گروه: اخبار استان خبر: 135354 / تاریخ انتشار : 1398/5/23 ساعت : 10:57
امام جمعه موقت یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس:

اخلاص بسیجیان سبب عشق مردم به آن ها شده است/جهاد گران بسیجی به صحنه عمل می روند؛ وعده و شعار نمی دهند

حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: آنچه که جهادگران بسیجی انجام می دهند در میدان عمل است و در صحنه گفتار و خبر نیست وظیفه دولتمردان است که در صحنه عمل، نه تنها در گفتار بلکه در صحنه مسائل اخلاقی و رفتاری آنها را یاری کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت الاسلام موسوی اعظم امام جمعه شهر یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس  با تبریک پیشاپیش عید غدیربه مردم شهریاسوج بیان کرد:  خداوند در قرآن می فرماید: " و تعاونو علی بر و التقوا " ؛ بسیجیان دست به دست هم داده‌اند تا همه مشکلاتی که پیش روی مردم وجود دارد و توانایی برطرف کردن آن را ندارند برطرف سازند.

 

حجت الاسلام سیدعلی صالح موسوی اعظم اظهار کرد: در سالهای گذشته و در مناطق محروم شاهد بوده ایم که افرادی توانمند و  جوان با نیروی خود و اخلاص در روستاهای محروم چه فعالیت هایی داشتند و چه خدمات با ارزش و ارزنده ای را به مردم ارزانی داشتند اگر این افرادی که به صورت مخلصانه این فعالیت ها را انجام می دهند این کارها را به صورت مداوم و مستمر انجام دهند و تنها به خاطر خداوند این کار را انجام دهند و اجر و پاداش خود آنها را تنها ذات مقدس باری تعالی می تواند بپردازد.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم تصریح کرد: جوانانی با اخلاص که نیمی از عمر خود را در راه خدمت به مردم سپری می کنند چه در سیل و چه در زلزله و بقیه مسائل، مانند اینکه  می بینند در یک منطقه نیاز به جدول آبی دارد  به  آن جا رفته و این خدمت را برای ساکنین آن منطقه انجام می‌دهند یا هم زمین های کشاورزان را به زیر کشت می برند  و برای افراد نیازمند خانه می سازند  و به آنها در این امر کمک می‌کنند .

 

وی افزود: خدمات رسانی جهادگران بسیجی از جهت انسجام و وحدت و صفا و صمیمیتی که با یکدیگر دارند و صمیمیتی که در محل کار از خود نشان می دهند و اخلاق حسنه ای که در بدو  ورود به مناطق محروم از خود نشان می دهند مردم را تحت تاثیر خود قرار می دهند تمام رفتار و عمل جهادگران بسیجی برای همه ما درس است.

 

  امام جمعه موقت شهر یاسوج تصریح کرد: وظیفه دولتمردان است که در صحنه عمل نه تنها در گفتار بلکه در صحنه مسائل اخلاقی و رفتاری آنها را یاری کنند تا با یک دل گرمی بیشتری فعالیت کنند البته اگر آنها را هم یاری نکنند بر صفای باطنی شان تأثیر نخواهد داشت  و اراده آنان  بسیار محکم است اما این وظیفه مسئولان است که از این گروه ها حمایت کنند و برنامه کاری آنها کمک کنند تا بتوانند این خدمات ارزشمند و بدون منت را به مردم عرضه کنند.

 

حجت الاسلام  موسوی اعظم بیان کرد: مردم هنگامی که مشاهده می کنند گروه های بسیجی با اخلاص و با همه توانایی خود فعالیت ها را انجام می دهند نسبت با آنان شوق و مهری در درونشان شکل می گیرد زیرا که آنچه که گروه‌های جهادی بسیج انجام می دهند در میدان عمل است و در صحنه گفتار نیست و  در صحنه خبر  نیز نیست آنها فعالیت انجام می دهند در میان مردمی که این فعالیت ها را می بینند.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم بیان کرد: " دو صد گفته  چون نیم کردار نیست "؛  مردم این کردار ها را می بینند و خود به خود عشق و علاقه نسبت به آن ها پیدا می کنند و همکاری آن‌ها  با جهادگران بسیجی نیز بیشتر می‌شود این فعالیت ها باید استمرار داشته باشد و مانند اوایل انقلاب که بسیج سازندگی در آن زمان کارهای بسیار بزرگی انجام داد و امروز نتیجه و آثار زحمات و کارهای آنها مشخص است و مردم نیز می بینند و از کارهای آنها یاد می کنند و اگر این فعالیت ها ادامه داشته باشد بسیاری از مشکلات در مناطق محروم ما حل می شود.

 

وی در پایان گفت: همان گونه که در استان های لرستان و خوزستان فعالیت گروه های جهادی را دیدیم و مردم نیز از آن ها بسیار استقبال کردند اگر این فعالیت ها استمرار داشته باشد استقبال مردم نیز از آن ها افزایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.