گروه: اخبار استان خبر: 135288 / تاریخ انتشار : 1398/5/29 ساعت : 14:16

غدیر؛ عید وحدت مسلمین+پوستر

مرکز متنای استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با فرا رسیدن عید بزرگ غدیر پوسترهایی را تهیه و منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، رهبر معظم انقلاب در مورد مسئله غدیر می فرمایند،مسأله‌ی غدیر و تعیین امام علی(ع) به عنوان ولی امر امت اسلامی از سوی پیامبر مکرم اسلام (ص) یک حادثه‌ی بسیار بزرگ و پرمعناست؛ معنای این حرکت که در روز هجدهم ذی الحجه سال دهم هجرت اتفاق افتاد، این است که اسلام به مسأله‌ی مدیریت جامعه به چشم اهمیت نگاه میکند.


این‌طور نیست که امر مدیریت در نظام اسلامی و جامعه‌ی اسلامی، رها و بی اعتنا باشد. علت هم این است که مدیریت یک جامعه، جزو اثرگذارترین مسائل جامعه است.

 

تعیین امیرالمؤمنین هم - که مظهر تقوا و علم و شجاعت و فداکاری و عدل در میان صحابه‌ی پیغمبر است - ابعاد این مدیریت را روشن میکند.

 

معلوم میشود آنچه از نظر اسلام در باب مدیریت جامعه اهمیت دارد، اینهاست. کسانی که امیرالمؤمنین را به جانشینی بلافصل هم قبول ندارند، در علم و زهد و تقوا و شجاعت آن بزرگوار و در فداکاری او برای حق و عدل، تردید ندارند؛

 

این مورد اتفاق همه‌ی مسلمین و همه‌ی کسانی است که امیرالمؤمنین (علیه‌الصلاةوالسلام) را میشناسند. این نشان میدهد که جامعه‌ی اسلامی از نظر اسلام و پیغمبر، چه نوع مدیریت و زمامداری و حکومتی را باید به عنوان هدف مطلوب دنبال کند.

 

مرکز متنای استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با فرا رسیدن عید بزرگ غدیر پوسترهایی را تهیه و منتشر کرده است.

 

 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.