گروه: اخبار استان خبر: 135257 / تاریخ انتشار : 1398/5/22 ساعت : 18:20

واکنش مدیر کل منابع طبیعی به زمین خواری و کوه خواری در سروک یاسوج+ فیلم

طبق برخی گزارشات مشاهده شده در منطقه سروک کاربری های کشاورزی و منابع طبیعی به وسیله برخی افراد سودجو در حال تخریب جهت ساخت و سازهای مسکونی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ منابع طبیعی به عنوان یک ظرفیت طبیعی و خدادای متعلق به نسل حال و آینده است، این ظرفیت طبیعی سبب کمک به بشر در ابعاد مختلف  می شود.

 

از دیگر ویژگی های طبیعت و منابع طبیعی می توان به جلوگیری از فرسایش خاک، سد طبیعی در مقابل ریزگردها و آلودگی ها، تعدیل دمای هوا، جنبه های تفریحی و گردشگری، جذب آب  و انتقال  به منابع آب زیرزمینی و تاثیر بر سلامت و روان ساکنان این مناطق بخش کوچکی از مزیت های منابع طبیعی و جنگل است.

 

با وجود فواید بسیار منابع طبیعی میطلبد مسوولان مربوطه و مردم در حفظ و صیانت از آن تلاش کافی داشته باشند، در همین ارتباط مشاهده شده است در منطقه سروک یاسوج طبق گزارش یکی از ساکنان، زمین خواری و تخریب طبیعت در دل کوه و تپه ها، و همچنین  تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی انجام شده است.

 

این شهروند بیان میکند در قسمت اصلی ساخت و سازهایی وجود دارد که مجوزهای قانونی دارد، اما بخش دیگر ساخت و سازها در زمین های کشاورزی و در کوه ها  در حال انجام است به گونه ای که مشاهده میشود در این مناطق ویلاهای مختلف با تفکیک زمین در حال ساخت است.

 

با توجه به موضوع مذکور میطلبد مسوولان مربوطه از قبیل منابع طبیعی و جهاد کشاورزی استان باید نسبت صحت و سقم   مسئله فوق در سروک که در 5 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد اقدام کرده و در صورت وجود چنین مسائلی از تخریب و نابودی طبیعت توسط افراد فرصت طلب و سودجو با پیگیری های قانونی جلوگیری به عمل آورند.

 

مدیر کل منابع طبیعی در خصوص  موضوع مذکور گفت:در  خصوص تخریب طبیعت و زمین خواری پرونده های قضایی تشکیل شده است و از طرفی اگر تغییر کاربری در زمین های کشاوزی صورت گرفته باشد در حوزه اختیارات جهاد کشاورزی است.

 

حکمتیان بیان کرد: در صورتی که موضوع زمین خواری و دخل و تصرف در طبیعت در منطقه سروک مشاهده شود بدون فوت وقت و بدون تعارف با کسی مسئله مورد نظر بررسی و با متخلفان برخورد قانونی می شود و پرونده قضایی برای آنها تشکیل خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1398/5/22 - 22:59
متاسفانه یکی از بی در وپیکرترین ادرات استان سازمان منابع طبیعی استان می باشد کافیه ریس اداره بره جلسه دیگه نه معاونی روشما می بینیدونه کارمندی .روابط خاله وخرزویی بر همه ضوابط وقوانین می چربد .اگه شما دادی داشته باشید هیچ دادرسی نیست چون هرریس ومعاونی سهم تقسیم شده یکی از نمایندگان است .ضعیف ترین کارمند اداره معمولا مسئول بازرسی اداره میشه وهیشکی هم تنه باسش خورد نمی کنه .توهمون سروک یکی از کارمندان زمین چندهکتاری واگذاری طرح طوبی داره که تکه تکه کرده الان داره میفروشه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.