گروه: اخبار استان خبر: 135579 / تاریخ انتشار : 1398/6/2 ساعت : 11:14
در گفتگو با مدیرکل بنیاد مسکن استان مطرح شد

آمادگی بنیاد مسکن برای شروع ساخت و ساز خانه های جدید در روستای عنای باشت

جنتی گفت: با توجه به مصوبه ای که داشتیم کل بافت قدیمی روستا باید تخریب شود تا در همان مکان برای آنها خانه های جدید ساخته شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازباشت نیوز: روستای عنا با 10خانوار و جمعیتی حدود50 نفر در 8 کیلومتری جاده اصلی و همچنین 25 کیلومتر تا شهر باشت  واقع شده است.

 

در این روستا تا چشم کار می‌کند فقر و محرومیت بیداد می‌کند؛ خانه هایی که تنها مصالح‌شان همچون خانه های انسان‌های نخستین از چوب و سنگ است و با خلاقیتی در حد بضاعت به جای ایزوگام، بام‌های خانه‌ها با پلاستیک تزئین شده است.

 

زمستان سال گذشته  معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور به همراه مدیرکل بنیاد مسکن استان، مدیرکل مدیریت بحران استان و فرماندار شهرستان باشت برای آخرین وضعیت این روستا دیداری با اهالی این روستا داشتند و قول مساعد دادند که حتما مشکل ساخت و ساز برای این اهالی رفع شود و برای آنها سر پناهی جدید ساخته شود.

 

بعذ از گذشت چند ماه از دیدار مسئولین کشوری و استانی به این روستا خبری از وعده های داده شده  به اهالی این روستا محقق نشده است.

 

در همین رابطه  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با باشت نیوز گفت: با توجه به مصوبه ای که داشتیم کل بافت قدیمی روستا باید تخریب شود تا در همان مکان برای آنها خانه های جدید ساخته شود.

 

جنتی گفت: در حال حاضر اعتبار لازم برای ساخت و ساز در این روستا وجود دارد و تصمیم داریم که خانه های قدیمی تخریب شود و در همان مکان برای اهالی خانه ساخته شود و اگر همین الان هم حتی بصورت موردی  مراجعه کنند درصورت مهیا بودن زمین برای آنها ساخت و ساز را انجام می دهیم.

 

مدیرکل بنیاد مسکن افزود: درصورتی که امکانات فراهم شود می توانیم  در پایین دست روستا برای اهالی روستای عنا ساخت و ساز کنیم چرا که واقعا خانه هایی که  اکنون در آن زندگی می کنند فاقد مسائل ایمنی است و خطرات زیادی اهالی را تهدید می کند.

 

وی گفت: برای ساخت و ساز مبلغ 40میلون تومان وام و 10 میلیون وام بلاعوض برای این اهالی در نظر گرفته شده است که به محض برداشته شدن موانع می توانند برای ساختن خانه های جدید اقدام کنند.

 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.