گروه: اخبار استان خبر: 135457 / تاریخ انتشار : 1398/5/24 ساعت : 11:14

پیام تسلیت مسئولان کهگیلویه وبویراحمد در پی درگذشت آ میراحمد تقوی

صبح امروز "آ میراحمد تقوی" روحانی برجسته کهگیلویه و بویراحمد و بنیانگذار حوزه‌های علمیه در شهرستان کهگیلویه درگذشت که به دنبال آن مسئولان استان به صورت جداگانه پیام تسلیت صادر کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز "آ میراحمد تقوی" روحانی برجسته کهگیلویه و بویراحمد و بنیانگذار حوزه‌های علمیه در شهرستان کهگیلویه درگذشت که به دنبال آن مسئولان استان به صورت جداگانه پیام تسلیت صادر کردند.

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان 
 
خبر ارتحال آیت الله امیر احمد تقوی (رضوان الله علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان گردید. آن بزرگوار سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف ائمه هدی علیهم السلام و خدمت به اهل علم و عموم مؤمنین صرف نمودند، و به حق از خدمتگزارانی صادق دین و مذهب بودند.
اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به بیت معظم ایشان، حوزه علمیه ی استان و مردم شریف کهگیلویه بزرگ تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.
علی داودی مهر 
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد
 
***********************
 
نماینده مردم گچساران و باشت
 
 
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین آمیراحمد تقوی عالم ربانی کهگیلویه بزرگ را تسلیت گفت.
 متن پیام غلامرضا تاجگردون به شرح زیر است: 
 
مطلع شدم عالم وارسته، روحانی زاهد، فخر سادات، سیدخوش سخن، متقی ساده زیست کسی که خدا ترس بود و پناهگاه مردم مظلوم و محروم کهگیلویه بود حضرت حجت الاسلام والمسلمین آمیراحمد تقوی دارفانی را وداع گفت. مصیبت وارده را به سادات جلیل القدر و خاندان محترم و بالاخص فرزندان وارسته و گرامیشان تسلیت عرض میکنم.
 
این روحانی برجسته ساعاتی پیشدر سن ۹۶ سالگی بر اثر کهولت سن درگذشت.
 
***********************
 
نماینده مردم کهگیلویه
 
 
« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ »
«إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ»
 
در نهایت تألم و تأثر ارتحال عالم ربانی، اندیشمند فرزانه حضرت حجه الاسلام و المسلمین آ سید میر احمد تقوی(ره) به اطلاع عموم‌می رسد با ابراز تسلیت و تعزیت به بیت مکرم آن فقید سعید و عرض پوزش، برنامه های اعلام شده نماینده مردم شریف شهرستان های کهگیلویه بزرگ در روز های پنج شنبه و جمعه هفته جاری از جمله همایش تجلیل از خبرنگاران شهرستان های چهارگانه و مدال آوران رشته های ورزشی از جمله هندبال و کاراته لغو و به زمان دیگری موکول می شود که اطلاع رسانی آن متعاقباً اعلام می گردد.
 
***********************

فرمانده سپاه فتح استان


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و‌اناالیه راجعون
خبر ارتحال عالم وارسته،حضرت حجه السلام و المسلمین آمیراحمد تقوی رحمه الله علیه ،همچنان که مایه تالم همه مردم استان و خصوصا منطقه کهگیلویه و خوزستان گردید ،خیل عظیم بسیجیان و سپاهیان استان که وجودش تداعی روزهای مبارزه ، حمایت و هدایت های آن روحانی مجاهد بود،را نیز به شدت متاثر و اندوهگین ساخت .


نقش بی بدیل آن راحل به حق پیوسته در روزهای نفس گیر انقلاب اسلامی در خطه کهگیلویه و گرمابخشی ایشان به جبهه های نبرد ،برای رزمندگان و پیش کسوتان جهاد و شهادت فراموش نشدنی است .


زهد و تقوای کم نظیر ،ماندن تا آخرین روزهای زندگی در میان مردم بلاد خویش و پشت پا زدن به تمام زخارف مادی ،در عین مسئولیت پذیری برای پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی و رهنمودهای امامین انقلاب ،ولایت مداری و حضور فعال در صحنه های اجتماعی ،مجاهدت در تعیلم و تربیت و پرورش شاگردانی در تراز انقلاب اسلامی و پایگاه مردمی منحصر به فرد،از جمله خصوصیات برجسته آن روحانی فرزانه بود که حقیقتا فقدان وجودشان به شدت احساس می شود.


