌های خود است.

 

وی از دلگرمی مردم به اقدامات کنونی اشاره کرد و گفت: مردم تشنه اجرای عدالت و عملی شدن احکام اسلامی در جامعه هستند و باید قوه قضاییه را در این راه کمک کنیم.

***************
 
قلعه ریسی:
 

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: یکی از مصادیق تقوا رعایت حق زبان است و زبان است که از فخشاء و منکرات او را به کلمات خوب و نافع عادتش می دهند و باید دانست که شخصیت انسان در زبان اوست و باید مواظب زبان باشیم.

 

امام جمعه قلعه رئیسی با بیان اینکه آیت الله رئیسی در مدت این 5 ماه تغییرات بسیار امیدوار کننده به وجود آورد عنوان کرد: آیت الله رئیسی توانست باعث امید مردم و تحقق عدالت در کشور و تقویت دوستداران انقلاب و اقشار ضعیف کشور شود و آنچه این روزها در خصوص دستگیری و برخورد با افراد درون قوه قضائیه و آنچه این مجموعه ارزشمند را لکه دار می‌کرد در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب و مطالباتی است که آیت الله رئیسی داشتند.

 

وی با بیان اینکه شاهد سایه اقتدار ایران بر انگلیس و آمریکا بودیم تاکید کرد: نفتکش ایرانی که به صورت غیر قانونی و به بهانه تحریم ها یکجانبه اتحادیه اروپا توسط نیروی دریای انگلیس توقیف شد با حکم دادگاه جبل الطارق رفع توقیف شد و توقیف این نفتکش ایرانی با تحریک ترامپ و دولت انگلیس بود و اگر آمریکا این حماقت کند و این کشتی را متوقف کند یقینا ایران کشتی حامل ادوات و وسایل مربوط فرماندهی مرکزی آمریکا را متوقف خواهد کرد.

 

صلواتی به روز خانواده اشاره و به عوامل تحکیم خانواده اشاره و بیان کرد: تقدیر و تشکر کردن که باعث دلگرمی و وابستگی زن و شوهر و فرزندان به همدیگر می شود، تقویت جنبه های مذهبی و دینی و داشتن خانواده دینی و مذهبی، تکریم زن و شوهر، ایجاد آرامش و آسایش در خانه و وفا به عهد از مهمترین عوامل تحکیم خانواده می باشد.

 

خطیب جمعه قلعه رئیسی ادامه داد: اصلی ترین عاملی که باعث از هم پاشیدن خانواده می شود گناه است و گناه هم سم خانواده است و آنچه زندگی را شیرین می‌کند یاد خداست و خانم ها و آقایان تلاش کنند تحقیر، تهدید، تضعیف، تنبیه، تنهایی و تخریب را از زندگی دور و تمجید، تحسین، تاثیر، تزئین، تشویق و ترغیب را اسوه زندگی قرار دهند.

 

صلواتی به انتخابات اسفند ماه اشاره و با بیان اینکه مردم برای مجلس آینده نمانیده‌ای در تراز انقلاب انتخاب کنند تاکید کرد: مردم باید تلاش شود تا نماینده در تراز انقلاب و گام دوم انقلاب انتخاب شود که هم شعار انقلابی دهد و هم حمایت از جریان انقلابی را در گام دوم اولویت قرار دهد، مجلسی که پرچمدار نظام انقلابی باشد، مجلسی متکی به ظرفیت درونی و توجه به جوان گرایی باشد، مجلسی که توانایی حضور جوانان در میدان های مختلف را داشته باشد و مجلسی را انتخاب کنیم که اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی را اولویت خود قرار دهد.

 

امام جمعه قلعه رئیسی با تبریک آغاز هفته دولت به مجموعه دولت در کشور، استان و شهرستان به استاندار و فرماندار عنوان کرد: در آغاز هفته دولت به رئیس جمهور، استاندار، مدیران و فرمانداران خدا قوت می گویم و هفته دولت را بر این عالیجنابان تبریک می گویم از زحمات و تلاش های شما در خدمت رسانی به مردم تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

وی افزود: از زحمات دولتمردان و نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی در بحث گاز رسانی تشکر می کنم امیدوارم مسئولان تلاش کنند تا هر چه سریعتر مردم چاروسا از این نعمت بهرمند شوند و جناب آقای استاندار نگذارید مردم و جوانان چاروسا در این دولت برای یک مدیر قوی و انقلابی و جهادی و مردمی و پیگیر مشکلات مردم و تلاشگر و اهل تعامل آرزو به دل بمانند.

