گروه: اخبار استان خبر: 135886 / تاریخ انتشار : 1398/5/31 ساعت : 08:48
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی مطرح کرد

تولید سالانه 1300تن گوشت مرغ در بهمئی/موانع سد راه افزایش مرغداری ها و توزیع گوشت در شهرستان+تصاویر و فیلم

با وجود تولید 1300تن گوشت مرغ تولیدی در بهمئی، به دلیل وجود موانع سد راه افزایش ظرفیت تولید و افزایش ظرفیت مرغداری ها در بهمئی با محدودیت هایی مواجه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازآوای ماغر؛یکی از ظرفیت های بزرگ اشتغال زایی در مناطق محروم راه اندازی کارخانه و کارگاه های تولیدی زود بازده است تا در کنار تامین بخشی از نیازهای مصرفی خانوارها، زمینه اشتغال پایدار را فراهم کند.

 

 

در بهمئی چند سالی است به همت جهاد کشاورزی شهرستان تعدادی کارخانه مرغداری شروع به فعالیت کرد که در حال حاضر عده ای از جوانان بیکار در آنها شاغل شدند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی در این زمینه به خبرنگار آوای ماغر گفت: در حال حاضر تعداد 9 واحد مرغداری با ظرفیت 180 هزار قطعه در هر دوره فعال است.

 

 

رضا راهدار بهمئی تصریح کرد: از ظرفیت سالانه 720هزار قطعه به طور میانگین سالانه 1300تن گوشت سفید تولیدی داریم.

 

وی گفت:با توجه به اینکه در شهرستان ما کشتارگاه صنعتی مرغ نداریم متاسفانه بخش زیادی از این میزان گوشت تولیدی از استان خارج می شود که در زمان نیاز بازار به مرغ کشتار روز همچنان دچار مشکل هستیم.

 

راهدار بهمئی با اشاره به شرایط مناسب منطقه برای افزایش احداث مرغداری های بیشتر، خاطرنشان کرد: مشکل دیگری که در این زمینه در شهرستان داریم، محدودیت صدور مجوز احداث مرغداری جدید است.

 

در ادامه تصاویر و کلیپی از رونق مرغداری های بهمئی و موانع سد راه افزایش ظرفیت این مراکز تولید گوشت را مشاهده کنید:

 

 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.