گروه: اخبار استان خبر: 135720 / تاریخ انتشار : 1398/5/28 ساعت : 12:04
گزارش؛

تونلی بدون تهویه و روشنایی در مسیر پاتاوه-دهدشت/تناقض آشکار در ممنوعیت تردد و ترافیک روزمره خودروها در تونل+ تصویر

در شهرستان کهگیلویه و در مسیر جاده پاتاوه – دهدشت حدود 20 کیلومتری دهدشت تونلی احداث شده که شاید از ابتدایی ترین استانداردهایی که باید در یک تونل رعایت شود خبری نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ تونلها بخش مهمی از سیستم حمل و نقل هستند و نقـش مهمـی را در جابجـایی انسـان و کـالا ایفا می کنند، در بسیاری از شهرها و کلانشهرها صدها کیلومتر تونل های مترو و جـاده ای وجـود دارد، بـه طـور مشابه در بسیاری از جاده های کوهستانی تونلها نقشی بسیار حیاتی در سیستم حمل و نقل دارند.

 

در شهرستان کهگیلویه و در مسیر جاده پاتاوه – دهدشت حدود 20 کیلومتری دهدشت تونلی احداث شده که شاید از ابتدایی ترین استانداردهایی که باید در یک تونل رعایت شود بی نصیب است.

سیستم تهویه ای به هیچ وجه در تونل وجود ندارد و فقط در دو قسمت آن دریچه هایی با شکل پرتگاه در تونل باز شده که هیچ گونه دستگاه تهویه ای در آن به کار برده نشده است.

 

ساخت و ساز بخشی از تونل نیز متوقف شده و لایه های سیمانی که باید در بخشی از سقف و دیواره کار شود متوقف شده و مصالح به کاربرده شده در این قسمت ها امکان دارد که موجب بروز مشکلاتی شوند.

 

اما مهمترین مشکل و مطالبه مردم از پایگاه خبری کهگیلویه این بود که مشکل روشنایی این تونل حتما رسانه ای شود تا شاید مسئولان به فکر حل کردن این مشکل باشند.

 

در طول تونل فقط در یکی دو نقطه از تونل چند عدد نور افکن کوچک در دیواره های آن نصب شده که به هیچ وجه جوابگو نیست. در قسمت هایی از تونل تاریکی بیش از حد همه را وحشت زده می کند و مطمئنا این مشکل ممکن است با وجود نقص فنی در روشنایی برخی از اتومبیل ها توجه بسیار بیشتری از  مسئولان را می طلبد.

 

طبق شنیده ها صبح امروز یک دستگاه خودرو پراید بر اثرعدم دید کافی در تونل از مسیر خود منحرف شد و به دیواره تونل برخورد کرد. این برخورد خسارت جانی برای راننده نداشته و به تونل نیز آسیبی وارد نشد اما عدم وجود روشنایی و نور کافی در این تونل میتواند دردسرآفرین باشد و حتی ممکن است جان انسانی گرفته شود. به دلیل عدم نور کافی تصویر مناسبی از خودرو وجود ندارد.

 

نکته قابل توجه اینجاست که تابلویی در ورودی و خروجی تونل توسط پیمانکار آن نصب شده و در آن نوشته شده که تردد در تونل ممنوع ، بروز هر گونه خسارت مالی و جانی را از عهده خود خارج کرده و مسئولیتی در این زمینه نپذیرفته است.

حال اینکه چرا در تونلی که از شرایط استاندارد برخوردار نیست ، اجازه تردد داده می شود و با وجود باز کردن آن بروز هر مشکلی را به پای مردم حساب کرده و مسئولیتی در این زمینه نپذیرفته است.

 

بازدید میدانی خبرنگار ما از این تونل نشان می دهد که تاریکی آن به حدی است که امکان تصویر برداری با دوربین های حرفه ای  هم ممکن نیست و تصویر مناسبی از آن نمیتوان تهیه کرد و به همین خاطر بخش اعظمی از تصاویر ارسالی مشخص و واضح نیستند.

 

لازم است که مسئولین استانی و شهرستانی این مسئله را پیگیری کنند وحل این مشکل را  یا از پیمانکار بخواهند یا اینکه به خود تکانی دهند و دست به کار شوند تا شاهد حادثه ناگوارتری برای مردم و مسافران نباشیم.

 

در ادامه تصاویر مربوط به تونل جاده دهدشت-پاتاوه آمده است؛

 
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.