گروه: اخبار استان خبر: 135283 / تاریخ انتشار : 1398/5/22 ساعت : 13:11
در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان مطرح شد

فشار نمایندگان مجلس برای تغییرات در سازمان/روحانیت فقط توسط سازمان تبلیغات حمایت می شوند+تصاویر و فیلم

مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی استان گفت: گاهی تغییراتی در سازمان ایجاد شده است که شاید مورد رضایت ما نبوده است برخی از این فشارها از طرف نمایندگان به ما وارد می شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پیش از ظهر امروز مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور برگزار شد.

 

حجت الاسلام برازش مدیرکل سابق سازمان تبلیغات اسلامی استان در ابتدای این مراسم گفت: در سه سالی که اینجا بودم در این سازمان ارتباطاتی ایجاد شد که شکوفایی موضوعات دینی و فرهنگی در نقاط مختلف استان بود تا آنجایی حضور داشتیم که در سال ۹۷ تا برج ۱۱قریب به ۱۱۰روز ماموریت به نقاط مختلف استان داشتم.

 


وی افزود: ارتباط خوبی  با جبهه انقلاب اسلامی داشتیم حوزه های نمایندگی در دانشگاه های استان همراهی خوبی داشتند با تعامل توانستیم بخشی از فعالیت های فرهنگی را در عرصه های مختلف انجام دهیم، 10 هزار و 250 نفر در اعتکاف ها شرکت کردند، این حرکت ها که شروع شده است به بار بشیند این موفقیت ها نشان می دهد تحولات زیادی در حوزه فرهنگ خواهیم بود.

 

برازش ادامه داد: با توانی که ایجاد شده است بتوانند بخشی از نیروهای پرسنلی درون تشکیلاتی ترمیم شود همان گونه که امروز نیروهای جهادی پای کار آمده اند امیدوارم شاهد شکوفایی حوزه فرهنگ در همه استان ها باشیم، ارتباط هابی با خیرین مسجد ساز در اصفهان داشتیم، در استان تعدادی مسجد ترمیم و تجهیز شدند  برای اولین بار نیری قرآنی در استان فعال شدند ۱۰هزار جلد قرآن در استان چاپ شد که بارقه امیدی در دارالقرآن ها ایجاد شده است.

 


وی ادامه داد: طرحی در استان اجرا کردیم هر دانش آموزی در هر جای استان بتواند ده جزء قرآن حفظ کند مدیری که آن را تعلیم داده است هفتصد هزار تومان کمک می کردیم که ۱۵۰مورد با این برنامه پیش رفتیم و  حفظ ۱۰جزء قرآن را انجام دادند در شهرستان های مختلف این برنامه اجرا شد.برازش در ادامه گفت: 13 میلیارد تومان اعتبار عمرانی است که تا کنون این مبلغ در سازمان تبلیغات نبوده است، در سال جدید نیز توانستیم در استان جلسات پرباری برگزار کنیم و از چهره های مطرح کشوری استفاده کردیم ۱۵۰گفتمان در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب در استان برگزار شد، تغییراتی نیز گاهی در سازمان  ایجاد شده است که شاید مورد رضایت ما نبوده است برخی از این فشارها از طرف نمایندگان به ما وارد می شد.

 

 وی در پایان گفت: روحانیت در استان فقط توسط سازمان تبلیغات حمایت می شود با توجه به فقری که در مناطق روستایی وجود دارد نیاز است که روحانیت در استان حمایت شوند و به حمایت و همراهی نیاز دارند.

 

 
 نماینده طلاب وفضلای استان کهگیلویه وبویراحد در حوزه علمیه قم افزود: برای موفقیت در کار سازمان تبلیغات نیاز است که  تمرکز بر اقامه نماز جماعت مساجد استان با حضور روحانیون جوان وفعال و قران محور  با هر سه وعده نماز جماعت  با مزایای مکفی برای مبلغان، ایجاد و راه اندازی کلاسهای روخوانی روانخوانی تجوید صوت ولحن ترجمه ، مفاهیم ، تفسیر قران کریم مداحی در تمام نقاط شهرهای استان و برگزاری دوره های تربیت مربی و بکار گرفتن آنها و ایجاد انگیزه در بین مردم جهت اداره کردن این کلاسها و استفاده از مبلغین جهادی  و کلاس های معرفتی از جمله مربیان حلقات صالحین  حمایت و کمک نمایند.

حجت الاسلام امینی اطهر ادامه داد:  علاوه بر اعزام مبلغ از قم که سهمیه بسیار معدود و کمی هست تقاضا داریم در سازمان تبلیغات استان نیز برای طلابی که از قم موفق به تشکیل پرونده نشدند برای انها تشکیل شود واعزام شوند و هزینه تبلیغ را از ادارات و نهادهای مربوطه تقسیم کنند.سازمان تبلیغات بیشتر حالت سنتی خود را ادامه میدهد و کمتر برنامه ریزی و تولید فکر دارد مثلا جامعه درحال تحول است و سازمان تبلیغات هم باید به روز و با فکر جامعه امروز طرح و اجرای برنامه کند.

 
وی افزود: بیشتر طلبه ها مبلغ روستاها با حداقل جمعیت  هستند در حالی که برخی مساجد شهر خالی از ائمه جماعات هستند  و یا امام جماعت و مبلغ ندارند مناطق اسیب پذیر راشناسایی  وطلبه خوش سلیقه و متفکر وخلاق  را جهت تبلیغ بفرستید، کمک هزینه تبلیغی را بالا ببریدبا این کار نزول برکات خداوند متعال بیشتر خواهد شد.و از تنگ نظری بپرهیزیم .
 
امینی اطهر گفت: عزت طلبه را حفظ نمایید وقتی طلاب گرانقدر برای امر تبلیغ تشریف می آورند در سازمان تبلیغات سرگردان می شوند و انتظار میرود سازمان هدفمند سازی یافتن مکان تبلیغ و ایاب و ذهاب و با عزت طلبه را روانه تبلیغ نماید، برای رفع مشکلات عمومی مردم  سازمان تبلیغات بامسولیین مربوطه هماهنگی لازم را داشته باشه و تلاش نکند.
 
 نماینده طلاب وفضلای استان کهگیلویه وبویراحد در حوزه علمیه قم گفت: همکاری سازمان تبلیغات بادادستان  ومقامات قضایی برای جلوگیری ازنزاع های دسته جمعی ومقابله باافرادشرور وحتی تبعید برخی درصورت تکرار نزاع ها می تواند موثر باشد  هماهنگی بافرمانداری  هابرای اسکان طلاب چه در روستاها چه درشهرها برای امرتبلیغ و کارهای فرهنگی لازم و ضروری است.
 
حجت الاسلام امینی اطهر گفت: اتوجه به وظیفه ذاتی که علماء دارند طلاب و روحانیون در مقابل ظلم بی عدالتی آسیب های اجتماعی تخلفات استفاده شخصی از اموال بیت المال پارتی بازی آشنابازی گرانی احتکار اعتیاد خود کشی عدم نظارت  سکوت نکنند در این راستا بایداز مردم ولایی انقلابی دفاع کنند
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.