گروه: اخبار استان خبر: 135214 / تاریخ انتشار : 1398/5/21 ساعت : 10:33
امام جمعه موقت یاسوج:

در محاسبه نفس به گونه ای عمل کنیم که گویا اموال خود را محاسبه می کنیم

امام جمعه موقت یاسوج گفت: در محاسبه نفس دقت کنیم و آن را با دقت محاسبه کنیم همان گونه که اموال خود را محاسبه می کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های نماز عید قربان ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و تبریک عید قربان گفت: وقتی دو نفر شریک هستند چقدر مواظب هستند سرشان کلاه نرود اگر ما این اندازه در محاسبه نفس دقت  داشتیم می توانستیم انسان خوبی باشیم مثلا وقتی فردی  ماشین شخصی داشته  باشد چقدر بهش می رسد  اما وقتی همین ماشین متعلق  به اداره باشد معلوم نیست چگونه از آن مواظبت می کند.

امام جمعه موقت یاسوج  در خطبه های دوم نماز عید قربان ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی گفت: امروز یکی از اعیاد ماست و عظیم تر از این عید غدیر غدیر است این ایام دهه عبادت است روح واقعی ایمان ولایت پذیری انسان هاست و آنهایی که از طرف خدا جانشینی پیامبر به آنها واگذار شده است.
وی به ویژگی های حضرت علی اشاره کرد و گفت: ایشان در هر جنگی شرکت کردند پیروزی نصیب مسلمانان می شد امام علی(ع)  در یکی از جنگ ها گفت مادرم نام من را حیدر گذاشته است حضرت علی فقط در جلویش زره داشت و هیچوقت به دشمن پشت نکرد  خدا فرمود علی کسی است که بعد از پیامبر از همه با فضیلت تر است.
 
حجت الاسلام موسوی اعظم تصریح کرد: علی (ع)  به تمام معنا خدا را دوست دارد و این دوست داشتن عملی بود به این شکل که هر چه را حرام بیان کرده بود علی ترک می کرد و دستوران خداوند را اجرا می کرد.
وی به حضرت ابراهیم که در آتش انداختنش اشاره کرد و گفت:  حضرت ابراهیم  را وقتی در آتش انداختند جبرییل نزد ابراهیم آمد که آیا به کمک نیاز داری گفت نه از تو کمکی نمی‌خواهم خدا حال من را می بیند هنگام سر بریدن به پدرش می گوید ماموریتت را انجام بده من تسلیم هستم.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.