گروه: اخبار استان خبر: 135820 / تاریخ انتشار : 1398/5/30 ساعت : 07:55
رئیس اداره امور عشایر بهمئی خبر داد:

فعال شدن پروژه آبرسانی به منطقه عشایری پشتکوه مُلاطهماسب بعد از 5 سال توقف/خدمتی بزرگ به عشایر بهمئی با آغاز عملیات اجرایی جاده عشایری منیزور به ریزک و داخَر

با بهره برداری جاده منیزور به ریزک، مسیر 300 کیلومتری مناطق عشایری بهمئی به مسافت 12کیلومتری کوتاه می شود که خدمتی بزرگ به عشایر شهرستان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس اداره امور عشایر بهمئی عصر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آوای ماغر از تلاش برای حل مشکلات عشایر در حوزه آبرسانی و راه ارتباطی خبر داد.

محمد اکبریان تصریح کرد:در یکسال گذشته تحولات خوبی در حوزه خدمت رسانی به عشایر بهمئی داشتیم.

وی افزود:بیش از 15 منبع ذخیره آب شرب دامداری در مناطق عشایری ماخره،توبردی، آب بید،ماغر،آب کنار،سیاه شیر،وار کلخنگی،جولهی، دوراب، ده مورد، سرتخته و سرکمر باغملک احداث کردیم.

اکبریان خاطرنشان کرد: جاده های مناطق عشایری تیمج(6کیلومتر)،چال کرتل ( 5 کیلومتر)،ده امام و شاه نشین ( 5 کیلومتر )در یکسال گذشته احداث شد.

وی گفت:مطالعه جاده حیاتی عشایری امامزاده اسدالله به ریزک و داخر به اتمام رسید و الان پروژه به طول 5 کیلومتر به زودی به مناقصه می رود.

اکبریان با بیان اینکه این جاده ارتباطی تا دلی خیار کار ادامه یافته و از آنجا به مناطق عشایری کوه سیاه وصل می شود، افزود:با بهره برداری از این  پروژه مسیر 300 کیلومتری مناطق عشایری بهمئی که در حال حاضر از لنده و کوه سیاه عبور می کند به مسافت 12کیلومتری  می رسانیم که خدمتی بزرگ به عشایر شهرستان است.

 رئیس اداره امور عشایر بهمئی تصریح کرد:آبرسانی به مناطق عشایری تل ریگی، لغه زار و آبدره با خرید و نصب1300متر لوله پلی اتیلین از دیگر خدمات ما به عشایر بود.

اکبریان ادامه داد: عملیات بازگشایی و مرمت بیش از 800کیلومتر راه عشایری در فصل ییلاق و قشلاق در راستای رفاه حال عشایر شهرستان در یکسال گذشته انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد:عملیات آبرسانی به 90منطقه عشایری با سه دستگاه تانکر سیار اداره امور عشایر در حال انجام است اما با توجه به بعد بالای مسافت بین مناطق عشایری شهرستان این تعداد دستگاه جوابگو نیست که با قول مساعد مدیرکل در آینده نزدیک 2 دستگاه تانکر دیگر برای آبرسانی به مناطق عشایری آب بهاره و پشت کوه ملاطهماسب به ظرفیت ما اضافه می شود.

اکبریان ادامه داد:با تلاش و پیگیری توانستیم برای اولین بار بیش از 10میلیارد ریال برای تکمیل پروژه احداث چاه آب شرب منطقه عشایری پشت کوه ملاطهماسب که نزدیک به 5 سال بلاتکلیف مانده بود، اختصاص داده شد.

وی در پایان  گفت:با توجه به اینکه اعتبارات شهرستانی جوابگوی راه اندازی مجدد پروژه نبود، با تلاش و پیگیری مدیرکل امور عشایراین پروژه با تامین اعتبار از منابع ملی به مناقصه رفت که در حال حاضر پیمانکار در حال تکمیل ساختمان و راه اندازی خط لوله و نصب تاسیسات آن است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.