با عرض تسلیت به محضر رهبر معظم انقلاب،حوزه های علمیه، علمای اعلام ،همه دوستداران ،خاصه بیت مکرم و فرزندان داغدار ایشان ،قطعا حضور مردم قدرشناس استان و کشور در مراسم وداع با این عالم دینی ،شکوه دیگری از پیوند مردم و روحانیت و ولایت را به منصه ظهور خواهد رساند و مرهمی است بر دل همه ارادتمندان.


روحشان شاد و جوارحق تعالی گواری وجودشان
سرتیپ دوم پاسدار حمید خرم دل
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد

***********************
 
دادستان مرکز استان
 
بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون:
ارتحال عالم ربانی و بزرگ مرد خطه جنوب،مروج تشیع علوی، حامی محرومان و محبوب قلوب حق طلبان حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آمیر احمد تقوی(رضوان‌الله علیه)سیدی بزرگوار از سلاله رسول حق، موجب تأثر و تأسف فراوان شد.
آن مرحوم خدمتگزاری صادق بود که سالیان متمادی از عمر با برکت خود را در راه انتشار معارف اهل‌بیت(ع) و ترویج اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) صرف و شاگردان زیادی را در راه خدمت به دین مبین تربیت کردند که اکثرا منشاء برکاتی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هستند.
بی شک فقدان آن عالم فرهیخته و پرهیزکار برای همه علی الخصوص مردم شریف استان محسوس خواهد بود.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خاندان مکرم، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد و همه دوستداران ایشان، تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت می نمایم.
مهرداد کرمی دادستان مرکز استان
 
***********************
 
علی ستوده نیا: فرمانده سپاه شهرستان دنا
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون
 
درگذشت حضرت حجت الاسلام والمسلمین آمیراحمدتقوی  موجب تأثر و تألم گردید.
 
آن عالم برجسته عمر با برکت خویش را در راه مجاهدت و تلاش برای تعلیم و ترویج آموزه‌های والای اسلامی و دینی به کار برد و خدمات شایسته‌ای در طول عمر بابرکت در صحنه های مختلف از خود به یادگار گذاشت.
 
حجت الاسلام تقوی به رغم دلبستگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی از پذیرش مناصب رسمی در جمهوری اسلامی نیز اجتناب کرد حتی در یکی از دیدارهای ایشان با حضرت امام (ره) در برابر تمایل آن بزرگوار برای تقبل امامت جمعه دهدشت، ایشان با همان تواضعی که نسبت به امام داشتند از پذیرش این سمت عذر خواستند.
 
این مصیبت را به ساحت مقدس امام عصر ارواحنافداه،مقام معظم رهبری،مراجع معظم تقلید، حوزه‌های علمیه، مردم عالم پرور استان کهگیلویه و بویراحمد و بطور خاص به فرزندان این عالم بزرگوار تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم و اجر برای همه بازماندگان و وابستگان ایشان را خواستارم.
 
***********************
 
خرم روز: رئیس دفترنظارت وبازرسی انتخابات کهگیلویه وبویراحمد
 
 
انا لله وانا الیه راجعون
 اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة، لا یسدها شیء الی یوم القیامة
 
خبر ارتحال عالم ربانی حضرت ایت الله آمیراحمدتقوی مقدم باعث تاسف وتالم فراوان شد.
 
آن شخصیت بزرگ و الهی سراسر عمر شریف و طولانی و پربرکت خود را در راه اعتلای دین ومعنویت و تبلیغ مذهب شیعه وحمایت ازفقرا و محرومین سپری کرد و با تاسیس و اداره حوزه علمیه و تربیت شاگردان برجسته  نقش زیادی درترویج دین در منطقه جنوب داشت.
 
