گروه: اخبار استان خبر: 135550 / تاریخ انتشار : 1398/5/25 ساعت : 14:07
آنچه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد:

موشک دوربرد عاشورا توسط جوانان انقلابی تا قلب اسرائیل را در می نوردد/اقتدار ایران سبب آزادی کشتی ما از دست انگلیس شد/آ سیدمیراحمد تقوی فقیه عالیقدری بود که عمرخویش را وقف دین کرد

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

لنده:

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با تبریک دهه امامت و ولایت و اعیاد خنده قربان و غدیر گفت:پیام غدیر باید به درستی دربین مردم جامعه نهادینه شود چرا که غدیر وعده ولایت علی ابی طالب (ع) است.
 
وی افزود: غدیر شکر نعمت الهی و ولایت فقیه است که در این روز باید در عمل به مهمترین وصیت رسول اکرم(ص)جامه عمل بپوشانیم.
 
امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: دهه امامت و ولایت و میلاد امام هادی(ع) را به همه مسلمانان تبریک می گوییم و انتظار داریم که مرام و مکتب امام علی (ع)در جامعه نهادینه شود و این را پر صلابت تر طی شود.
 
وی تاکیدکرد:تجلی عشق به ولایت یک حرکت جهانی است که در همین دیدار سخنگوی جنبش انصارالله اعلام شد که ما پشت سر ولایت فقیه هستیم و این نشان از عمق ژرف اندیشی و جایگاه ولایت است.
 
محمودی اصل گفت:خدمت رسانی به محرومین باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود تا این خدمت رسانی در جامعه نهادینه شود و مردم باید در کنار مسئولین این خدمت را مضاعف کنند.
 
خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: یکی دیگر از الزمات فرهنگ علوی مبارزه با چپاولگران و اختلاس گران است که حرکت چندماه گذشته قوه قضائیه نشان از حرکت در این مسیر است.
 
 
وی اظهارکرد: امروز شاهد تعرض و برخورد با مسلمانان کشمیر می شود که این مظلوم کشی ناشی از توطئه های دشمنان است که در یمن،نیجریه و سایر کشورهای مسلمان جنایاتی می شود و جامعه جهانی سکوت می کند ولی ایستادگی ما باعث خنثی شدن توطئه های دشمنان شد.
 
 
محمودی اصل گفت:کسانی که نفتکش ما را توقیف کردند بدانند که پاسخ کوبنده ای دریافت کردند و خواهند کرد و توطئه های انان قطعا شکست خواهند خورد.
 
وی تاکیدکرد:در برخورد با مردم باید نهایت دقت را داشته باشیم و خادمی امین برای مردم باشیم.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: ارتحال اسیدمیراحمد تقوی یکی از خبرهای ناگواری بود که جامعه استان را محزون کرد این عالم ربانی مصلح بزرگ اجتماعی بود.
 
وی خاطرنشان کرد:تاسیس حوزه علمیه نشان از تربیت نسلی پویا برای اسلام بود که شاگران وی در جبهه های مختلف در حال خدمت هستند.
 
محمودی اصل گفت:میثاق مردم شهرستان های استان و حضور باشکوه در مراسم ارتحال ایشان نشان از پیوند عاطفی این مردم با روحانیت است.
 
 
امام جمعه شهرستان لنده تاکیدکرد:۲۶مرداد سالروز بازگشت شکوهمند ازادگان به کشور است که جا داردداز حماسه های باشکوه صبر و ایثار انان در طول زمان اسارت تقدیر کرد.
 
 
********************
یاسوج:
 
امام جمعه شهر یاسوج در خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: امام علی (ع) فرموده اند بهترین ثواب مربوط به متقین است و از گناه، پایمال کردن حقوق دیگران، دروغ و دیگران محرمات باید پرهیز کرد. 
 
 
حجت الاسلام حسینی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که بر پرداخت آن تاکید شده است پرداخت زکات است و باید مسلمانان در پرداخت آن اهتمام داشته باشند و عده ای از درگاه خداوند متعال دعا میکنند، که خداوندا وضعیت مالی را بهبود ببخش صدقه و انفاق میکنیم اما به وعده خود عمل نمی کنند، و عده ای افراد را به صدقه دادن و انفاق توصیه میکنند اما خود عمل نمی کنند و انفاق مال نوعی امتحان خداوند متعال است باید دید چه کسانی در این آزمون موفق می شوند و انسان های مومن باید از اموال و ثروتی که خداوند از لطف و کرم خود به آنها عطا کرده است در کارهای خیر متناسب با توان خود هزینه کنند.
 