 

صلواتی با بیان اینکه ائمه جمعه اهل تعامل هستند و خدمات دولت را بیان می کنند و جستجو و پیگیری می کنند خاطرنشان کرد: هر جا خدمتی شده به مردم می گویند چون باعث خوشحالی مردم و علاقمندی و امیدواری مردم به انقلاب و نظام و حاکمیت است ائمه جمعه در تقابل با دولت نیستند و تریبون نماز جمعه دولت یاور است چون دولت در دل نظام و انقلاب است و تقویت دولت تقویت نظام و انقلاب و حاکمیت و ولایت است و ائمه جمعه از مدیران ضعیف و ناکارآمد و بی خاصیت و بی انگیزه و صرفا صندلی و پست مدیریتی را اشغال کردن و با مردم بد رفتاری کردن و ناآگاه بودن از وضعیت مردم و مردم را به عناوین غلط تقسیم کردن نگران هستند و وجود این مدیران را باعث ضرر و آسیب به انقلاب و نظام و دولت می دانند و آرزوی ائمه جمعه مدیران قوی و متخصص و انقلابی و جهادی و پیگیر مشکلات مردم  است.

 

خطیب جمعه قلعه رئیسی با تبریک روز پزشک گفت: روز پزشک را به همه پزشکان متعهد و انقلابی و مجاهد تبریک می گویم  پزشکی حرفه مقدس و با جان انسانها سرکار دارد آرامشی که پزشک به فرد بیمار هدیه می کند قیمت و بهایی ندارد امروز گفتار درمانی صبر و تحمل و اخلاق مناسب و سود رساندن به بیمار از ضروریات اخلاق پزشکی است.

 

وی گفت: مردم بین پزشکی که بالای سرش می‌نویسد وقت نماز طواف خانه خدا تعطیل است و عکس امام و شهید حججی را در مطبش نصب می کند اهل مجالس روضه و دعا و اهل مسجد و نماز جماعت و جمعه و از فقیر و نیازمندان هزینه ویزیت دریافت نمی کند و با اخلاق و تواضع و محبت  با بیماران برخورد می کند و پزشکی که با غرور و بی توجهی که صرفا رفع تکلیفی و بی انگیزگی و سر کیفی و با برخورد نامناسب و با دکان کسب درآمد با مردم رفتار می کند تفاوت قائل هستند و امیدوارم مسئولان علوم پزشکی هم تفاوت قائل باشند.

 

صلواتی ادامه داد: یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب از جوانان شتاب کارهای جهادی در گام دوم انقلاب است مسئولان مشکلات پیشروی گروههای جهادی را حل کنند بی توجهی مسئولان به گروههای جهادی گناه است و یک کار جهادی در روستای آبله انجام دادند که باعث رونق کشاورزی و باغ داری در این منطقه است  مع الاسف با مهری و بی توجهی مسئولان مواجه شدند و حدود یکسال است منتظرند مسئولان کمک کنند.

 

وی گفت: ما در عرصه فرهنگ هم نیاز به گروههای جهادی داریم مسئله خودکشی و خودسوزی در بعضی از مناطق استان فقط با کار فرهنگی و جهادی حل می شود و با همایش و مقاله و هزینه برای کارهای علمی و دنبال دلیل گشتم حل نمی شود دلایل خود سوزی و خودکشی مشخص است ضعف باورهای دینی و اعتقادی و مشکلات خانوادگی و تربیتی و ناآگاهی می باشد و این با استقرار روحانیت و طلاب و فعالان فرهنگی به حداقل می رسد و انتظار است معاونت امور اجتماعی استاندار به حمایت از این طرح استقرار روحانیت و فعالان فرهنگی این آسیب را به حداقل برسانند.

 

امام جمعه قلعه رئیسی تاکید کرد: بحث درمانگاه این طور که مسئولین اطلاع دادند حل شده و یک پرستار خانم را به این مرکز اضافه کردند و الان سه پرستار خانم و سه پرستار آقا در این مرکز خدمت رسانی می کنند و لذا از تلاش های و پیگیریهای فرماندار محترم و مسئول محترم شبکه بهداشت و درمان و معاون بهداشت و مسئول مرکز بهداشت و حراست شبکه  شهرستان کهگیلویه تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

*************

لنده:

 

حجت الاسلام محمودی اصل در خطبه های عبادی ،سیاسی جمعه این شهر با اشاره به گرامیداشت هفته دولت گفت :دولتمردان ما دیداری با مقام معظم رهبری داشتند که در این دیدار معظم له به همه مسئولان در رده های مختلف مدیریتی توصیه کردند که قدر دوران خدمت و این فرصت ارزشمند خدمت به مردم را بدانند و از این کانال به فکر برداشتن توشه باشند.

