گروه: اخبار استان خبر: 135752 / تاریخ انتشار : 1398/5/29 ساعت : 12:38
امام جمعه یاسوج در جمع جهادگران بسیجی:

سعادت جهاد نصیب هرکس نمی شود/اگر اردوهای جهادی نبود در شرایط بسیار بدی قرار داشتیم

امام جمعه شهر یاسوج بیان کرد: تنها انسان های خاص می توانند به حق نزدیک شوند تشکر من مهم نیست خداوند قدردانی می کند هرکس برای خداوند حرکتی کرد خداوند ۱۰ برابر کار نیک به او پاداش می دهد اگر اخلاص در کار باشد خداوند رحمتش را برصاحب اخلاص ریزان می کند .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  بسیج سازندگی استان به همراه برخی از گروه های اردو جهادی امروز با امام جمعه محترم شهر یاسوج دیدار کردند.

 

در این دیدار ابتدا سرهنگ صالحی مسئول بسیج سازندگی استان با اشاره به برخی از اقدامات گروه های جهادی  استان  گفت: در بخش عمرانی بسیج سازندگی هزار و 100واحد به متراژ 142هزار و  450 متر که شامل احداث مصلی، مسجد، مدرسه ،حسینیه، خانه عالم، خانه بهداشت، کتابخانه، گلزار، یادمان شهدا، خانه نیازمندان، غسالخانه، پروژه های آبرسانی، جدول آبیاری کشاورزی و مسکن مددجویان کمیته امداد  است و در بخش اشتغالزایی نیز 3هزار و 600 شغل نو داشته ایم .

 

سرهنگ صالحی اظهار کرد: در استان ۱۵۰ گروه جهادی داریم که به فرمان مقام معظم رهبری برای محرومیت زدایی تشکیل شده است در پنج ماه اخیر ۶۰ گروه جهادی به مناطق محروم رفته و به محرومیت زدایی می پردازند، جهیزیه حدود ۲۰۰ زوج را به صورت ویژه خریداری کرده و در اختیار آن ها قرار می دهیم.

 

وی افزود: در بخش اعزام گروه های جهادی 142هزار و911نفر در قالب 150 گروه اعزام شده اند 7هزار نفر در قالب اردوهای طرح هجرت دانش آموزی به زیباسازی و مرمت و بهسازی 160مدرسه در نقاط محروم استان پرداخته اند، 960نفر دیگر از نیروهای جهادی پزشکی شامل پزشک متخصص و عمومی و دندانپزشک در زمینه آموزش بهداشت، درمان و خدمات رایگان به مناطق محروم  و کم برخوردار استان ارائه کرده اند.

 

در ادامه این دیدار امام جمعه شهر یاسوج با تبریک عید غدیر بیان کرد:  در آستانه اشرف الاعیاد هستیم از پیامبر خدا پرسیدند آیا عیدی برتر از فطر و قربان داریم حضرت فرمودند: بله عید غدیر است، برترین و با فضیلت ترین عید امت من عید غدیر است، زیرا تعیین ولی برای جامعه است، تنها وظیفه پیامبر رساندن پیام بود و خداوند نازل و تعیین کرد و پیامبر مامور به ابلاغ بود عید بزرگ را به نائب برحقش و همه شما تبریک عرض میکنم .

 


حجت الاسلام  علی اصغر حسینی اظهار کرد:  وقتی در دوران تحصیل در شیراز بودیم فردی به نام سید محمد رضوی فوت کرد مجالس زیادی به یاد وی گرفته شد، یهودی های شیراز هم در کنیسه خود مراسمی گرفتند چند نفر رفتند من یکی از آن ها بودم سخنران آن ها مردی ۳۰ ساله بود و جلسه درخصوص احترام به سید بود سخنران حرف جلسه را به امیرالمومنین علی (ع) رساند و گفت: علی(ع) مثل آفتاب است کسی نمی تواند بگوید مال ما است مال همه دنیا است علی(ع) کسی است که در جنگ با مشرکین پیروز شد امیرالمومنین که ۲۵ سال بخاطر اسلام گوشه نشین شد و پس از آن زمام امور را بدست گرفت.

 


حسینی بیان کرد: من نمی توانم کار شما را ارزیابی کنم جهادی بر دو نوع است جهاد با نفس بالاترین جهاد است بهترین فعالیت و جهاد مبارزه با نفس است، نفس انسان مانند اژدهایی خفته است که یک دفعه بیدار می شود و همه چیز را می بلعد، می توان نفس سرکش را با جهاد سرکوب و آرام کرد باید نفس کشته شود و از سرکشی های نفس فارغ شود تا جهاد سازندگی را شروع کند.

 

وی افزود: کسی که در جهاد با نفس توکل به خدا و ائمه کند برای وی آسان است اگر امروز و فردا کردیم حریف نفس نمی شویم همه عادل و کمک کننده نیستند، عده ای هستند کار جهادی می کنند و عدالت را به یاد محرومین گسترش می دهند این کار بسیار ارزشمند است با اخلاصی که در آن ها وجود دارد امیدواریم  بتوانند و بتوانیم به محرومین کمک کنند، اگر این ایثارگری ها و جهاد نبود وضعیت خیلی بدتر از این بود امیدواریم که با روحیه قوی بتوانند بر مشکلات فائق بیایند سعادت جهاد نصیب هرکس نمی شود.

 

امام جمعه شهر یاسوج بیان کرد: تنها انسان های خاص می توانند به حق نزدیک شوند، تشکر من مهم نیست خداوند قدردانی می کند هرکس برای خداوند حرکتی کرد خداوند ۱۰ برابر کار نیکی که انجام داده است به او پاداش می دهد اگر اخلاص در کار باشد خداوند رحمتش را برصاحب اخلاص ریزان می کند .

 

 


حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر حسینی بیان کرد:  امیدوارم اخلاص شما در راه مردم و جهاد در راه خدا و مردم ذخیره و اندوخته ای برای آخرت شما باشد دعا میکنم اگر مستجاب شود امیدوارم موفق و پیروز باشید اگر سپاه نبود کشور نبود این یک افتخار است، نمی توان از پیشرفت های کشور در این چند سال چشم پوشی کرد، سیم خاردار به ما نمی فروختند امروز به جایی رسیده ایم که خود تجهیزات را می سازند و آمریکا داد میزند وان شالله مرگ نصیب آمریکا خواهد شد .

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.