گروه: اخبار استان خبر: 135751 / تاریخ انتشار : 1398/5/29 ساعت : 13:02
در نشست شورای تحلیل سپاه فتح استان مطرح شد

توقف سرمایه داری در سایه اسلامی کردن علوم انسانی/ تحقق گام دوم انقلاب سبب تحول و پیشرفت در کشور خواهد بود

رضوی گفت: امروز در گام دوم انقلاب با پیاده ساز زمینه های علمی و اسلامی کردن علوم انسانی خواهیم توانست تفکر سرمایه داری را متوقف و سبب تحول و پیشرفت در ارزش های اسلامی و کشور شویم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ جلسه شورای تحلیل سپاه فتح استان، صبح امروز با حضور کدخدایی از استاید کشوری فیزیک، در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب برگزار شد.

 

در این جلسه  ابتدا نماینده ولی فقیه در سپاه فتح استان ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر، گفت: غدیر خم یکی از مهمترین رویداد های تاریخ اسلام و به خصوص شیعه است که هیچ گاه فراموش نخواهد شد، مشروح آن مربوط به مکانی است که پیامبر اکرم (ص) در راه بازگشت از حجه الوداع در مکانی به نام غدیر خم، دست  امام علی (ع) را به عنوان جانشین و وصی خود بالا برد.

 

حجت الاسلام حکمتی نیک بیان کرد: غدیر بیان ولایت حضرت علی (ع) بوده و در این موضوع امامت به صورت انتصابی نیز توسط پیامبر بیان شده است، اهمیت رسالت پیامبر در کامل کردن دین و رهبری امت اسلام است، در این خصوص پیامبر اکرم در غدیر نام امامان را یکی پس از دیگری تا نام مبارک حضرت حجت (ع) بیان کرده است.

 

وی افزود:در زمان غیبت «ولایت فقیه» از گذشته مورد توجه بسیاری بود، که اجرای حدود اسلام به عهده ائمه هدی از آل محمد است که منصوب شده از سوی خدا هستند و دیگر حاکمان و امرایی که ائمه علیهم السّلام نصب کردند و آنها این منصب را به فقهای شیعه تفویض کردند.

در ادامه برنامه کارشناس مسائل سیاسی و از اساتیدکشوری فیزیک گفت: موضوع  جلسه صحبت در خصوص تمدن نوین اسلامی و تمدن حاکم بر جهان خواهد بود، در همین راستا در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب فرمودند برخی از موارد این بیانیه  لازم الاجرا است و همچنین می فرمایند انقلاب اسلامی را باید برای برقراری حکومت حضرت ولی عصر (عج) مقتدر و در جهت رسیدن آن تلاش کرد.

 

وی بیان‌کرد: در مقابل تمدن نوین اسلامی، تمدن غرب وجود دارد یعنی رقیبی که دارای مبنا و الگوی سرمایه داری است، در مبنای سرمایه داری مفاهیم پست و  پایینی مانند همجنس بازی بدون‌معنا و حقیقتی بی ارزش وجود دارد، و آنها  توانسته اند این مفاهیم غیر ارزشی را ریل گذاری کنند، یعنی در ساختار سازی و پیاده سازی نظام خود قدم های قابل تامل برداشته است به عنوان مثال در  تولید کفش پاشنه بلند این نظام هم جنبه تبلیغات، تولید، نمایش و ریل گذاری را پایه گذاری و برای مصارف دیگر کشورها تولید و راهی بازار می کند.

این کارشناس سیاسی افزود: اندیشکده ای به نام cern تشکیل شده است در این اندیشکده فردی به نام ترومن بیان کرده است که کشورهای ثروتمند باید به کشورهای فقیر‌کمک کند اما در واقع برای پیشبرد اهداف استکباری این موضوعات را بیان می کنند.

 

رضوی بیان کرد: در سیاست های آمریکا سرمایه داری ملاک است یعنی از‌ راس هرم تا پایین هرم تحت سیاست های مادی است.

 

وی ادامه داد: شهید بهشتی در جمع پاسداران بیان کرده است سیستم بر جای مانده از غرب هنوز وجود دارد  و دارای حرکت، فعالیت و برنامه است، و اگر این موضوع کنار گذاشته شود، نخواهند توانست اهداف و برنامه های سرمایه داری خود را ریل گذاری کند.

 

رضوی گفت:  باید بررسی کرد برخی علوم مانند فیزیک و شیمی  در کشور ما آیا در حوزه تمدن نوین اسلامی است یا خیر؟

 

وی بیان کرد: رهبر انقلاب می فرماید برای تمدین نوین اسلامی و قدرت آفرینی به قدرت علمی نیاز است، در همین خصوص باید اشاره کرد علوم انسانی باید دارای مفاهیم اسلامی باشد.

 

این فعال سیاسی بیان کرد: امام روزی آمد و گفت طلوع خورشید انقلاب رخ خواهد داد و پرچم انبیاء ‌و پیامبران برافراشته خواهد شد و غرب با همین موضوع و اعتقاد مشکل دارند.

 

وی افزود: امروز  در گام دوم انقلاب با پیاده ساز زمینه های علمی و اسلامی کردن علوم انسانی خواهیم توانست تفکر سرمایه داری را متوقف و سبب تحول و پیشرفت در ارزش های اسلامی و کشور شویم.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.