گروه: اخبار استان خبر: 135241 / تاریخ انتشار : 1398/5/22 ساعت : 07:51
پیگیری سوژه مردمی:

گلایه مردم محله مور لنده از بوی تعفن فاضلاب شهری

ساکنین محله مور یا همان خیابان شهید باهنر شهرلنده چندین سال است از وضعیت انتقال فاضلاب خیابان های بلادستی این محله و بوی تعفن فاضلاب همچنان گلایه مند هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروزه شیوه های مختلف دفع و هدایت پسماندها و فاضلاب شهری در جهت کاهش بیماری ها و میزان نارضایتی شهروندان صورت می گیرد که از شیوه های کاملا علمی در جهت این امر مهم استفاده می شود.

 

بررسی دقیق معضلات و چالش های فراروی شهری به خصوص بحث فاضلاب شهری یکی از دغدغه های همیشگی مسئولان است اما وضعیت نامناسب اعتبارات و نبود برنامه مدون و جامع برای این امر مهم باعث افزایش سطح نارضایتی مردم شده است.

 

محله مور یا ساکنین خیابان شهید باهنر شهرلنده چندین سال است که با جانمایی خط لوله ای بزرگ در کف خیابان کار انتقال فاضلاب شهری و هدایت سیلاب را به خوبی از این خیابان در فصل زمستان را انجام می دهند اما در فصل تابستان این موضوع به چالشی اساسی برای شهروندان تبدیل می شود چرا که بوی تعفن آن اجازه روشن کردن هیچ کولر آبی را به ساکنین این خیابان نمی دهد.

 

جاری شدن فاضلاب محلات بالادستی به همراه زباله در ورودی این کانال انتقال باعث دپوی زباله ها و تولید بوی تعفن شده است به طوری که از مجاری و نفس کش های این کانال نمی توانید عبور کنید.

 

البته دو سالی است که بحث اجرای سیستم فاضلاب شهری از سوی مسئولان مطرح و حتی حرف و حدیث هایی از تصویب اعتبار 10میلیارد تومانی برای اجرای آن در زمره اعتبارات شهرستانی از محل اعتبارات ملی است که امیدواریم هرچه سریعتر این اقدام عملیاتی شود تا مردم نیز کمتر شاهد چنین موارد و مشکلاتی باشند که بدون شک باعث تشدید بیماری عفونی در سطح شهر خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.