گروه: اخبار استان خبر: 135226 / تاریخ انتشار : 1398/5/21 ساعت : 12:14

ادامه حواشی تعطیلی مرکز MRI کوثر یاسوج و جوابیه دانشگاه/بخش خصوصی مقصر است یا دانشگاه علوم پزشکی؟/سردرگمی بیماران با اقدامات سلبی

تعطیلی بدون برنامه ریزی جهت انتخاب جایگزین فقط به دردسر مردم می انجامد و حتی اگر چنین موضوعی درست باشد نمی بایست در این مقطع که هنوز جایگزینی وجود ندارد اینگونه اقدام سلبی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در هفته های اخیر خبرهای زیادی در خصوص تعطیلی مرکز MRI کوثر یاسوج در رسانه های استان منتشر شد.

 

رئیس مرکز ام. آر. آی کوثر  یاسوج مدتی پیش در گفت و گو با صبح زاگرس در خصوص تعطیلی این مرکز گفت: تنها مرکز MRI استان که تا کنون به عنوان برند درمانی استان طی ۱۲ سال ارایه خدمت می دهد که  با عدم همکاری درمان و دانشگاه علوم پزشکی نسبت به مجوز های لازم در آینده تعطیل می شود.

 

مدحتی گفت: افتتاح این مرکز باعث شد که بیش از 80 درصد بیمارانی که به انجام ام آر آی احتیاج داشتند دیگر لازم نباشد به استان های همجوار بروند و در شهر خودشان این خدمات را دریافت کنند  اما  وضعیت کنونی باعث می شود که بار دیگر بیماران استان برای حداقل های درمانی راهی شهر های مجاور شوند.

 

رئیس مرکز ام.آر.آی کوثر یاسوج تصریح کرد: متاسفانه  نگاه های کوچک و سلیقه ای نسبت به درمان و سلامت استان وجود دارد به گونه ای که دانشگاه علوم پزشکی به جای اینکه مسیر را برای  ارائه خدمات درمانی به مردم  تسهیل کند با تغییر صندلی های مدیریتی هم تغییر راهبرد نداد.

 

پس از این صحبت ها و اظهار نظرات مختلف در فضای رسانه ای استان، دانشگاه علوم پزشکی در جوابیه ای به این موضوع واکنش نشان داد که در آن آمده است:

«درحالی که بیش از دوازده سال از راه اندازه  MRI بیمارستان امام سجاد (ع)یاسوج با مشارکت بخش خصوصی می گذرد اما هنوز معضلات درمانی استان در این بخش با چالش های فراوانی مواجه است.

در راستای چابک‌سازی و مشارکت بخش خصوصی در توسعه سلامت استان با توجه به سطح بندی توزیع خدمات سلامت به نام دانشگاه علوم پزشکی استان دستگاه ام آر آی با صدور مجوز از طرف وزارت بهداشت و با مشارکت بخش خصوصی آغاز به کار نمود، اما علی رغم قرارداد فی مابین دانشگاه علوم پزشکی و بخش خصوصی متاسفانه در مقاطع فراوانی به علت عدم همکاری بخش خصوصی مفاد قرارداد اجرا نشد.

از آنجا که پس از پایان قرارداد؛ مرکز MRI می بایست املاک و ساختمان مورد اجاره را به دانشگاه تحویل دهد اما علیرغم پایان مدت قرارداد تاکنون به این مهم اقدام ننموده و براساس اظهارات مدیرعامل مرکز مذکور، سندی معارض با قسمتی از اراضی سند بیمارستان امام سجاد(ع) (که هنوز سند آن به نام سازمان تامین اجتماعی است)نیز از طریق سازمان های دولتی ذیربط اخذ نموده است.

در حال حاضر با توجه به اینکه یک دستگاه ام آر آی از طرف وزارت بهداشت به شهرستان بویراحمد اختصاص داده شده و فرآیندهای تحویل و راه اندازی آن در بیمارستان شهید جلیل یاسوج با سرعت و جدیت در حال پیگیری است، دانشگاه بنا بر وظیفه تولیت خود لازم می داند جهت جلوگیری از اخلال در روند ارائه خدمات به مردم، با بخش خصوصی مانند گذشته همکاری کند و در این راستا جلساتی با مدیر عامل ام آر آی مذکور تشکیل که متاسفانه تاکنون با پیشنهاد دانشگاه جهت حل مشکل موافقت نکرده است.

با توجه به ضرورت خدمت رسانی به مردم محروم این استان، این دانشگاه آمادگی دارد در صورت همکاری بخش خصوصی و رعایت حقوق بیت المال و مردم، نسبت به رفع این معضل اقدام کند که این امر منوط به همکاری مدیرعامل مرکز مذکور با دانشگاه و رعایت قوانین و مقررات جاری و حقوق عامه مردم است. »

 

این در حالی است که تعطیلی بدون برنامه ریزی جهت انتخاب جایگزین فقط به دردسر مردم می انجامد و حتی اگر چنین موضوعی درست باشد نمی بایست در این مقطع که هنوز جایگزینی وجود ندارد اینگونه اقدام سلبی صورت گیرد و بهتر بود پس از معرفی جایگزین نسبت به این مساله اقدام لازم صورت میگرفت.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.