 فقدان این عالم بزرگ و معنوی رابه مردم ولایت مدار استان وهمه ارادتمندان و شاگردان و فامیل و بستگان ایشان و جمیع سادات  بالاخص سادات رضاتوفیقی و مخصوصا فرزندان ایشان خاصه حضرت  حجه الاسلام والمسلمین آسیدحسین تقوی و دکترسید مصطفی تقوی  تسلیت عرض نموده و برای آنها صبر و اجرالهی و برای آن  عالم ربانی علو درجه ،رحمت ومفغرت الهی خواهانم  
 خداوند روحش را با اجداد طاهرینش محشور نماید.
 
خرم روز 
رئیس دفترنظارت وبازرسی انتخابات استان کهگیلویه وبویراحمد
 
***********************
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد
 
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
إذا ماتَ‌ العالِمُ‌ ثُلِمَ‌ فِی الإِسلامِ‌ ثُلمَةٌ‌ لا یَسُدُّها شَیءٌ إلى یَومِ‌ القِیامَةِ‌
خبر ارتحال عالم مجاهد و مخلص حضرت حجت الاسلام و المسلمین آمیر احمد تقوی "رحمت الله علیه" که عمر گرانبهای خود را صرف تعلیم و تعلم و خدمت به دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام و مردم نمود، موجب تاثر و اندوه فراوان گردید.
 
خدمات برجسته علمی_تبلیغی، تاسیس حوزه علمیه مبارکه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دهدشت که به عنوان باقیات الصالحات و یادگار ماندگار و پایگاه مستحکم و پرفیض علمی آن عالم فرزانه محسوب می شود و پرورش شاگردان فراوان ، در کنار تقوا، تهجد، اخلاص، زهد، و ساده زیستی کم نظیر این عالم ربانی و نیز مردمداری، سابقه مبارزاتی، تعهد و خدمات انقلابی و پشتیبانی و حضور مستمر در مراسم و مناسبت های انقلاب اسلامی، شخصیت جامعی از ایشان ساخته بود.
 
بی شک فقدان این روحانی برجسته جنوب کشور و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ مصیبتی اندوه بار و ثلمه ای بزرگ و ضایعه ای جانکاه است.
 
اینجانب ارتحال ملکوتی آن عالم عامل و پارسا را به محضر مبارک امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ؛ مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) ؛ عموم مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد ؛ حوزه های علمیه ؛ شاگردان ؛ ارادتمندان ؛  و همه وابستگان بالاخص به فرزندان مکرم ایشان  تسلیت عرض نموده و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات ایشان و حشر با اولیاءالله و اجداد طاهرینشان را از خداوند متعال مسالت می کنم.
 
سید جواد خاضع
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد
 
***********************

محمد علی وکیلی, عضو هیئت رئیسه مجلس و نماینده تهران

بسمه تعالی العلماباقون مابقی الدهر.

آسمان کهگیلویه وبویراحمدسوگوار مهرفروزانی است که باپرتوافشانی، عمرشریف خویش راصرف تبلیغ معارف اسلام وتشیع نمود رحلت عالم عامل وروحانی صریح الهجه وصادق الکلام ومهذب النفس جناب آمیراحمد تقوی موجب تاسف وتاثرگردیدایشان که از جمله روحانیون ساده زیست ومروج دین بازبان قومش بود به برکت کرسی درس فقاهت واخلاق انسانی موفق به تربیت صدها شاگردفرزانه گردید که امروز جامعه ازفیض وجودشان بهره مند میباشد.

اینجانب این ضایعه بزرگ رابه بیت شریف معظم له وفرزندان عالمشان وعلمای منطقه وهمه مردم قدرشناس کهگیلویه وبویراحمد تسلیت گفته ورضوان الهی رابرای آنمرحوم ازخداوند متعال طلب میکنم یادش گرامی وراهش پر رهرو باد.

***********************

خداداد غریب پور؛ معاون وزیر صنعت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت عالم فقید و مجاهد، روحانی نامی و ساده زیست کهگیلویه و بویراحمد جناب آ میراحمد تقوی موجب تألم و اندوه فراوان اینجانب شد.

تلاش و مجاهدت آن روحانی فقید چه در عرصه های جهاد و مبارزه در اوایل شکل گیری انقلاب و چه پس از آن در تربیت نیروهای آگاه و متدین، از وی چهره ای شاخص و ممتاز در میان طلاب و روحانیون استان و کشور ساخته بود.

اینجانب این ضایعه را به بیت معظم آن مرحوم، مردم کهگیلویه و بویراحمد و شاگردان ایشان تسلیت عرض میکنم.

