گروه: اخبار استان خبر: 135853 / تاریخ انتشار : 1398/5/30 ساعت : 13:15
امام جمعه موقت شیراز:

مفسدان زمان پهلوی مانند بهائیان از آمیراحمد تقوی ترس داشتند/نفوذ ایران در منطقه از برکات غدیر بود/از آیت الله رئیسی برای مبارزه با مفسدان حمایت میکنیم

حجت الاسلام ابوفاضل اردکانی گفت: مفسدان زمان پهلوی مانند شیخیه، صوفیه و بهاییان از آمیراحمد تقوی ترس داشتند و آثار ماندگاری مانند مدارس و حوزه های علمیه را تشکیل دادند که از مهمترین آثار مرحوم‌ میر احمد تقوی تاسیس حوزه علمیه دهدشت بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز مراسم به منظور گرامی داشت یاد و نام مرحوم "آمیر احمد تقوی" با حضور مردم و مسوولان در مصلی امام خمینی (ره) یاسوج برگزار شد.

 

در این مراسم امام جمعه موقت شیراز گفت: آمیر احمد تقوی فردی متقی، مجاهد و دین دار بود، ضایعه درگذشت این عالم مجاهد را به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و علما، مسوولان ونیروی های نظامی و انتظامی و همه دوست داران وی تسلیت عرض میکنم.
 
 
حجت الاسلام ابوفاضل اردکانی بیان کرد: یکی از خصوصیت های آمیر احمدی تقوی اخلاق او بود که به دنبال مقام، ثروت و شهرت نبود و هر کجا تکلیف داشتند، حضور پیدا میکرد،  از دیگر ویژگی های او این بود که مفسدان زمان پهلوی مانند شیخیه، صوفیه، بهایی از او ترس داشتند و آثار ماندگاری مانند مدارس، حوزه های علمیه را تشکیل دادند که از مهمترین آثار مرحوم‌میر احمد تقوی تاسیس حوزه علمیه بود.
 
 
 
وی افزود:  روز گذشته عید غدیر و روز اکمال دین و نازل شدن آیه کمال دین بود، ۲۳ سال رسالت پیغمبر با عدم ابلاغ ولایت حضرت علی (ع) تباه می شد.در روز غدیر تکلیف رهبری مسلمانان را مشخص و با بیان نام ائمه یکی پس از دیگری تکلیف امامت مسلمین مشخص شد.
 
 
امام جمعه موقت شیراز افزود: خداوند لقب امیر المومنین را تنها منحصر به حضرت علی (ع) کرده است، در روز غدیر با آن امام بیعت کردند، اما بیعت شکستند.
 
 
اردکانی بیان کرد: در کتاب های مختلف به ولایت حضرت علی (ع) اشاره شده است، در غدیر یک بعد آن این بود که خداوند امام را معرفی کند و انتصاب امام از جانب خداوند است، در زمان غیبت طبق احادیث ولایت فقیه زعامت مسلمانان را برعهده میگیرد و او مورد تایید امام عصر (عج) است، امروز تمام اختیارات پیامبر و امام معصوم، را  ولایت فقیه در احکام اختیار  دارد.
 
 
وی افزود: ولی فقیه تمام اختیار معصوم را داراست که به آن ولایت تشریعی می گویند از طرفی نوعی دیگر از ولایت وجود دارد که به آن ولایت تکوینی گفته میشود و ولایت فقیه به این نوع ولایت نیاز ندارد.
 
 
امام جمعه موقت شیراز اظهار کرد: امام (ره) ریشه حکومت فاسد سلطنتی را ریشه کن کرد و انقلاب اسلامی را که امتداد غدیر است، بنیان گذاری کرد.
 
 
 
وی افزود: امروز نفوذ در منطقه، پیشرفت نظامی، و اقتدار ایران در منطقه مدیون غدیر است، از دیگر آثار انقلاب و غدیر شیعه شدن افراد مختلفی مانند شیخ زکزاکی بود که توانست میلیون‌ها انسان را شیعه کرد.
 
 
 
وی بیان‌کرد: امروز به برکت ولایت فقیه آمریکا از نفوذ ایران در لبنان، سوریه، و سراسر منطقه ترس دارد، از موارد دیگر‌ برکات ولایت فقیه توقیف نفتکش های انگلیسی، منهدم کردن پهباد های آمریکایی است.
 
 
 
اردکانی بیان کرد: از زمانی که ایت الله رئیسی منصب قوه قضائیه را بر عهده گرفته است هزار پرونده مفسدان دانه درشت را شناسایی و معرفی کرده است، امروز در همین مجلس اعلام میکنیم از اقدامات ایت الله رئیسی حمایت میکنیم.
 
 
 
لازم به ذکر است گزارش تصویری مفصل و اختصاصی صبح زاگرس در بخش دیگر اخبار منتشر شده است.
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.