گروه: اخبار استان خبر: 135399 / تاریخ انتشار : 1398/5/24 ساعت : 08:33
در جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه مطرح شد

مدیر اداری ما آدم کسی نیست/از هیچ مسئول و‌ مدیری سوال سیاسی نپرسیده و نخواهم پرسید

فرماندار کهگیلویه گفت: مدیر اداری ما آدم کسی نیست و دستگاه اداری خود را در تایید یا علیه کسی ترغیب یا اجبار نمی کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛نشست شورای اداری شهرستان کهگیلویه با حضور مدیران شهرستان در سالن فرمانداری دهدشت برگزار شد.

 

علی رضا اتابک سرپرست فرمانداری کهگیلویه ضمن گرامیداشت روز مقاومت گفت: نظام ما ثابت کرده در بزنگاه های تاریخی با اتکا به حضور مردم در صحنه های مختلف توانسته است که آمریکا و استکبار را از این گردنکشی های خود عقب براند.

 

اتابک گفت: همه باید در تمامی مواردی که اتحاد ملی را می تواند تقویت کند نقش آفرینی کرده و به هم کمک کنیم تا در بزنگاه های تاریخی ضعف نداشته باشیم. با این وجود دشمنان در خلیج فارس قصد ورود داشتند اما با حضور نیروهای دریایی سپاه، بسیج و‌نیروهای مردمی تغییر استراترژی از سوی آمریکا و ناتو صورت گرفت و این نشان از قدرت ملت ایران داشت.

 

وی با اشاره به اینکه این جلسه اولین جلسه شورای اداری شهرستان است گفت : همه ما باید در مسیر کار و تلاش قرار بگیریم و جلساتی که در روزهای ابتدایی با تشکل های مردمی و اصحاب رسانه و برخی از مدیران و ائمه جمعه داشتیم به دنبال یک برنامه و یک نگاه فرهنگی برای شهرستان کهگیلویه بودیم.

 

علی رضا اتابک با دعوت همه مدیران به کار و تلاش جدی تصریح کرد: همه ما به عنوان مسئولین باید نگاه خود را تغییر دهیم و به کار بردن افعالی چون  نمی توانیم، نمی شود و عدم توانایی کهگیلویه در پیشرفت کردن را از بین ببریم چرا که کهگیلویه باید تغییر کند و ما باید اول این تغییر را از خود شروع کنیم.

 

وی افزود: اگر مدیران شهرستانی در مورد ریز اعتبارات گزارش دهند، مشخص می شود که اعتبارات از سوی دولت ارائه داده شده اما ضعف های موجود در شهرستان بیشتر ضعف های مدیریتی است.  یکی از ضعف های بزرگ دولت روحانی و تدبیر امید این است که ما به عنوان مدیر نتوانستیم خدمات دولت را برای مردم مشخص و بیان کنیم.

 

 

اگر دولت تخریب شود نظام آسیب می بیند و ضعف اطلاع رسانی دولت و مدیران باعث تخریب و بدبینی نسبت به نظام خواهد شد و ما از مدیران انتظار داریم که در بین مردم حضور پیدا کنید ، مشکلات آن ها را بشنوید و با آن ها ارتباط برقرار کنید تا مردم به شما اعتماد کنند.

 

 

سرپرست فرماداری کهگیلویه با اشاره به بی اعتمادی مردم نسبت به برخی از مسئولین گفت: این بی اعتمادی به دلیل عدم کارایی ما و بی صداقتی مان است. بهتر است همه مدیران به مردم گزارش کار دهند و فعالیت های صورت گرفته را برای مردم روشن کنند.

 

---

اتابک گفت: فلسفه حضور ما در پست های مدیریتی خادمی برای مردم است و برای پیشبرد این هدف بهترین کار این است که نواقص و ایرادات کار را ببینیم و برای آن راه حل مناسب اندیشیده شود و در نهایت آن راه حل به کار برده شود.

 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: مدیرا ما نیز باید گام دوم را جدی بگیرند و‌ با نهاد هایی که رسالت اجرایی این بیانیه را دارند همکاری کنند تا با همکاری هم معضلات اجتماعی و مشکلات اقتصادی و علمی برطرف شود.

 

فرماندار کهگیلویه با اشاره به مردم داری مسئولین گفت: شهرداری  و بخشداری بخش سوق یکی از سالن های خود را در اختیار زوج‌ جوانی که مشکل مالی داشتند گذاشتد تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند و این گونه فعالیت ها می تواند هم مشکلات مردم را برطرف کرده و هم باعث اعتماد زایی بین مردم و مسئولین شود.

 

این مسئول گفت: دولت خدمات و اعتبارات زیادی ارایه داده و ما باید این اعتبارات را در مرحله اجرا وارد کرده و نظارت های ویژه ای در مورد آن ها لحاظ کنیم تا این پروژه ها را بتوانیم به مرحله بهره برداری برسانیم و مردم بتوانند از این خدمات بهره مند شوند.

 

وی با گلایه نسبت به خلف وعده برخی از پیمانکاران خطاب به مسئولین گفت: این چه ساز وکاری است که پیمانکار بر مدیران ادارات فشار می آورند، این چه شهرستانی است ، این چه مدیریتی است.  اگر پیمانکاران گردن کلفت هستند از قانون پیگیری کنید تا مشکلات پروژه های عمرانی برطرف شود تا دیگر در جلسات خصوصی این موضوع مطرح نشود و پیمانکار برای رییس اداره تعیین تکلیف نکند. 

 

علیرضا اتابک گفت: از هیچ مسئول و‌مدیری سوال سیاسی نپرسیده و نخواهم پرسید و در سیستم اداری هیج گاه سوال حزبی و سیاسی و اینکه از چه کسی حمایت میکنید یا طرفدار چه کسی هستید را نخواهم پرسید اما خط قرمز من کار است و هر مدیری که پای کار بود آنجا از او حمایت میکنم.

 

وی افزود: کهگیلویه ظرفیت کشمکش ها و‌ درگیری ها و بحث های سیاسی مدیران را ندارد و ملزم به هم فکری و ارائه برنامه از سوی اساتید دانشگاهی است. چه لزومی دارد که درگیر آمد و شد مدیران و مسئولان باشیم و همه باید به فکر تلاش باشیم.

 

سرپرست فرمانداری کهگیلویه گفت: انتخابات در کهگیلویه بسیارحساس و مهم است و کاملا بی طرفانه در شورای اداری آماده خدمت رسانی هستیم و امنیت را برقرار و به عنوان شورای تامین وظیفه داریم تا شرایط و امنیت را برای کسانی که قصد حضور در انتخابات آتی دارند طبق وظیفه ای که بر عهده داریم  فراهم کنیم.

 

وی در پایان گفت: مدیر اداری ما آدم کسی نیست و دستگاه اداری خود را در تایید یا علیه کسی ترغیب یا اجبار نمی کند.

 

در پایان این جلسه از فرمانده ناحیه مقاومت کهگیلویه سرهنگ سید حمزه محقق زاده به جهت کسب عنوان برترین ناحیه در جشنواره مالک اشتر تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است :

 
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.