روحشان قرین رحمت باد.

خداداد غریب پور؛ معاون وزیر صنعت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو

***********************
 

روح الله حسین زاده سرپرست دایره نظارت زندان رجایی شهر تهران وجانشین مرکز تخصصی قضا تهران

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت روحانی مبارز آیت الله آقای آمیر احمدتقوی مسئول حوزه علمیه ولیعصرعج دهدشت ، موجب تألم و تأثر خاطر شد.
این روحانی پرتلاش و مردمی که از جمله پیشگامان نهضت امام خمینی(ره) بود، با حضور در صحنه های مختلف، در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مبارزه با ضد انقلاب، نقشی موثر ایفا کرد.
اینجانب این ضایعه را محضر مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و به‏ ویژه مردم قدرشناس استان کهگیلویه وبویر احمد و بیت محترم ایشان خصوصا آقازاده ایشان تسلیت می‏گویم و از درگاه خداوند متعال، برای آن فقید رحمت واسعه و رضوان الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

***********************

سردار جواد عظیمی‌فر معاون مهندسی رزمی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسؤول سازمان انسداد مرزهای کشور

عالم مجاهد حجت‌الاسلام والمسلمین آمیراحمد تقوی عالمی خوشنام و از دنیا بریده و مردم‌دار و متقی بود که عمر خود را صرف خدمت به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه کهگیلویه بزرگ کرد و هیچ گاه در این چند دهه از عمر پر برکت خود از مردم رویگردان نبود.

در این پیام آمده است: آن عالم ربانی برای به بار نشستن انقلاب و نشر اندیشه‌های امام و ترویج اسلام همواره در صحنه حاضر بود و در دوره زعمات امام خامنه‌ای نیز هیچگاه خللی در ولایتمداری آن عالم با بصیرت ایجاد نشد و لذا قبل از هر چیز بزرگترین خصیصه آمیراحمد تقوی رحمت‌الله علیه؛ صفت ولایتمداری بود.

در پیام سردار عظیمی‌فر آمده است: ساده‌زیستی آمیراحمد تقوی باید الگویی برای جوانان امروزی باشد که در عین نام و نشان و بزرگی و جذبه‌ای که در بین مردم و مسؤولان داشت با تزکیه نفس به زندگی اعیانی و خوش‌نشینی پشت کرد.

عظیمی‌فر در این پیام از همه آحاد مردم و اقشار مختلف خواست تا وداعی باشکوه با این عالم مجاهد داشته باشند و قدرشناسی خود را از مجاهدات چند دهه‌ای آمیراحمد تقوی این بار در برنامه‌های تشییع و تدفین و سایر مراسمات به منصه ظهور برسانند.

***********************

جبار کیانی پور؛رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم ربانی، معلم اخلاق، عارف جلیل القدر و مجاهد عظیم الشأن مرحوم «حجت الاسلام و المسلمین آمیر احمد تقوی» را به بیت مکرّم، فرزندان و وابستگان ایشان و بالاخص مردم شریف و ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض می نمایم.

بدون تردید فقدان این شخصیت ممتاز که منشا خدمات ارزشمندی برای نظام جمهوری اسلامی بوده اند، ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای جامعه دینی استان است که امیدواریم شاگردان آن عالم ربانی راه این بزرگ را تداوم بخشند.

از خداوند متعال غفران و رحمت برای آن عالم وارسته و صبر و اجر برای همه بازماندگان و وابستگان ایشان را خواستارم.

جبار کیانی پور
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج

***********************

فیض اله پاسره؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد

خبر درگذشت عالِم فقید و ربانی؛ «آ میر احمد تقوی» از چهره های شاخص دینی و مذهبی کهگیلویه و بویراحمد موجب تأثر و تألم فراوان اینجانب شد.

ایشان از جمله اساتید ساده زیست و نامی استان بود که اخلاق و انسانیت فوق العاده اش از ایشان چهره ای اثرگذار در استان و کشور ساخته بود.

اینجانب بر خود لازم می‌دانیم، ضایعه درگذشت این عالم فقید و زاهد را به بیت مکرم ایشان، مردم کهگیلویه و بویراحمد و شاگردان آن روحانی نامی، تسلیت و تعزیت عرض نمایم.

