گروه: اخبار استان خبر: 135789 / تاریخ انتشار : 1398/5/28 ساعت : 19:07

دست پر معاون اقتصادی استاندار و جهادگران بسیجی برای چینی ها+تصاویر

با حضور مسئولان استان در میان گروه های جهادی در روستای چال شاهین از توابع دهستان چین و بخش لوداب و مردم روستا مشکلات این روستا بررسی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاون اقتصادی استاندار به همراه مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی، مدیرکل نوسازی مدارس استان، بخشدار لوداب و رییس سازمان بسیج دانشجویی استان و مدیران دانشگاه پیام نور استان و تعدادی از مسئولان استان به دعوت دانشجویان جهادگر در اردوی جهادی بسیج دانشجویی پیام نور یاسوج حضور پیدا کردند.

 

 
لازم به ذکر است که مسائل اولویت دار روستا از قبل توسط گروه جهادی بررسی گردید و به صورت مدون تقدیم هیئت اعزامی شد.
 
 
معاون اقتصادی استاندار در این بازدید پس از بررسی طرح جاده روستای چال شاهین گفت: با توجه به تاخیر در واگذاری این جاده به پیمانکار و عدم شرکت پیمانکاران در مناقصه در صدد است تا با ترک تشریفات مناقصه و کمک به تزریق بودجه به این پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن کلنگ زنی و در اینده ای نزدیک افتتاح شود.
 
 
گوهرگانی از لزوم و تسریع در شروع عملیات آب رسانی به این روستا خبر داد و گفت: در صورتی که مردم روستا نسبت به امتیاز آب چشمه ها اقدام کنند در آینده ای نزدیک آب رسانی به روستا اجرایی می شود.
 
 
 مدیرکل نوسازی مدارس نیز ضمن اهدای 20 میز و نیمکت و صندلی و تخته و وسایل گرمایشی، قول تامین بودجه ایزوگام، رنگ کامل مدرسه و واگذاری آن به گروه جهادی دانشگاه پیام نور را دادند.
 
 
همچنین در این بازدید، زمینی به مساحت 1000 متر  توسط یکی از اهالی روستای چال شاهین اهداء و کلنگ زنی آن،جهت ساخت مسجد شهدای چال شاهین انجام گرفت.
 
 
در مجموع سه مصوبه اصلی و اولویت دار این سفر که با تاکید معاون استاندار انجام شد به شرح زیر است که هم از طرف خود مردم و هم گروه جهادی شهید مهین فر پیگیری خواهد شد که بر این اساس قرار شد، واگذاری جاده اصلی روستا از تشریفات مناقصه  و به طور ویژه به پیمانکار واجد شرایط واگذار گردد و مساعدت مالی توسط معاون اقتصادی استانداری هم در دین خصوص پیگیری شود.
 
 
همچنین مصوب شد مدرسه روستا توسط اداره نوسازی مدارس استان تجهیز و تعمیرات لازم تا اول مهرماه انجام شود.
 
 
یکی دیگر از مصوبات این بود که دهیار روستا دانش آموزان واجد شرایط برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی را به خوابگاه دانش آموزی لوداب معرفی و در این خصوص بخشداری لوداب نیز مساعدت ویژه کند.
 
 
در صورتی که اهالی روستا در خصوص حق آب چشمه های روستا به توافق صددرصد برسند، اداره آب منطقه ای استان در اسرع وقت و بعد از اعلام توافق اهالی روستا نسبت به لوله کشی و آبرسانی به روستا اقدام کند در غیر این صورت بررسی های دیگری برای آبرسانی روستا در دستور کار قرار  اداره آب استان قرار گیرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.