 

 وی افزود: در این دیدار مقام معظم رهبری دو اولویت اصلی و مهم کشور را اقتصاد و فرهنگ عنوان کرد و فرمود"در بعد اقتصاد ایجاد گشایش اقتصادی برای مردم کار راحتی نیست، اما موضوعی است که باید وارد شد و انجام داد و برای رسیدن به این مهم راهش خدمت و رونق و تقویت اقتصادی است."

 

وی رکن اصلی اقتصاد مقاومتی را توجه ویژه به بنگاههای متوسط و کوچک عنوان کرد و گفت:توجه به این مقوله مهم موجب پیشرفت اقتصادی و برطرف کننده فقر و اجرای عدالت اجتماعی است .

 

خطیب نماز جمعه لنده با اشاره به بعد فرهنگی که مقام معظم رهبری عنوان کرد افزود:دشمنان نظام اسلامی اعلام می کنند که دیگر با تحریم و ایجاد فشار و جنگ نظامی نمی توان جمهوری اسلامی را از پای در آورد بلکه باید با نفوذفرهنگی با تاثیرگذاری بر ذهن هاو اعتقادات و تحریک هوس ها و کشاندن مردم و جوانان به میدان های هوس رانی بر آنان غلبه کرد .

 

محمودی اصل عنوان کرد: وقتی دشمنان ما با صراحت دین و نظام ما را هدف قرار دادند باید با دفاع از مکتب و عقیده مانع نفوذ اقدامات سازمان یافته و ضد فرهنگی و ضد ارزشی در تولیدات فرهنگی در سطح جامعه باشیم. 

 

وی گفت :باید اعتراف کنیم که جای امر به معروف و نهی از منکر و تاثیر گذاری آن در بین ما خالی است و بالاترین منکرات را میبینیم و می شنویم و متاسفانه خاموش هستیم .

 

امام جمعه لنده با تاکید بر دو حوزه اقتصاد و فرهنگ گفت: باید جانانه به میدان اقتصاد و فرهنگ بیاییم و از دشمنان هراسی نداشته باشیم چون در چهل سال گذشته از هر کاری برای براندازی نظام شکوهمند انقلاب اسلامی فروگذار نبودند و موفق نشدند و انشالله در گام دوم انقلاب چهل سال آینده هم موفق نخواهند شد.

 

وی با اشاره به سوءاستفاده های بانکی و نظام بانکی و در بحث واردات ، پرونده های خصوصی سازی غلط و بحث حفظ پول ملی گفت :ازدولت و دولتمردان انتظار می رود که در این موارد بیشتر توجه کنند.

 

امام جمعه لنده به روز بزرگداشت دانشمند بزرگ ابو علی سینا اشاره کرد و گفت :این روز بزرگ را به پزشکان خدوم ملت ایران بخصوص پزشکان شهرستان لنده که در بحث سلامت به مردم خدمت می کنند تبریک و تهنیت عرض میکنم.

 

**********

دیشموک:
 

حجت الاسلام علی اکبر راوند امام جمعه شهر دیشموک ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: اهل تقوا همنشین صادقین عالم هستند که یکی از صادقین عالم امام زمان(عج) است. تقوا ایجاب می کند که دنبال رضایت امام معصوم باشیم.

 

امام جمعه شهر دیشموک با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای دولت گفت: یکی از توصیه های مقام معظم رهبری نترسیدن از دشمن است مسئولان ما نباید از دشمن بترسند زیرا دشمنی دشمنان از ابتدای انقلاب وجود داشت و در هیچ نوع دشمنی از ابتدای انقلاب تا الان دریغ نکردند.

 

وی افزود: ملت ما تحریم های مختلف دارویی، اقتصادی و .. شد ولی با وجود چنین تحریم هایی جوانان انقلابی و بومی کشور را خودکفا کردند در چهل ساله دوم حیات انقلاب اسلامی طبق فرمایشات معظم له دشمنان در زمینه های اقتصادی و فرهنگی در برابر ملت ایران همچون گذشته شکست خواهند خورد.

 

حجت الاسلام علی اکبر راوند با اشاره به تهمت ها و نشر اکاذیب در فضای مجازی گفت: باید مراقب باشیم تا از فرصت فضای مجازی دنبال بصیرت افزایی و تبلیغ دین باشیم.

 

وی افزود: در فضای مجازی با نقشه شوم دشمنان همراه نشویم و ولنگاری و بی بندباری را ترویج نکنیم.

 

خطیب سیاسی عبادی جمعه شهر دیشموک با اشاره به آغاز هفته دولت در دوم شهریور گفت: هفته دولت به خاطر شهادت شهید رجائی و شهید باهنر به هفته دولت نامگذاری گردید.

