گروه: اخبار استان خبر: 135921 / تاریخ انتشار : 1398/6/1 ساعت : 12:54
در نشست طرح کرامت (مناطق آلوده به مواد مخدر) کهگیلویه مطرح شد

کشف 28 کیلوگرم مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کهگیلویه/حل مشکلات اجتماعی مهمترین دغدغه سپاه است

فرمانده سپاه گفت: جلسات متعددی در سطح شهرستان جهت تعیین تکلیف ساختمان های متروکه برگزار و توافقاتی نیز جهت تغییر وضعیت این ساختمان صورت گرفت که در آینده ی نزدیک شاهد آن ها خواهیم بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ نشست طرح کرامت با موضوع مناطق آلوده به مواد مخدر در شهرستان کهگیلویه با حضور مسئولان شهرستان و به میزبانی ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه فرمانده سپاه کهگیلویه به صورت کلی به آسب های اجتماعی های موجود در شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و گفت: در هر جامعه ای آسیب های مختلف اجتماعی متناسب با فرهنگ آن منطقه وجود دارد، اما نکته مهم تر شناسایی آن ها، جستجوی راهکار مناسب و اجرایی کردن آن هاست.
 
 
 
 
سرهنگ محقق زاده افزود: کنترل و کاهش آسب های اجتماعی مهمترین هدف و بحث مورد نظر است و‌ مناطق آسیب زا در این زمینه شناسایی شده و برخی از راهکارها و ایده های ارائه شده در مصوبات قبلی اجرایی شده اند.
 
 
 
وی با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفت در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی گفت: در سال ۹۸ تا الان نشست های پیشگیری از اعتیاد در محل های آلوده برگزار شد که تاثیرات مثبی نیز در برداشته است. برگزاری برنامه های بومی، محلی از جمله نمایشگاه های غذاهای محلی در محله های آلوده، نصب بنرهای پیشگیری، توزیع بروشور ،برگزاری اردوهای تفریحی زیارتی سیاحتی، تشکیل شورای محله اسلامی در یکی از روستاهای هدف برخی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه هستند.
 
 
 
وی در مورد برخی از ساختمان های شهر دهدشت که به مکان هایی برای معتادان تبدیل شده اند گفت: جلسات متعددی در سطح شهرستان جهت تعیین تکلیف ساختمان های متروکه برگزار و توافقاتی نیز جهت تغییر وضعیت این ساختمان صورت گرفت که در آینده ی نزدیک شاهد آن ها خواهیم بود.
 
 
 
سرهنگ محقق زاده گفت: مشکلاتی که در حوزه مواد مخدر وجود دارد دامن خانواده های زیادی را گرفته و حل این مشکلات از مهمترین دغدغه های ماست که امیدواریم بتوانیم بخش زیادی از این مشکلات را برطرف کنیم  و امیدواریم که حمایت های لازم جهت بهبود شرایط کسانی که در مناطق و روستاهای آلوده اقدامات و تلاش های فراوانی جهت کاهش روند این آسیب اجتماعی انجام میدهند از سوی نهاد های مربوطه صورت گیرد تا بتوان از افرادی که در این زمینه ها تلاش میکنند قدردانی کرد.
 
 
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه در ادامه این نشست گفت: در مورد برطرف کردن این مشکلات، اقدامات مختلف فرهنگی، انتظامی باید صورت گیرد که اکثر این اقدامات توسط سپاه و با همکاری روحانیت و برخی از نهادهای دیگر صورت می گیرد و قابل تقدیر است. اما در بحث اقدامات انتظامی با توجه به نوع ماموریت نیروی انتظامی، برخورد با خاطیان و اقداماتی از این دست است که در همین زمینه طرح هایی نیز وجود دارد.
 
 
 
سرهنگ دیماز از کشف محموله ای از مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کهگیلویه خبر داد و گفت: یکی از اقدامات نیروی انتظامی کشف ۲۸ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک بود که بسیار قابل توجه بوده و در بقیه طرح ها کشف در حجم های پایین تر صورت گرفته که هم در سطح شهر و هم در سطح روستاها کشف و ظبط شده است.
 
 
 
وی گفت: با توجه به ظرفیت های نیروی انتظامی و شرایط موجود در مورد آسیب های اجتماعی همه ما باید وظیفه خود را انجام دهیم تا شرایط بهتر شود و اقدامات صحیحی صورت گیرد.
 
 
 
 
تورج رزمجو معاون برنامه ریزی فرماندار کهگیلویه در این نشست گفت: با توجه به اهمیت این موضوع و مصوباتی که تنظیم و قرائت شد ادارات مربوط مثل بهزیستی و شبکه بهداشت از نهایت ظرفیت هایی که دارند در این زمینه به کار خواهند گرفت. 
 
 
وی با تقدیر از سپاه پاسداران گفت: کارهایی که سپاه متولی آن ها بوده و اجرای آن را برعهده داشت با موفقیت به سرانجام رسیده و امیدواریم که طرح کرامت مثل سایر طرح ها و برنامه هایی که به خوبی انجام داده اند نیز به سرانجام مثبت و قابل توجهی برسد و هر کمک و همکاری که لازم باشد با توجه به ظرفیت های مجموعه اداری شهرستان دریغ نخواهیم کرد.
 
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛ 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.