***********************

سردار مهدی انصاری؛ فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد

بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء الی یوم القیامه
 
ارتحال عالم ربانی ، روحانی وارسته ، حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید میراحمد تقوی موجب تاثر و تالم خاطر فراوان گردید .
 
ایشان از نخستین روزهای انقلاب اسلامی همراه با رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و همگام با مقام معظم رهبری و در کنار مردم بزرگوار استان کهگیلویه و بویراحمد و بالاخص مردم شهرستان کهگیلویه در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب گام برداشته و منشاء اثرات خیر و برکات فراوانی در سطح استان و جنوب کشور بوده است .
 
این فقیه وارسته ، عمر با برکت خویش را در راه اعتلاء و تعالی نام بلند اسلام ، آموزه های دینی و اسلامی ، مکتب اهل بیت ( علیهم السلام) و آرمان های انقلاب و نظام اسلامی سپری نمود و شاگردان و علاقمندان فراوانی از فیض وجودی و نورانیت خود بهره مند نمود.
 
اینجانب ، این مصیبت را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، بیت معظم ایشان ، حوزه های علمیه استان و شهرستان کهگیلویه ، شاگردان، مریدان ، علاقمندان و ارادتمندان ایشان و همه مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده ، صبر و اجر آرزومندم و برای آن عالم ربانی ، رحمت واسعه الهی از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.
 
فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد
سردار مهدی انصاری

***********************

دکتر حسن نوروزی؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد

رحلت عالم جلیل‌القدر و مجاهد، حجت الاسلام و المسلمین میر احمد تقوی که شخصیتی موثر در همه عرصه‌ها بودند موجب تأثر و تالم شد. اینجانب درگذشت این روحانی با فضیلت و استاد اخلاق که زحمات زیادی در راه ترویج علوم و معارف اسلامی کشیدند را به مقام معظم رهبری، حوزه‌های علیمه، ارادتمندان ایشان و بخصوص به بیت شریف ایشان و وابستگان داغدار و مردم شریف شهرستان کهگیلویه تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت احدیت برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر وسلامتی مسألت دارم.
یاد آن عالم وارسته گرامی و جان پاکش متنعم به نعمت غفران و فضل الهی باد.

***********************

وحید محمدی تبار؛مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد

“کل نفس ذائقه الموت ثم الینا ترجعون”

بدون تردید مرگ پایان‌ زندگی نیست و حقی است که خداوند تبارک و تعالی، بر اشرف مخلوقات، حکم فرموده اند.
بدین وسیله
عروج ملکوتی عالم ربانی روحانی وارسته و ساده زیست ، مجاهد انقلابی و نستوه ، مروج احکام شریعت و اسوه اخلاق و مردمداری حضرت حجه الاسلام والمسلمین آمیر احمد تقوی را به عموم مردم شریف کهگیلویه بزرگ بخصوص سادات جلیل القدر رضاتوفیق ، بیت مکرم و جمع علاقمندان آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و از درگاه پروردگار سبحان برای آن بزرگ مرد ، علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل مسالت دارم.
۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۸
وحید محمدی تبار

***********************

سید شکرالله امامی ، فرماندار اسبق چرام
 
انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربانی ومخلص وحکیم ومحب اهل بیت ومبلغ اسلام ناب محمدی ص را به محضر امام عصر عج ورهبرمعظم انقلاب اسلامی وحوزه های علمیه ومردم ولایت مدار استان کهگیلویه وبویراحمد وبویژه اهالی مومن کهگیلویه بزرگ وبیت محترم وفرزندان وبستگان وسادات عطیم الشان تسلیت می گویم حقیقتا مدت اندکی که توفیق زیارت ایشون رادرکهگیلویه داشتیم خلوص نیت ایشان برایمان مبرهن ومثال زدنی بود روحش شاد وبا اجدا د طاهرینش محشور باد
 

***********************

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان

بِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَـٰنِ ٱلرَّحِیمِ

انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال عالم جلیل القدر،فقیه عالی مقام حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ سیداحمد تقوی موسس حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه موجب تاسف و تاثر گردید.

