گروه: اخبار استان خبر: 135936 / تاریخ انتشار : 1398/5/31 ساعت : 23:47
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

احیای سنت زیبای ائمه(ع) با رسم ابرار برای کمک به مساکین، ایتام و نیازمندان

معاون فرهنگی سپاه فتح گفت: طرح رسم ابرار در روزهای ۲۳ تا ۲۵ ذی الحجه اجرا می شود و قرار است دوستداران اهل بیت(ع) این سه روز یعنی از سوم تا پنجم شهریور را روزه بگیرند و هزینه اطعام آن روز را در روز اول صرف مساکین و روز دوم ایتام و روز سوم صرف آزادی زندانیان غیرعمد کنند.

معاون فرهنگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به طرح رسم ابرار گفت: با توجه به اهمیت موضوع سبک زندگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و اینکه یکی از الگو‌های مفید در این راستا سیره ائمه اطهار است، همچنین در قرآن هم آیات پنج تا هشت سوره انسان به انفاق آل عبا اشاره دارد که امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) از ۲۳ تا ۲۵ ذی الحجه برای شفای حسنین روزه می‌گیرند و در این سه روز هر روز افطاری خود را به مسکین و یتیم و اسیر بخشیدند، که قرار است با الگوبرداری از این سیره طرح رسم ابرار اجرایی شود.


 
مثنوی بیان کرد:  این طرح در روزهای ۲۳ تا ۲۵ ذی الحجه اجرا می شود و قرار است دوستداران اهل بیت(ع) این سه روز یعنی از سوم تا پنجم شهریور را روزه بگیرند و هزینه اطعام آن روز را در روز اول صرف مساکین و روز دوم ایتام و روز سوم صرف آزادی زندانیان غیرعمد کنند.
 
 
 
وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در راستای تبیین و ترویج این طرح در سطح جامعه اظهار کرد: انتظار داریم رسانه‌ها تلاش کنند این طرح در سال اول دقیق شناسانده شود تا در سال‌های آتی با برنامه ریزی بهتر و حضور فعال مردم عملیاتی شود.
 
 
مثنوی ادامه داد: این طرح از یکشنبه تا سه شنبه، سوم تا پنجم شهریور ماه انجام می‌شود که امیدواریم همه تلاش کنند که طرح در گام اول به گوش مردم برسد و ترویج شود تا نهادینه شده و مردم استان ادامه دهنده این راه در سال‌های پیش رو باشند.
 
 
 
وی در پایان گفت: به زودی شماره حساب های جداگانه برای اجرای این طرح اعلام می شود.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.