گروه: اخبار استان خبر: 135877 / تاریخ انتشار : 1398/5/31 ساعت : 08:56
امام جمعه موقت بهمئی مطرح کرد

انفاق خالصانه بیت امام علی(ع) منجر به نزول سوره "هل اتی" شد/طرح هایی مانند "رسم ابرار" گره گشای مشکلات محرومان است

حجت الاسلام علی مجاهدی نسب گفت: یکی از سنت های حسنه ای که در زندگی ائمه موج می زد، انفاق بود، به گونه ای که شب را با شکم گرسنه و خالی به صبح رساندند و اندک غذایی که بر سر سفره داشتند به فقرا و مساکین می بخشیدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ امام جمعه موقت بهمئی در گفتگو با خبرنگار آوای ماغر با اشاره به اجرای طرح رسم ابرار در سطح کشور، این طرح را زنده کننده سنت حسنه انفاق ائمه اطهار دانست.

حجت الاسلام علی مجاهدی نسب تصریح کرد: زندگی ائمه معصومین(علیهم السلام) سراسر نور و رحمت بود و هر کدام از آنها بعنوان انسان کامل، بهترین الگوی زندگی فردی واجتماعی هستند که لازم است نهادهای مختلف فرهنگی به احیای سنت ها و سیره زندگی این بزرگان بپردازند.

وی افزود: یکی از سنت حسنه ای که در زندگی ائمه موج می زد، انفاق بود، به گونه ای که در احادیث آمده است بارها این بزرگان دین شب را با شکم گرسنه و خالی به صبح رساندند به دلیل اینکه اندک غذایی که بر سر سفره داشتند به فقرا و مساکین بخشیده بودند.

حجت الاسلام مجاهدی نسب گفت: در راستای احیای این سنت های نیکو، طرح رسم ابرار با الگوگیری از زندگی امیرالمومنین(ع) و به همت سازمان بسیج مستضعفان ، برای کمک به فقرا ونیازمندان جامعه اجرا می شود.

امام جمعه موقت بهمئی خاطرنشان کرد: خانواده امام علی(ع) در ماه ذی الحجه سه روز روزه نذری داشتند که سه شب متوالی هنگام افطار مسکین و یتیم و اسیر به درب خانه آنحضرت مراجعه کردند و  ایشان غذای افطار خود را به فقرا بخشیدند و خود گرسنه خوابیدند.

حجت الاسلام مجاهدی نسب افزود:با توجه به اینکه خانواده امیرالمومنین افطار سه شب متوالی خویش را تنها برای رضای خدا به مردم بخشیدند، خداوند سوره دهر را در شأن آنها و این سنت نیکو نازل کرد.

وی با تاکید بر لزوم احیای سیره ائمه اطهار، گفت:در طرحی که بسیج مستضعفین با تاسی از سیره ائمه اطهار(علیهم السلام)اجرا می کند، روزهای سوم تا پنجم شهریور امسال همزمان با سالروز ایام روزه داری و انفاق آنحضرت پیشنهاد روزه داری و انفاق هزینه افطار به فقرا به جامعه داده می شود.

امام جمعه موقت بهمئی تصریح کرد:مسئولان ما هم باید با اقتدا به امام علی(ع) بعنوان پیشوای مسلمین، در این طرح مشارکت فعال داشته باشند و در زنده نگه داشتن سیره علوی کوتاهی نکنند.

وی در پایان گفت:جامعه ما در شرایط کنونی که اقشار زیادی از مردم درگیر مشکلات شدید اقتصادی هستند، بیش از پیش نیازمند توجه به محرومان و احیای سیره ائمه اطهار دارد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.