 
حجت الاسلام حسینی در خطبه های دوم نماز جمعه شهر یاسوج گفت: از جمله مناسبت ها در ایام پیش رو ولادت با سعادت امام موسی بن جعفر، امام هادی، ورود آزادگان به میهن اسلامی، و بزرگترین عید الهی که آخرین برنامه پیامبر اسلام و بهترین آن بود، یعنی تعیین ولی و جانشین بعد از خود  حضرت علی (ع) بود، یعنی کسی که شمشیر به دست میکشید و از اسلام دفاع میکرد و در زمان مناسب و با مصلحت خود سکوت کرد و ۲۵ سال مسائل مسلمین را بر عهده گرفت و در زمان زعامت خود رهبری مسلمانان را بر عهده گرفت، و  باید انسانی مانند حضرت امیر المومنین علی (ع) به جانشینی معرفی شود تا احکام  پروردگار که بر پیامبر اسلام نازل شود توسط مولا پیاده شود.
 
 
وی افزود: از دیگر مناسبت ها روز صنایع دفاعی را در پیش داریم، روزی به وسیله یک دیوانه ای به نام صدام تهاجمی بر علیه انقلاب و به وسیله استکبار صورت گرفت، در آن زمان حتی در تامین سیم خاردار محتاج بودیم اما جوانان مومن و انقلابی با تلاش خود توانستند زیر دریایی ها، قایق های تندرو و پرنده، و جنگنده ها و موشک ها را تولید کنند به گونه ای که امروز در اوج اقتدار ایران اسلامی قرار دارد و یکی از دستاورد ها، تولید موشک عاشورا با برد ۲ هزار کیلومتر است که تا قلب اسرائیل را میتوان هدف قرار دهد.
 
 
امام جمعه شهر یاسوج افزود: امروز گرانترین و مهمترین پهباد آمریکا را به وسیله همین تلاش جوانان منهدم کردیم و از طرفی انگلیس این استعمار پیر کشتی ایران را تسخیر کرده بود اما با دیدن اقتدار ایران آن کشتی را آزاد کرد. 
 
 
وی بیان کرد: روز گذشته عالم فرهیخته و انسانی برجسته، روحانی دلسوز و مردی مخلص، کسی که اولین موسس حوزه علمیه در استان بوده، آ سید میر احمد تقوی است و او مبلغ واقعی اسلام، انسانی بدون توقع، فردی امین، فرهیخته و خودساخته و کم نظیر بود و باید آفرین گفت به مردم استان که نسبت به این انسان شریف ابراز ارادت و احترام کردند.
 
********************
دهدشت:
 
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دهدشت به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید نصیرحسینی در مصلی امام خمینی (ره) دهدشت برگزار شد.
 
 
وی ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: در هفته آینده  روز عید غدیر را داریم‌که روز تفسیر ولایت است که ابعاد واقعی آن توسط پیامبر تبیین شد. 
 
سید نصیر حسینی گفت: شایسته است که مسئولین امر این روز را که مهمترین روز برای شیعیان به حساب می آید را به بهترین شکل برای مردم تبیین و روش کرده و در معرفی و گرامی داشت آن اهتمام ورزند.
 
امام جمعه دهدشت با اشاره به رحلت و درگذشت عالم ربانی و مجاهد و معلم الخیر حضرت حجت الاسلام و المسلمین آمیر احمد تقوی گفت: این ضایعه دردناک را به استان کهگیلویه و بویر احمد و حوزه های علمیه، جامعه روحانیت و بیت این عالم ربانی و عموم مردم تسلیت عرض میکنم.
 
حجت الاسلام حسینی گفت: وی عالمی فرزانه که زحمت ها و رنج های زیادی در راه توسعه ارزش های دینی و انسانی کشیده اند. در طول این چهل سالی که از پیروزی انقلاب گذشت این روحانی برجسته تمام تلاش خود را برای پیشرفت و توسعه شهرستان کهگیلویه در زمینه های مختلف انجام دادند.
 
