گروه: اخبار استان خبر: 135419 / تاریخ انتشار : 1398/5/24 ساعت : 10:39

پنجشنبه‌بازار محصولات صنایع‌دستی در یاسوج برپا می‌شود

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به راه‌اندازی نخستین بازارچه دائمی صنایع‌دستی در یاسوج، گفت: در این بازارچه، پنجشنبه‌بازار محصولات صنایع‌دستی این شهر برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به راه‌اندازی نخستین بازارچه دائمی صنایع‌دستی در یاسوج، گفت: در این بازارچه، پنجشنبه‌بازار محصولات صنایع‌دستی این شهر برپا می‌شود.

 

پریسا راد بیان کرد: محصولات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد شامل گلیم، زیورآلات سنتی، چرم و چوب، سفال و دیگر  محصولات در این بازار عرضه می شود.

 

 وی افزود: از اهداف اصلی این بازار می توان به ایجاد اشتغال پایدار هنرمندان صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد و رونق تولید در این زمینه اشاره کرد.

 

راد بیان کرد: در سال های اخیر  تلاش شده حمایت های لازم از هنرمندان صنایع دستی صورت گیرد تا زمینه اشتغال هر چه بهتر آن ها فراهم شود.

 

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی، اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برپایی این بازار  تاثیر سزایی در معرفی و فروش انواع تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد دارد و دسترسی مردم استان و گردشگران به این محصولات را راحت تر می کند.

 

گفتنی است، جاجیم بافی، رنگرزی سنتی، سفره بافی، نمدمالی، نی چیت بافی، مشته بافی، رندبافی، گچمه بافی، ریسندگی، سورن دوزی، سنگ‌های قیمتی سبدبافی، رودوزی‌های سنتی و سیاه چادر بافی از مهمترین رشته‌های صنایع دستی در این استان است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.