گروه: اخبار استان خبر: 135217 / تاریخ انتشار : 1398/5/21 ساعت : 10:52
در خطبه های نماز عید قربان مطرح شد

عید قربان فرصت غلبه بر هوای نفس است/کشتار کودکان یمنی و قحطی دارو فاجعه بار است

امام جمعه موقت یاسوج گفت: گر ما در محاسبه نفس دقت داشتیم می توانستیم انسان خوبی باشیم مثلا وقتی فردی ماشین شخصی داشته باشد چقدر به آن می رسد اما وقتی همین ماشین متعلق به اداره باشد معلوم نیست چگونه از آن مواظبت می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همزمان با سراسر کشور و در دهمین روز از ماه ذیحجه نماز عید قربان با حضور گسترده و پرشور قشرهای مختلف مردم در نقاط مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد اقامه شد.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های نماز عید قربان ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و تبریک عید قربان گفت: وقتی دو نفر شریک هستند چقدر مواظب هستند سرشان کلاه نرود اگر ما این اندازه در محاسبه نفس دقت داشتیم می توانستیم انسان خوبی باشیم مثلا وقتی فردی  ماشین شخصی داشته  باشد چقدر به آن می رسد  اما وقتی همین ماشین متعلق  به اداره باشد معلوم نیست چگونه از آن مواظبت می کند.

 

امام جمعه موقت یاسوج  در خطبه های دوم نماز عید قربان ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی گفت: امروز یکی از اعیاد ماست و عظیم تر از این عید غدیر غدیر است این ایام دهه عبادت است روح واقعی ایمان ولایت پذیری انسان هاست و آنهایی که از طرف خدا جانشینی پیامبر به آنها واگذار شده است.
 
وی به ویژگی های حضرت علی اشاره کرد و گفت: ایشان در هر جنگی شرکت کردند پیروزی نصیب مسلمانان می شد امام علی(ع)  در یکی از جنگ ها گفت مادرم نام من را حیدر گذاشته است حضرت علی فقط در جلویش زره داشت و هیچوقت به دشمن پشت نکرد  خدا فرمود علی کسی است که بعد از پیامبر از همه با فضیلت تر است.
 
 
حجت الاسلام موسوی اعظم تصریح کرد: امام علی (ع)  به تمام معنا خدا را دوست دارد و این دوست داشتن عملی بود به این شکل که هر چه را حرام بیان کرده بود علی ترک می کرد و دستوران خداوند را اجرا می کرد.
 
وی به حضرت ابراهیم که در آتش انداختنش اشاره کرد و گفت:  حضرت ابراهیم  را وقتی در آتش انداختند جبرییل نزد ابراهیم آمد که آیا به کمک نیاز داری گفت نه از تو کمکی نمی‌خواهم خدا حال من را می بیند هنگام سر بریدن به پدرش می گوید ماموریتت را انجام بده من تسلیم هستم.
 
***********************************************
 
حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عید سعید قربان با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:اگر کسی اومر الهی را سرلوحه کار خویش قرار داد به جهت مراقبت ویژه خود به بهترین فرصت ها می رسد.


وی افزود:روز عید قربان یاداور حرکت تاریخی حضرت ابراهیم با قربانی کردن فرزند خود برامد که بزرگترین امتحان الهی بود که ما نیز باید از این امتحان ها سربلند بیرون بیاییم.

امام جمعه شهرستان لنده گفت:خداوند همواره به انسان های با بصیریت و صبور همواره عنایت دارد و ما انسان ها نیز باید در این حوزه بیشتر با صبوری در این امتحان ها به خدواند توکل کنند.
 

وی تاکیدکرد:ولی فقیه جانشین امام زمان(عج)است و باید تا زمان ظهور از جانشین وی در زمین اطاعت و پیروی کند.
 

محمودی اصل گفت:عید سعید قربان را به همه مسلمانان جهان تبریک می گوییم و خوشا به حال کسانی که در سرزمین وحی هستند و عید قربان خود را در قربانگاه نفس خویش به سر می برند.
 

وی خاطرنشان کرد:یکی ازاندیشمندان اروپایی گفت:وای برما اگر مومنین معنی حج را نفهمند و وای برما اگر معنی حج را بفهمند. که همین حج نشان دهنده عظمت حج و اتحاد و برادری است و باید مشکلات بین مسلمانان به کمترین سطح برسد که جرائت سو استفاده نداشته باشند.
 

