گروه: اخبار استان خبر: 135547 / تاریخ انتشار : 1398/5/25 ساعت : 12:49

خستگی و فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری دهدشت+تصاویر

بسیاری از انواع اتوبوس هایی که در ناوگان حمل و نقل عمومی دهدشت حضور دارند به مرز فرسودگی نزدیک شده و با توجه به انبوه مسافرینی که در شهرستان از این ناوگان استفاده می کنند توجه ویژه ای باید به این مسئله کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ یکی از راه‌های کاهش ترافیک، استفاده مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی است. کیفیت این ناوگان همواره از دغدغه‌های مردم بوده و هست. شواهد و امکانات موجود در حمل و نقل عمومی دهدشت، نمونه بارزی از بی‌توجهی‌ها در این زمینه است. سیستم کهنه و فرسوده و بدون هر نوع جذابیت حمل و نقل عمومی در شهر و استان کهگیلویه و بویر احمد، موجب آزردگی خاطر مردم و بروز مشکلات فراوانی برای سیستم حمل و نقل عمومی بین شهری شده است.

 

بسیاری از انواع اتوبوس هایی که در ناوگان حمل و نقل عمومی دهدشت حضور دارند به مرز فرسودگی نزدیک شده و با توجه به انبوه مسافرینی که در شهرستان از این ناوگان استفاده می کنند توجه ویژه ای باید به این مسئله کرد.

نکته قابل توجه اینکه اتوبوس هایی که مسیرهای بیشتری را باید طی کنند تا مسافرین را به مقصدهایی چون تهران،اصفهان،شیراز و شهرهای دورتر برسانند نسبتا بی کیفیت تر و آزاردهنده تر هستند. صندلی های فرسوده و کم کیفیت،خدمات ضعیف چون پخش فیلم، آب سردکن، نظافت و مواردی از این دست مزید برعلت خواهند شد.

 

یکی از شهروند  دهدشتی در گفت و گو با کهگیلویه گفت: در سفر اخیری که داشتم از اتوبوس های دهدشت استفاده کردم. این اتوبوس از همان ابتدا از سیستم سرمایشی مناسبی برخوردار نبود و در طول سفر 7 ساعته گرمای هوا در اتوبوس مخصوصا برای کودکان بسیار آزار دهنده بود.

وی افزود: علاوه بر اینها آب سردکن اتوبوس خراب بوده و آبی برای آشامیدن وجود نداشت. در طول مسیر و با توجه به وجود همه این مشکلات، حتی فیلمی هم برای مسافرین نمایش داده نشد تا حداقل با سرگرم شدن بخشی از این مشکلات فراموش شده و بخشی از این مسیر طولانی را بتوانند با سرگرمی طی کنند.

این ها گوشه ای از مشکلات حمل ونقل عمومی شهرستان کهگیلویه است و به این مشکلات میتوان عدم صلاحیت اخلاقی، جسمانی برخی از رانندگان، حرکت به موقع و درساعت مشخص شده، عدم جوابگوی کمی ناوگان عمومی در روز ها یا فصل های شلوغی مسافر را اضافه کرد.

 

امید واریم مسئولین به مسئله حمل و نقل عمومی شهرستان کهگیلویه ورود کرده ونظارت های لازم را در این زمینه ترتیب دهند تا شاید برخی شرایط مناسب شده تا مرد بتوانند با خیال راحت از همه نظر از ناوگان حمل و نقل عمومی برای ترددهای خود استفاده کنند.

انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.