گروه: اخبار استان خبر: 135553 / تاریخ انتشار : 1398/5/25 ساعت : 13:50
مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح در گفتگو با صبح زاگرس:

حرکت جهادگران بسیجی به گفتمان اساسی تبدیل می شود/قرارگاه استانی جهادی با حضور مسئولان ارشد استان تشکیل می شود

سرهنگ صالحی گفت: یکی از برنامه هایی که سازمان بسیج دارد به ازای هر پایگاه باید یک گروه جهادی تشکیل داده شود که ما در سازمان بسیج سازندگی اولویت اول خود را بر یک مجمع جهادی که متشکل از افراد فعال بسیج در عرصه های حرکت های جهادی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص اجتماع بزرگ جهادگران بیاد کرد:  پس از دیدار جمعی از جهادگران با رهبر انقلاب در 10 مرداد 98 رهبر انقلاب پیام مهمی با عنوان جوانان عزیز گروه های جهادی و بسیج سازندگی را صادر نمودند که در تاریخ 23 مرداد 98 در اجماع بزرگ جهادگران قرائت شد.

 

سرهنگ صالحی با اشاره به صحبت رهبر انقلاب بیان کرد: در دیدار با مقام معظم رهبری مطالبی مطرح شد که ایشان فرمودند این حرکت های جهادی باید به یک گفتمان سراسری تبدیل شود. که در این راستا سازمان بسیج سازندگی تصمیم گرفت بصورت یک حرکت نمادین و یک حسن مطلبی برای این موضوع باشد، یک همایشی در 23 مرداد 98 با حضور مسئولین جهادی و مدیریت های جهادی در تهران به صورت اجتماع بزرگ جهاد گران برگزار کنند و لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری داشته باشند و آمادگی خود را اعلام کنند.

 

وی در ادامه افزود: قرار شد در هر استان یک جلسه مشابه با نماینده ولی فقیه برگزار شود و در این هفته یک دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خواهیم داشت.

 

صالحی بیان کرد: در دیدار با مقام معظم رهبری در تاریخ 10 مرداد ایشان بر پیشرفت بدون حد در گفتمان و اندیشه و کار جهادی و حتی لزوم تبدیل این گفتمان به یک گفتمان عمومی و لزوم ثبات قدم در این راه تاکید داشتند و ما اعتقاد داریم، جهاد برخواسته از تعالیم ناب محمدی و اسلام است و جهاد خدمت رسانی قبل از اینکه بخواهد سودی به گیرندگان آن خدمت برساند سود معنوی و اخروی آن به خود خدمت رسان می رسد و نباید اینطور تصور شود که فقط سود به خدمت گیرنده می رسد و این یک سفره الهی است که پهن شده است و وقتی فرد از تفریح و آسایش خود می گذرد و به مردم و هم نوعان خود کمک می کند و از زیور آلات و زرق و برق دنیایی چشم پوشی می کند و به جهاد می رود این خود یک اثر مثبت معنوی است.

 

وی افزود: انتظار کلی و اساسی مقام معظم رهبری این است که این حرکت جهادی و تفکر جهادی و این گفتمان هر روز باید بین مردم گسترش پیدا کند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح بیان کرد: یکی از برنامه هایی که سازمان بسیج دارد به ازای هر پایگاه باید یک گروه جهادی تشکیل داده شود که ما در سازمان بسیج سازندگی اولویت اول خود را بر یک مجمع جهادی که متشکل از افراد فعال بسیج در عرصه های حرکت های جهادی است.

 

وی در ادامه بیان کرد: برنامه ما این است که در مرحله اول این مجمع را فعال کنیم و فعالیت های جهادی را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد و از تمامی نیروها خواسته ایم برنامه های جهادی خود را برای اطلاع  از برنامه های سه سال آینده به سازمان بسیج سازندگی ارسال کنند و اگر بخواهیم حرکت های جهادی در سطح استان به صورت اساسی رونق پیدا کنند چکار باید کنیم و چه زیر ساختهایی لازم است تا از آن حمایت کرده و بتوانیم این برنامه ها را دنبال کنیم.

 

صالحی بیان کرد: در حال حاضر بیش از 150 گروه جهادی در سطح استان وجود دارند که در عرصه های مختلف در حال فعالیت هستند و این ها جدا از گروه های جهادی است که از دیگر استان ها در استان ما حضور پیدا می کنند. مثلا اخیراً یک گروه جهادی پزشکی قرار است در استان حضور پیدا کنند که هدف این گروه خدمات آموزشی، پزشکی و بهداشتی با رویکرد آموزشی است، که عمده مشکلاتی که وجود دارد بحث مسائل آموزش بهداشتی در مناطق محروم است و در موردی دیگر حتی از طرف دانشگاه امام حسین (علیه السلام) نیروهایی را داشته ایم که دانشجویان جدید الورود بودند و برای خدمات جهادی به استان ما آمدند .

 

وی در ادامه افزود : برنامه های جدی برای فعال کردن نیروهای جهادی از لحاظ کیفی در سطح استان داریم که دوره های آموزشی  برای سرگروه های جهادی به صورت کیفی برگزار می شود.

 

سرهنگ صالحی در پایان گفت: ما یک قرارگاه خدمات رسانی و پشتیبانی از حرکت های جهادی با حضور استاندار، فرمانده سپاه استان و مسئولین استانی مرتبط با مناطق محروم تشکیل خواهیم داد و از ظرفیت تمامی ارگان ها و ادارات در بحث حرکت های جهادی در راستای محرومیت زدایی استفاده خواهیم کرد. و امیدوارم ادارات هم همکاری های لازم را داشته باشند که بتوانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.