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت فرزندان کهگیلویه و بویراحمد گذراند، حب به وطن، ساده زیستی و طهارت نفس ایشان زبانزده عام و خاص بود و باید الگویی برای همگان باشد.

این مصیبت جانسوز را به محضر مقدس حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری ، مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم)، مردم ولایت مدار استان کهگیلویه و بویراحمد، خاندان آن مرحوم به ویژه سادات معظم و شاگردان ایشان تسلیت گفته، و از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید سعید و صبر توام با اجر را برای بازماندگان مسئلت می نمایم.


سعادت صالحی نیا
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد

***********************

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان کهگیلویه و بویر احمد
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
ارتحال فقیه عالم، ربانی مجاهد و انقلابی حضرت حجت الاسلام و المسلمین ا میر احمد تقوی موجب تاثر و تآلم فراوان گردید.
ده ها سال مجاهدت فی سبیل الله در میدان های سیاسی،فرهنگی، علمی و اجتماعی  کارنامه بلند پایه ان عالم فقید را نشان میدهد.
اینجانب این مصیبت را به سادات جلیل القدر، حوزه علمیه،مردم شریف استان کهگیلویه و بویر احمد، ارادتمندان به ایشان و بیت معظم ایشان تسلیت عرض نموده و رحمت و رضوان الهی را برای ان عالم فقید از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.
 
سرگرد پاسدار علی محمدی
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان کهگیلویه و بویر احمد
 

***********************

استاندار کهگیلویه و بویراحمد

بسم الله الرحمن الرحیم

ارتحال جانسوز عالم ربانی و سیدی پاک از تبار فاطمه الزهرا(س) حجت‌الاسلام والمسلمین سید آمیر احمد تقوی(رضوان‌الله علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان شد.

آن روحانی ساده زیست و مردمی سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف اهل‌بیت(ع) و ترویج اندیشه تابناک اسلامی صرف کردند و طلاب زیادی را در حوزه علمیه دهدشت تربیت کرد.

ایشان از خدمتگزاران صادق دین و مذهب بودند و در دوران عمر پر برکت خویش برای اعتلای فرهنگ دینی و خدمت به مردم از هیچ تلاشی فرو گذار نکردند و همواره عامل به احکام اسلام ناب محمدی بوده و الگوی تمام عیار انسانیت و موجب فخر و مباهات جنوب کشور بود‌.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خاندان مکرم، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض کرده و از درگاه یکتای بی‌همتا برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت دارم.

***********************

سیروس حکمتی نیک، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح استان

بسم الله الرحمن الرحیم

((إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمة، لا یسدها شیء إلى یوم القیامة ))

با کمال تاسف و تاثر؛ ارتحال عالم ربانی، مبارز، امانتدار صدیق، و یاردیرین امام وانقلاب و رهبری، حضرت حجت الاسلام والمسلمین میراحمد تقوی را که طی عمر پربرکت خود منشأ برکات و خدمات فراوان بودند، به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

برای این فقیه جلیل‌القدر و ژرف نگر که از مروجین مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب روح بخش تشیع بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان صبرو اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستارم.

***********************

پیام تسلیت نماینده بویراحمد و دنا در مجلس

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر ارتحال عالم ربانی، معلم اخلاق و روحانی ساده زیست حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید میراحمد تقوی «رحمت‌الله علیه» که به حق بازمانده‌ای از روحانیت اصیل و خدمتگذار شیعه بودند و سالیان متمادی از عمر با برکت خود را در راه ترویج معارف اسلامی صرف خدمت به عالم تشیع کردند موجب تاسف وتالم فراوان شد.

اینجانب در کمال تأسف ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به حوزه‌های علمیه کشور، بیت مکرم و فرزندان محترم ایشان، سادات جلیل القدر و مردم فهیم، متدین و ولایتمدار استان کهگیلویه وبویراحمد تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزدمنان برای آن مرحوم مغفرت و رحمت الهی و حشر با ائمه‌اطهار (ع) مسألت می‌نمایم.

***********************

پرویز یزدان‌پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی 

 

خبر درگذشت پدری  وارسته  و جلیل القدر همچون ضربه ای  مهیب بر سر  مردمان متدین  این دیار و به ویژه مردم شریف کهگیلویه بزرگ فرود آمد و همه را در غم و ماتم فروبرد.

