گروه: اخبار استان خبر: 135646 / تاریخ انتشار : 1398/5/27 ساعت : 18:52
با ارسال نامه ای به رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب استان:

درخواست بسیج دانشجویی برای تعیین تکلیف کارخانه قند و زمین های سقاوه/پرده از تخلفات گسترده در استان برمی داریم

مردم و دوستداران عدالت و ظلم ستیزی دراستان حال منتظر صدور احکام از طرف قضات این دو پرونده هستند و ما دانشجویان نیز به مطالبه ی خود دراین باره باهمراهی مردم خواهیم پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بسیج دانشجویی  دانشگاه یاسوج در نامه ای به رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد

 

رئیس کل محترم دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد

سلام علیکم


قضاوت کردن تنها یک شغل نیست بلکه دفاع ازحق مظلوم ،ظلم ستیزی ودرمقابل بی عدالتی و تجاوز به حقوق دیگران ایستادن است.


 قاضی بودن ازشغل های سخت،مهم وحساس جوامع وبه خصوص جامعه ای اسلامی است، یک قاضی با صدور حکم حق و عادلانه می تواند اعتماد جامعه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در این آشفته بازار اقتصادی افزایش دهد که این نشان دهنده جایگاه والا و تاثیرگذار این شغل در جامعه است.


الحمدلله مدت هاست که در استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد صادر شدن احکامی شجاعانه و عادلانه  از سوی قضات این استان بوده ایم.


با این وجود عدم رسیدگی به موقع و صادر نشدن احکام کارخانه قند یاسوج  و مشخص نشدن وضعیت آن و عدم اجرای برخی از احکام دیگر سؤال برانگیز است.


 با یک مطالعه ساده می توان ستم ها و پایمال شدن حقوق دیگران به دلیل معطل ماندن پرونده درشعبه 3  و همچنین تاخیر در صدور احکام زمین های دشت سقاوه بعد از گذشت یکسال و ماندن پرونده درعین بلاتکلیفی درشعبه ی 2 دادگاه را مشاهده کرد. این امر سبب شده است تا مردم و طرفداران عدالت و بیت المال در استان آزرده خاطر شوند.


 مبارزه با مفاسد اقتصادی و خشکاندن ریشه ی فساد در جامعه می تواند القا کننده امید به جامعه باشد که در شرایط فعلی انتظار از دستگاه قضا و قضات آن بیشتر است.


همانگونه که مستحضرید مقام معظم رهبری «طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها» را ضربه به اقتدار قوه قضاییه دانستند و فرمودند: وقتی پرونده ای در محاکم به نتیجه نمی رسد، از نظر مردم نشان‌دهنده ناتوانی و سردرگمی دستگاه قضایی در این پرونده است، بنابراین باید پرونده ها با سرعت لازم به نتیجه برسند و احکام صادر شده اجرا شوند.


مردم و دوستداران عدالت و ظلم ستیزی دراستان حال منتظر صدور احکام از طرف قضات این دو پرونده هستند  و ما دانشجویان نیز به مطالبه ی خود دراین باره باهمراهی مردم خواهیم پرداخت.

 

بیش از یک سال معطلی برای پرونده زمین های سقاوه و ابطال قراردادها توسط سازمان های مربوطه و همچنین نوعی تردید در رسیدگی به پرونده کارخانه قند در محاکم مربوطه ، چیزی نیست که گذشت زمان بر آن تاثیر بگذارد و یا از اولویت خارج شود ،ضمن اینکه توقع ما از شجاعت قضات بسیار بیشتر از این بود و هست و انشالا عن قریب ،لیست منسجم و جامعی از رانت ها ،زمین خواری و کوه خواری و باغ شهرهای غیرقانونی ،تخریب محیط زیست ،دست اندازی برخی ادارات و اشخاص ذی نفوذ به منابع عمومی به صورت علنی پیش روی دستگاه قضایی استان ،عرضه خواهد شد و در رویکرد جدید قوه قضائیه انتظار رسیدگی جدی داریم


باارزوی توفیق.
بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.