 

وی افزود: کشور ما  با پنج گام انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی می تواند به پیشرفت برسد و ما هنوز در گام سوم هستیم و هنوز دولتی در طراز نظام مقدس اسلامی را مهیا نکردیم.

 

وی افزود: دولت اسلامی دولتی است که خود را از درون می سازد و خود را خادم ملت می داند و به معنای واقعی اسلامی می شود.

 

راوند با اشاره به مباهله پیامبر اکرم(ص) با مسیحیان نجران گفت: به خود می بالیم که پیرو دین اسلام هستیم و طبق آیه قرآن پیغمبر به مسیحیان گفت که اگر من بر حق نیستم با فرزندان خود در بیابان همدیگر را نفرین کنیم، مسیحیان ترسیدند و از مباهله با پیغمبر صرفنظر کرد.

 

وی افزود: در این روز امیرالمومنین در حال رکوع به فقیر زکات می دهد و آیه قرآن در این زمینه نازل می شود که خدمت به فقیر عبادت و بندگی خداوند است.

 

امام جمعه دیشموک با اشاره به مشکلات منطقه دیشموک خطاب به فرماندار کهگیلویه گفت: از حضور فرماندار کهگیلویه بدون هیچ تشریفاتی در منطقه دیشموک و سرکشی از روستاها تقدیر می کنیم.

 

وی افزود: بودجه های فرهنگی به دیشموک داده نمی شود و نیاز هست نمایندگی های تبلیغات و فرهنگ ارشاد اسلامی در دیشموک راه اندازی و فرماندار تدابیر لازم در خصوص اتمام بزرگترین جایگاه فرهنگی بخش دیشموک یعنی مصلی نمازجمعه را بیاندیشند.

 

راوند با اشاره به وضعیت نامناسب راه های ارتباطی دیشموک خطاب به فرماندار کهگیلویه گفت: راه ارتباطی روستاهای سرگچ، رودسمه ،پای پره، آجم و رود ریش نامناسب و نیازمند اقدام جهادی است.

 

وی افزود: بودجه جاده تنگ چویل و محور دیشموک به خوزستان وصول شده ولی تاکنون در اختیار پیمانکار قرار نگرفته است که از فرماندار می خواهیم که بودجه مذکور را هر چه سریعتر در اختیار پیمانکار قرار دهد زیرا سال گذشته در بارندگی ها و سیلاب مردم بخش های دیشموک و چاروسا که ارتباطات زیادی با خوزستان دارند با مشکلات زیادی مواجه شدند.

 

امام جمعه دیشموک ضمن تقدیر از نعمت گازرسانی به بخش دیشموک گفت: اگر بحث گاز به کندی پیش برود بخش دیشموک در فصل سرما با مشکل مواجه خواهد شد و چند ماهی است که پروژه گازرسانی رها شده است که از فرماندار خواهان پیگیری جدی این مقوله هستیم.

 

***********

گچساران:


حجت الاسلام سید امین الله حجازی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با دعوت و توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد، تقوا راه رسیدن به خداوند است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه امروز یکم شهریورماه به عنوان روز پزشک نامگذاری شده است، گفت: امروز روز بزرگداشت حکیم  ابوعلی سینا، فیلسوف طبیب و دانشمند بزرگ ایرانی است.

 

 امام جمعه گچساران با اشاره به اینکه  از مهمترین آثار حکیم ابوعلی سینا، کتاب قانون در پزشکی است، گفت: این کتاب مورد توجه بسیاری از دانشمندان، پزشکان  و فیلسوفان در سرزمین‌های اروپایی و اسلامی قرار گرفته و از این کتاب بهره می‌بردند.

 

حجازی  با بیان اینکه پزشکان کمک به مستمندان، نیازمندان و افراد کم‌درآمد را  سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: یکی دیگر از مباحثی که پزشکان بایستی آن را رعایت کنند موضوع  حجاب، اخلاق و قانون  در محیط کار است.

 

 خطیب جمعه گچساران در ادامه به هفته دولت اشاره کرد و گفت: دوم الی هشتم شهریور ماه به نام هفته دولت نامگذاری شده است که در این زمینه خدمات دولت توسط مسوولان بازگو می‌شود.

 

حجازی ابراز کرد:  هفته دولت به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر، رئیس جمهور و نخست وزیر کشورمان که در سال ۱۳۶۰ توسط منافقین کوردل به شهادت رسیدند نامگذاری شده است.

 

 وی  با اشاره به هجمه‌های دشمن برعلیه ایران گفت: دولت  بایستی مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال مردم را برطرف کند تا دشمنان خارجی از وجود چنین مشکلاتی سو استفاده نکند و به کشور خدشه وارد نکنند.

 

 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.