گروه: اخبار استان خبر: 135885 / تاریخ انتشار : 1398/5/31 ساعت : 08:42

اقدام جالب و ماندگار در عید غدیر با مهمانی متفاوت در شهر یاسوج+تصاویر

کارگران یاسوجی در روز عید غدیر خم صبحانه را به همراه خانواده هایشان در فضای سبز بلوار امام خمینی(ره) شهر یاسوج خوردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، عید غدیر خم یکی از چهار عید مهم در ایران اسلامی بوده که برای مردم ایران ارزشمند و قابل احترام است و در این روز با برگزاری برنامه های مختلف از جمله جشن ها و ایستگاه های صلواتی آن را جشن می گیرند.

 

در شهر یاسوج در روز عید غید خم برنامه ای در سطح شهر اجرا شد که می توان به اسم یک اقدام زیبا از آن نام برد، کارگرانی که روز عید غدیر به همراه خانواده هایشان صبحانه را در بلوار امام خمینی(ره) شهر یاسوج خوردند.

 

این برنامه که به همت آستان قدس رضوی و معاونت فرهنگی سپاه فتح انجام شد در حقیقت یک رسم زیبا را در میان مردم استان به نمایش گذاشت، رسمی که شاید این روزها کمتر دیده می شود اما از قدیم الایام یکی از زیباترین رسم ها در میان مردم این استان بوده است و اسمش را سفره داری گذاشته اند.

 

مردم کهگیلویه و بویراحمد از گذشته تا کنون سفره دار بوده اند یعنی همیشه بهترین میزبانی را از غریبه و آشناها داشته اند و این اقدام یعنی پهن کرده سفره برای کارگران نیز از رسومات بسیار قدیمی است که رایج بوده است و در عید غدیر خم در فضایی بهتر یعنی در فضای سبزی که در بلوار امام خمینی (ره) شهر یاسوج قرار  دارد برگزار شد.

 

در زیر تصاویر این مهمانی کوچک و زیبا را مشاهده می کنید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.