وی افزود: اگر در جامعه ای عالمی نباشد آن جامعه سقوط خواهد کرد و دچار مرگ خواهد شد. این عالم ربانی شخصی بود که اهل عمل بود و برخی از نزدیکان  برای من نقل کردند که گاهی در یک شبانه روز ختم قرآن داشتند.
 
امام جمعه دهدشت با اشاره به برخی از ویژگی های آ میر احمد تقوی گقت: رشد و بالندگی در عرصه مسایل اجتماعی در شهرستان مدیون این عالم وارسته بود و  تا جایی که می توانست در همه مجالس و محافل، مخصوصا مجالس ترحیم حضور پیدا می کرد، در ایجاد صلح و وحدت پیش قدم بود ومشکلات مردم را می دید و دغدغه آن ها را داشت.
 
********************
گچساران:

حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:فردا 26مردادماه میلاد مبارک امام هادی علیه السلام است و به همه عزیزان این روز بزرگ را تبریک عرض می کنم،ائمه اطهار علیهم السلام خلیفه الله و همه کاره خداوند هستند وخداوند اختیار تام به آنها عطا کرده اند.

وی افزود:26مردادماه سالروز آغاز بازگشت آزادگان سرافراز به میهمن اسلامی است،این روز بسیار بزرگ است و حضرت آقا فرمودند که این کشور همیشه به رزمندگان دوران هشت ساله دفاع مقدس به خصوص به خانواده های معظم شهداء،جانبازان و آزادگان سرفراز مدیون است.

حجازی اظهارکرد:ما و همه نسل های آینده همیشه مدیون رشادت های این عزیزان هستیم و باید حواسمان هم جمع باشد ،عزت این ملت و مملکت بعد از عنایت پروردگار مرهون خدمات  شهداء،جانبازان،ایثارگران و آزادگان است.

امام جمعه گچساران گفت:درآستانه عید بزرگ غدیرخم قرار داریم و این روز بزرگ را تبریک عرض می کنم ، مقام معظم رهبری فرمودند که این عید از همه اعیاد دیگر اسلامی بالاتر ، پرمغتر و تاثیر این عید از باقی اعیاد هم بیشتر است، چرا که تکلیف امت اسلامی در زمینه هدایت و حکومت در این حادثه غدیر معین شد؛ و ویژه برنامه های مطلوبی برای این روز بزرگ در این شهرستان تدارک دیده شده است.

وی درادامه تصریح کرد: چهارشنبه 30مردادماه سالروز به آتش کشیدن مسجد اقصی در سال 1969میلادی توسط صهیونیست هاست و این روز هم روز جهانی مسجد نام گرفته است،پیامبر اکرم (ص)می فرمایند که هیچ روزی نیست الا اینکه ملک و فرشته ای به اهل قبرستان خطاب می کند غبطه از چه کسانی می خورید؟ ،که می گویند از اهل مساجد.

حجازی درادامه افزود:31مردادماه نیز روز صنعت دفاعی است که از برون دشمن می خواهد که ایران از قدرت دفاعی اش دست بردارد و به نوعی برده آنها شود ،اما مقام معظم رهبری می فرمایند در خصوص ابزارهای دفاعی کشور و هر آنچه که اقتدار ملی کشور را تامین می کند هیچ گونه چانه زنی و معامله ای با دشمن نداریم و راه اقتدار و پیشرفت را با اقتدار به پیش خواهیم برد.

امام جمعه گچساران افزود:امروز هم استان عزادار است و بلکه اسلام عزادار است،ارتحال جانسوز عالم عامل عارف، مرحوم "آیت الله آمیراحمد تقوی" رضوان الله تعالی علیه را به همه مومنین و مومنات تسلیت و تعزیت عرض می کنم.

وی اظهارکرد:این شخصیت معنوی بزرگ به تمامه دنیا را سه طلاقه کرده بودند و به تمامه به دنیا و زخارف دنیا این عالم بزرگ پشت و پا زده بود و عصر امروز نیز پیکر مطهر این عالم وارسته از جلوی سپاه ناحیه دهدشت تشییع می شود و در میدان مرکزی این شهر نیز اقامه نماز خواهد شد.

حجازی تصریح کرد:ان شاءالله خداوند به همه ما توفیق دهد که راه علما که راه ائمه اطهار علیهم السلام و انبیاء الهی هستند را به نحو احسن بشناسیم و ادامه دهیم و در قیامت همراه با این علما با ائمه اطهار(ع)محشور بشویم.

 
در حال تکمیل//
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.