گروه: اخبار استان خبر: 135321 / تاریخ انتشار : 1398/5/22 ساعت : 19:38

واکنش رئیس مرکز صبا به شایعه جدایی شهاب حسینی از «شکرستان»

لیوانی در واکنش به خبرسازی‌ها و شایعات جدایی شهاب حسینی از «شکرستان» اعلام کرد که این شایعات مبنا و اساسی ندارند و در سری جدید شهاب حسینی دوباره راوی «شکرستان» خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ماجرا از جایی شروع شد که مرتضی احمدی به عنوان راوی اصلی مجموعه پویانمایی «شکرستان» از دنیا رفت. عوامل کار با یک ایده استفاده از هنرمندان مختلف کار را جلو بردند و به شهاب حسینی رسیدند. حتی 13 قسمت «شکرستان» در ایام نوروز با صدای این بازیگر سینما روی آنتن رفت. استقبال مردم باعث شد تا این همکاری ادامه پیدا کند و محمدرحیم لیوانی رئیس مرکز پویانمایی صبا به خبرنگار خبرگزاری تسنیمگفت در 13 قسمت جدید که از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود شهاب حسینی به عنوان راوی حضور دارد.

او در توضیح بیشتری تصریح کرد: "بنای‌مان ادامه با ایشان است؛ در پخش نوروزی بسیار مردم استقبال کردند و خودمان هم راضی بودیم. این مجموعه صد قسمتی است و ان‌شاالله شهاب حسینی باقی می‌ماند و ما هم با این هنرمند کار را ادامه خواهیم داد. چرا که برای ایام پاییز هم «شکرستان» 13 قسمت دیگر برای تلویزیون آماده می‌کند. البته به فراخور داستان و روایت، از هنرمندان دیگر هم استفاده می‌کنیم."

اما معاونت سیما در آستانه شروع سری جدید «شکرستان» در عید قربان از روایت داستان‌های این مجموعه توسط علی همت‌مومیوند پیشکسوت صداپیشگی خبر داد. علی همت مومیوند از گویندگان پیشکسوت سینما و تلویزیون است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1363 آغاز کرده و تاکنون ادامه داده است.

مومیوند در آثار تلویزیونی بسیاری همچون سریال های «امام علی»، «افسانه جومونگ»، «قصه های جزیره»، «آگهی بازرگانی آقای ایمنی»، «قورباغه داروگر» و کارتون های «باب اسفنجی»، «گربه سگ»، «داستان اسباب‌بازی» و بسیاری دیگر گویندگی کرده است.

بازارِ شایعه‌سازی داغ شد و بسیاری نوشتند که شهاب حسینی دیگر راوی «شکرستان» نخواهد بود. حتی نام راوی جدید را "اصغر همت" عنوان کردند. دلیل این جدایی را هم فعالیت‌های جدید شهاب حسینی در آمریکا گمانه‌زنی کردند.

محمدرحیم لیوانی رئیس مرکز صبا در واکنش به این خبرسازی‌ها، به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: اولاً نام صداپیشه جدید ما در این سری «شکرستان» علی همت مومیوند پیشکسوت دوبله، بود نه اصغر همت! که برخی از همین شایعه‌پراکنان نوشته بودند راوی سری جدید اصغر همت است. اصغر همت بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است و علی همت مومیوند پیشکسوت دوبله و صداپیشه!

وی با اشاره به اینکه نوشته‌اند شهاب حسینی دیگر راوی «شکرستان» نخواهد بود، تأکید کرد: شهاب حسینی در این سری هم به دلیل سفر نتوانست روایت‌های خودش را در «شکرستان» داشته باشد مگرنه مشکل دیگری وجود نداشت. علاوه بر حضور هنرمندان جدید در «شکرستان»، بنای ما ادامه کار با شهاب حسینی خواهد بود.

 

رئیس مرکز صبا افزود: استودیویی پیدا نکردیم مگرنه شهاب حسینی در مسافرت هم این روایت‌ها را می‌خواند. این شایعات مبنا و اساسی ندارند و در سری جدید شهاب حسینی دوباره راوی «شکرستان» خواهد بود. ما تصمیم گرفتیم این مجموعه از عید قربان شروع شود ایشان نبود و البته هیچ اصراری نداریم همه روایت‌ها را یک نفر بخواند. اینجا فقط به دلیل مسافرت، دسترسی نداشتیم شهاب حسینی این سری جدید را بخواند و هیچ مشکل دیگری وجود نداشت. همه این خبرسازی‌ها هم انجام شده شایعه بی‌اساس و بی‌مبنا و در حد گمانه‌زنی بوده است.

مسعود صفوی تهیه‌کننده «شکرستان» هم در واکنش به این خبرسازی‌ها گفت: من تعجب کردم که این‌ هم شایعه ساختند. شهاب حسینی در سفر بود و به پروژه نرسید؛ واقعا‍ً نمی‌دانم این شایعات از کجا شکل گرفته است. ما قرار بود در ابتدا از هنرمندان مختلفی استفاده کنیم ولی مردم از حضور شهاب حسینی بسیار استقبال کردند و او همچنان با «شکرستان» خواهد بود.

پیش از این تهیه‌کننده مجموعه «شکرستان»گفته بود: می‌دانید که برای همیشه ورودیه «شکرستان» به نام مرتضی احمدی است که برای این پویانمایی از هیچ کوششی دریغ نکرد و مردم هم با صدای او «شکرستان» را شناختند. واقعاً شهاب حسینی لطف کرد و در اصل بدون دستمزدی که معمولاً به سوپراستارها می‌دهند با ما توافق کرد.

او همچنین اعلام کرده بود که "فعلاً تا پایان 104 قسمت در خدمت شهاب حسینی هستیم و در «شکرستان» از بازیگر دیگری استفاده نمی‌شود."

گفتنی است، سری جدید مجموعه «شکرستان» به مناسبت عید قربان تا عید غدیر از بیستم مردادماه ساعت 22:30 از شبکه نسیم پخش خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام/

تسنیم

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.