جایگاه این  روحانی  بزرگ و مصلح خیر اندیش در تاریخ معاصر این استان یگانه و کم نظیر است و به همین سبب خلاء فقدانش همیشه  همراه مردم خواهد بود ولی یاد و آموزه های انسانی  و خیرخواهانه حضرت آیت الله آمیر احمد تقوی همیشه چراغ راه مردم متدین  و جامعه مذهبی  این دیار خواهد بود.

ضمن عرض تسلیت به مردم جنوب ایران به‌ویژه مردم دین باور استان کهگیلویه و بویراحمد، شاگردان ایشان و خانواده‌های وابسته از خداوند منان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی مسئلت می‌داریم.

امید که به پاداش لحظه لحظه خیرخواهی‌ها و بزرگ منشی های آن مرد بزرگ از دریچه لطف حضرت حق، انوار شکیبایی و رحمت و نیک روزی بر زندگیتان سایه‌گستر باشد.

***********************

لطف‌الله مسعودی مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان 

خبر درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین آمیراحمد تقوی موجب تأثر و تأسف فراوان شد.

آن بزرگوار سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف ائمه هدی علیهم السلام و خدمت به اهل علم و مؤمنین شهرستان کهگیلویه صرف کرند و به حق از خدمتگزارانی صادق دین و مذهب بودند.

خدمات آن روحانی وارسته در شهرستان کهگیلویه و ترویج و نشر معارف نورانی اهل‌البیت علیهم‌السلام و تربیت شاگردانی فاضل، خاطره‌ای ماندگار از آن عالم بزرگوار باقی خواهد گذاشت.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را تسلیت عرض کرده و از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت دارم.

***********************

حجت‌الاسلام سید جواد خاضع رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

خبر ارتحال عالم مجاهد و مخلص حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آمیر احمد تقوی «رحمت الله علیه» که عمر گرانبهای خود را صرف تعلیم و تعلم و خدمت به دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام و مردم نمود، موجب تاثر و اندوه فراوان شد.

خدمات برجسته علمی_تبلیغی، تاسیس حوزه علمیه مبارکه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دهدشت که به عنوان باقیات الصالحات و یادگار ماندگار و پایگاه مستحکم و پرفیض علمی آن عالم فرزانه محسوب می‌شود و پرورش شاگردان فراوان، در کنار تقوا، تهجد، اخلاص، زهد، و ساده زیستی کم نظیر این عالم ربانی و نیز مردمداری، سابقه مبارزاتی، تعهد و خدمات انقلابی و پشتیبانی و حضور مستمر در مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی، شخصیت جامعی از ایشان ساخته بود.

بی‌شک فقدان این روحانی برجسته جنوب کشور و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ مصیبتی اندوه بار و ثلمه‌ای بزرگ و ضایعه‌ای جانکاه است.

اینجانب ارتحال ملکوتی آن عالم عامل و پارسا را به محضر مبارک امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ؛ مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، عموم مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد، حوزه‌های علمیه، شاگردان، ارادتمندان و همه وابستگان بالاخص به فرزندان مکرم ایشان  تسلیت عرض کرده و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات ایشان و حشر با اولیاءالله و اجداد طاهرینشان را از خداوند متعال مسالت می‌کنم.

***********************

کرم جانی رئیس دانشگاه آزاد استان 

با کمال تاسف و تاثر ارتحال عالم ربانی، مبارز، امانتدار صدیق و یاردیرین انقلاب و نظام اسلامی، رئیس فقید حوزه علمیه و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ حضرت آمیر احمد تقوی را که طی عمر پربرکت خود منشأ برکات و مجاهدت در سنگرهای مختلف جمهوری اسلامی منشأ خدمات فراوان شدند، به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

برای این فقیه جلیل‌القدر و ژرف نگر که از مروجین مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب روح بخش تشیع بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان صبرو اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستارم.

