گروه: اخبار استان خبر: 135352 / تاریخ انتشار : 1398/5/23 ساعت : 10:08

برترین سایت های خبری کهگیلویه و بویراحمد کدامند؟/سایت های برتر استان از لحاظ رنکینگ بین المللی الکسا+تصاویر

همیشه برای مخاطبین جالب بوده است که بدانند سایت ها و پایگاه های خبری پربیننده کهگیلویه و بویراحمد کدام هستند و این سایت­‌ها بیشتر درباره چه موضوعاتی بحث می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،به نقل از آفتاب جنوب،مخاطب عامل اصلی فعالیت در عرصه رسانه هاست،فضای مجازی برای جذب مخاطب بیشتر به هر ترفندی دست می زند و این راهی بی پایان است، اگرچه رسانه های اینترنتی نیز از این مهم مستثنی نبوده اند، اما کدام رسانه در این کار موفق تر بوده است و ذائقه مخاطبین در کهگیلویه و بویراحمد بیشتر چه طعمی را می پسندد.

 

در سال های اخیر بسیاری از پایگاه های خبری _تحلیلی کهگیلویه و بویراحمد از بازنشر صرف اخبار از خبرگزاری های کشوری فاصله گرفته و بیشتر به سمت تولید محتوا و نیز انتشار اخبار استانی گرایش پیدا کرده اند؛اگر چه در این بین مشکلات ، چالش ها و آسیب هایی نیز فعالیت اینگونه سایت های خبری را متاثر می کنداما می توان برخی از سایت های استانی را به عنوان بازوان محلی و منطقه ای در عرصه های سیاسی،اجتماعی ،فرهنگی و ... به حساب آورد.

 

باید توجه داشت که ظهور رسانه های دیجیتال و پایگاه های خبری تحت وب، بیش از یک دهه است که در کهگیلویه و بویراحمد رواج یافته و در این مدت هم هر روز بر مخاطبان و کاربران آن افزوده می شود،این درحالی است که نمی توان منکر این موضوع شد که به دلیل گسترش بی قید و بند شبکه های اجتماعی ، به نوعی  سایت ها و پایگاه های خبری جایگاه قبلی خود را از دست داده اند؛ اما همچنان مرجعیت خود را در بین رسانه های دیجیتال حفظ کرده اند.

 

در کهگیلویه و بویراحمد نیز از سال ۸۲ شاهد ظهور پایگاه های خبری تحت وب بوده ایم که از سال  ۸۶ به بعد، شاهد رشد خوبی در بین این رسانه ها در استان بودیم، "عصردنا"، نخستین سایت قدرتمند استان بود که توانست توجه طیف زیادی از مخاطبان استان را به خود جلب کند و"کبنا نیوز" و "بویرنیوز" دیگر سایت هایی بودند که پس از عصر دنا بوجود آمده اند،اما با پشتکار تیم مدیریتی این دو سایت در مدت زمان اندکی توانستند به عنوان رسانه های شناخته شده استان معرفی شوند و به رقابت با عصر دنا بپردازند.

 

هرچند در سال های اخیر نیز سایت های نوظهوری هم توانستند گوی سبقت را از رسانه های قدیمی بگیرند و خود را به عنوان سایت های مطرح کهگیلویه و بویراحمد معرفی کنند که پدیده سایت های استان، "صبح زاگرس" بود که در سال های اخیر چشم به جهان رسانه های استان گشود و تنه به تنه با سایت های مدعی عرصه اطلاع رسانی به آرامی پله های ترقی را پیمود.

موفقیت این شبکه خبری تحلیلی استان بالاخره پس از چند سال همت و تلاش تیم رسانه ای خود به بار نشسته و امروز در رتبه بندی سایت های استانی شاهد رشد جالب توجه صبح زاگرس هستیم،صبح زاگرس هم اکنون در قله سایت های خبری استان قرار دارد و پس از آن کبنانیوز و سایت شهرستانی "آفتاب جنوب" گچساران قرار دارند.

با این تفاسیر همیشه برای مخاطبین جالب بوده است که بدانند سایت ها و پایگاه های خبری پربیننده کهگیلویه و بویراحمد کدام هستند و این سایت­‌ها بیشتر درباره چه موضوعاتی بحث می کنند،که می توان گفت موضوعات سیاسی و اجتماعی به نوعی بیشترین خوراک سایت های خبری این استان را به خود اختصاص می دهند.

 

باید توجه داشت که سایت معتبر الکسا(Alexa) به رتبه­‌بندی تمامی سایت­‌های دنیا می­‌پردازد و این رتبه­‌بندی بر اساس تعداد بازدید صورت می­گیرد، بنابراین این سایت اطلاعات مفید دیگری نیز در اختیار مخاطبان قرار می­‌دهدکه از جمله رتبه این سایت­‌ها ؛ تعداد بازدید روزانه، هفتگی و ماهیانه، تعداد سایت­‌هایی که به سایت مورد نظر پیوند داده­‌اند،اینکه مخاطبین از طریق چه سایت­‌هایی وارد سایت مورد نظر شده­‌اند و ... بر این اساس، همه سایت­‌ها تلاش دارند هر چه بیشتر تعداد مخاطبین خود را بالاتر ببرند و به تبع آن رتبه خود در سایت الکسا را نیز پایین بیاورند،الکسا سایت ها را با دو رده ملی و جهانی رتبه بندی می کند(درباره الکسا).

در ادامه این مطلب 10 سایت برترعرصه خبر و اطلاع رسانی کهگیلویه و بویراحمد از نظر "رتبه الکسا" را به ترتیب معرفی خواهیم کرد.

تاکید می شود که رتبه بندی الکسا، ثابت نبوده و روزانه تغییر می کند. 

ردیف نام سایت آدرس اینترنتی رتبه داخلی الکسا نمایش به روز رتبه الکسا
1 صبح زاگرس http://sobhezagros.ir/ 2882 https://www.alexa.com/siteinfo/sobhezagros.ir
2 کبنانیوز http://www.kebnanews.ir 6224 https://www.alexa.com/siteinfo/kebnanews.ir
3 آفتاب جنوب http://aftabejonoob.ir 9927 https://www.alexa.com/siteinfo/aftabejonoob.ir
4 بویرنیوز http://boyernews.com/ 12237 https://www.alexa.com/siteinfo/boyernews.com
5 فانوس زاگرس http://fanooszagros.ir/ 13262 https://www.alexa.com/siteinfo/fanooszagros.ir
6 کرونانیوز http://koronanews.ir/ 14986 https://www.alexa.com/siteinfo/koronanews.ir
7 راک نیوز http://www.raaknews.com/ 14997 https://www.alexa.com/siteinfo/raaknews.com
8 خبرآوران http://khabaravaran.ir/ 17358 https://www.alexa.com/siteinfo/khabaravaran.ir
9 آوای ماغر http://avayemaghar.ir/ 17719 https://www.alexa.com/siteinfo/avayemaghar.ir
10 آفتاب زاگرس http://aftabzagros.ir/ 20001 https://www.alexa.com/siteinfo/aftabzagros.ir

 

گفتنی است برای دستیابی به رتبه به روز الکسای سایت های مذکور بر روی آدرس اینترنتی مندرج در آخرین ستون کلیک کنید و اطلاعات تکمیلی سایت ها را مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
عباس
1398/5/23 - 21:32
احسنت بر صبح زاگرس پیشتاز، این یکی دو ساله کولاک کردید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.