خطیب نماز عید سعید قربان گفت:کشتار کودکان یمنی و نبود دارو و قحطعی باعث کشته شدن هر دقیقه یک کودک یمنی شده است و اگر برادری حاکم بود این همه منابع نفتی همواره مورد سو استفاده امریکا و غرب قرار نمی گرفت و شاهد این همه کشتار مسلمان نمی بودیم.
 


وی تاکیدکرد:مراسم برائت از مشرکین با پیام مقام معظم رهبری به بیش از ۱۷زبان زنده دنیا ترجمعه می شود و این روشنگری در سایه ولایت فقیه در حال صدور است.

 

امام جمعه شهرستان لنده گفت:نگاه واقع گرایانه و روشنگرانه مقام معظم رهبری به خوبی روشنگری در خصوص مبارزه با مفاسد و محکوم کردن تروریسم و نهیب امت های اسلام بر سر زورگویان عالم است که امیدواریم با اگاهی بخشی و محور قرار دادن این مهم به رسالت خویش عمل کند.
 

***********************************************

حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان که در مصلای امام خمینی (ره)این شهرستان برگزار شد،ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به بیانیه رهبرمعظم انقلاب به کنگره حج،گفت:رهبری فرمودند که امروز برائت از جبهه شرک ،کفر و مستکبران و در راس آن آمریکای جنایتکار به معنای برائت از مظلوم کشی و جنگ افروزی است.

 

وی افزود: در واقع این نوع عبارات که می شود به نوعی احمق های حاکم برحرمین شریفین به خواب خرگوشی فرو رفته اند و رهبری فرمودند که علت اینکه با آمریکا دشمنی می کنیم این است که مظلوم کشی و جنگ افروزی ممنوع، چرا که مسبب اصلی جنگ افروزی در جهان آمریکاست.

حجازی تصریح کرد:یعنی بفهمید و آدم بشوید و از خواب غفلت بیدار شوید و ام القرای اسلام علی القاعده باید مکه و مدینه باشد نه مرکز فسق و فجور و جنایت حاکمان سعودی،در حالی که در مرکز اسلام علیه اسلام دسیسه می کنند.

 

امام جمعه گچساران گفت: این موضوع به معنای محکوم کردن کانون های تروریسم از قبیل داعش و "بلک واتر" آمریکایی است که معنای نهیب امت اسلام برسر رژیم کودک کش صهیونیسم و پشتیبانان و حامیان آنها است،و همه مسلمین و مظلومین عالم متوجه شوند که هدف دفاع از مظلوم است.

 

وی افزود:بخش دیگری از پیام حضرت آقا بحث معامله قرن است و مقام معظم رهبری فرمودند که معامله قرن که بوسیله آن آمریکا و پیروانش زمینه سازی می شود تا جنایتی در حق جامعه بشری و نه فقط ملت فلسطین انجام شود که در حقیقت ظلم به همه انسان های عالم است.

 

حجازی تصریح کرد:رهبری باز فرمودند ما همگان را به حضور فعال برای شکست این کید و مکر دشمن فرا می خوانیم و به حول و قوه الهی آن را به همه ترفندهای دیگر جبهه استکبار را در برابر همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست می دانیم.

 

امام جمعه گچساران افزود:یکی از حقد و کینه های آمریکا علیه کشورمان بحث مقاومت است ،ترس از اینکه ایران می خواهد منطقه خاورمیانه و به نوعی جهان را از ظلم آمریکایی ها خارج کند،بنابراین تلاش کنیم که امید بیشتر و اطاعت محض از ولایت داشته باشیم.

وی درادامه با اشاره به عید قربان تصریح کرد:توصیه شده است که مومنین در حد توان در روز عید قربان، قربانی داشته باشند و با این وضعیت معیشتی امروز مستمندان و فقرا را دریابیم و بیشتر توجه داشته باشیم.

 

امام جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:29مردادماه عید غدیرخم رادر پیش داریم و به فرموده امام جعفر صادق علیه السلام عید اکبر است چرا که اگر عید غدیر نباشد عید فطر و قربان معنا نخواهد داشت و ثبات این دو عید به واسطه عید غدیر است.

حجازی درادامه افزود:دراین روز باید برای رضای خداوند جشن گرفت و توصیه شده است در عید غدیر روزه بگیریم و احکامش را در حد توان به جا بیاوریم.

انتهای پیام

 

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.