***********************

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دنا
 
انا لله و انا الیه راجعون 
 
از شمار دو چشم یک تن کم/ و از شمار خرد هزاران بیش 
 
خبر عروج عالمی وارسته ،متشرع و مردم دار که به مانند تمامی عالمان وارسه درد دین داشت و تمامی دارایی خویش که عمری با برکت بود را در حفظ و حراست از دینداری مردم و جامعه
تقدیم نمود ، موجب تاثر و تاسف شدید آحاد جامعه کهگیلویه و بویراحمدخصوصا متدینین و متشرعین شد.
عالمی مهذب که هیچگاه فریفته دنیا و زخارفش نشد و همچنان به مانند اجداد سلف خویش سادگی و صداقت و با مردم بودن را سرلوحه  زندگی خود قرار داد و  منشاخیرات وبرکات از فرزندان شایسته تاحوزه تعلیم طلاب متدین بود.
 
اینک این عالم الهی پس از سالها تلاش وممارست برای مفید به فایده بودن در پهنه گیتی، و با کوله باری از باقیات و صالحات شایسته  به دیدار حق شتافت.
 
شورای فرهنگ عمومی شهرستان دنا ضمن تسلیت رحلت این عالم ربانی به حضرت ولی عصر عج ،مقام معظم رهبری ، بیت مکرم و معظم ایشان و تمامی دوستداران آن عالم ایمانی ، رحمت و مغفرت الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای کانون داغدار ایشان از خداوند متعالی مسالت می نماید و امت خداجوی و وفادار به آرمان های والای اسلامی را به شرکت با شکوه در مراسم تشیع پیکر آن عزیز سفر کرده و برپایی مراسم وداعی شایسته و باشکوه که نشان قدرشناسی تمامی عشایر و عشیره های ساکن در استان است ،دعوت می نماید.
 
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دنا

***********************

رئوف: مدیرکل شبکه استانی دنا
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
 
در گذشت عالم پرهیزگار و انقلابی، مرحوم ایت الله آمیر احمد تقوی" رضوان الله علیه" موجب تاثر و تاسف فراوان گردید. 
این عالم جلیل القدر که عمر پر برکت خویش را صرف نشر معارف دین و اهل بیت عصمت  و طهارت علیهم السلام نمود از جمله پیشگامان انقلاب اسلامی  در استان بود که در دفاع از نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ثابت قدم ماند و با تربیت ده ها طلبه فاضل و متعهد همواره در مسیر نشر معارف دین گام برمیداشت و باساده زیستی و مردم داری به مثابه یک معلمی دلسوز و پدری مهربان در خدمت به مردم و کمک به رفع مشکلات و محرومیت ها تلاش می نمود 
اینجانب ، ضمن عرض تسلیت ارتحال این عالم مجاهد و خدمت گزار به محضر حضرت بقیه الله الاعظم" روحی و ارواح العالمین لمقدمه الفدا"، رهبر معظم انقلاب، نماینده محترم و معزز ولی فقیه در استان و عضو مجلس خبرگان رهبری، علما و فضلای حوزه های علمیه استان، مردم شریف و شهیدپرور کهگیلویه و بویراحمد و بیت مکرم به ویژه فرزندان فاضل و مکرم ایشان، برای آن یار صدیق امام و رهبری، رحمت واسعه و حشر با اجداد طاهرینش و برای بازماندگان، علاقمندان و ارادتمند آن عالم جلیل القدر صبر و اجر مسئلت می نمایم. 
عاش سعیدا و مات سعیدا
 

***********************

عباس نورمحمدی: مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد
 
 خبر درگذشت روحانی و  عالم جلیل القدر و مبارز نستوه ، حجت الاسلام والمسلمین حاج میراحمد تقوی باعث تاسف و تالم فراوان گردید .
آن سید بزرگوار در طول عمر پربرکت خویش منشا خدمات فراوانی بود و بدون شک این خدمات و آثار معنوی بر جای مانده از وجود ارزشمند و روحانی ایشان در اذهان مردم ولایت مدار استان کهگیلویه و بویراحمد ماندگار خواهد بود .
 
اینجانب درگذشت اندوهبار  آن روحانی فاضل و استاد اخلاق را به محضر شریف حضرت ولی عصر ( عج) ، مقام معظم رهبری ، حوزه های علمیه ، مردم ولایت مدار استان و خطه کهگیلویه و بیت شریف و معزز ایشان تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و از درگاه خداوند بزرگ برای آن مرحوم رحمت واسعه و برای بازماندگان و دوستداران ایشان صبر در این مصیبت را آرزومندم.
 
در حال تکمیل//
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.