گروه: اخبار استان خبر: 135380 / تاریخ انتشار : 1398/5/23 ساعت : 13:56

عضو کمیسیون امنیت ملی: هر گفت‌وشنودی با اروپا نباید خارج از محور برجام باشد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: کاری که اروپا باید انجام دهد تعهداتِ صورت گرفته در برجام است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس :علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره سفر اخیر مشاور رئیس‌جمهور فرانسه به تهران و دیدارش با روحانی و همچنین سفر عراقچی به پاریس و انتقال پیام رئیس‌جمهور کشورمان به ماکرون گفت: کاری که اروپا باید انجام دهد انجام تعهداتِ صورت گرفته توسط آنها در برجام است و ما چیزی فراتر از این مسئله را انتظار نداریم.

وی همچنین افزود: اگر اروپا بتواند این را انجام دهد به مسئولیت خود در برجام عمل کرده و هر گفت‌وشنودی با اروپا نباید خارج از این محور باشد.

بر اساس این گزارش؛ «امانوئل بن» مشاور رئیس‌جمهور فرانسه چهارشنبه 19 تیرماه سال جاری به تهران سفر و پیام کتبی ماکرون را تقدیم روحانی کرده بود. همچنین سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه سه‌شنبه 1 مردادماه نیز به‌عنوان فرستاده ویژه روحانی به پاریس رفت و پیام مکتوب رئیس‌جمهور کشورمان را به ماکرون تحویل داد. روسای جمهور ایران و فرانسه در ماه‌های اخیر چندین بار به‌صورت تلفنی با یکدیگر صحبت کرده بودند.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور 9 مردادماه درباره تماس تلفنی روحانی و ماکرون(که 8 مرداد انجام گرفته بود) اظهار کرد که این گفت‌وگو حدود 100 دقیقه به طول انجامید.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.