گروه: اخبار استان خبر: 135206 / تاریخ انتشار : 1398/5/21 ساعت : 08:56
خطیب نماز عید قربان :

روشنگری جهان اسلام با پیام برائت از مشرکین توسط مقام معظم رهبری به 17زبان زنده دنیا/عید قربان فرصت غلبه بر هوای نفس است

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل گفت: امروز به خوبی می بینیم که روشنگری جهان اسلام با پیام برائت از مشرکین توسط مقام معظم رهبری به 17زبان زنده دنیا ترجمان همدلی و وحدت در بین امت اسلام است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده،حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عید سعید قربان با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:اگر کسی اومر الهی را سرلوحه کار خویش قرار داد به جهت مراقبت ویژه خود به بهترین فرصت ها می رسد.وی افزود:روز عید قربان یاداور حرکت تاریخی حضرت ابراهیم با قربانی کردن فرزند خود برامد که بزرگترین امتحان الهی بود که ما نیز باید از این امتحان ها سربلند بیرون بیاییم.امام جمعه شهرستان لنده گفت:خداوند همواره به انسان های با بصیریت و صبور همواره عنایت دارد و ما انسان ها نیز باید در این حوزه بیشتر با صبوری در این امتحان ها به خدواند توکل کنند.

 

وی تاکیدکرد:ولی فقیه جانشین امام زمان(عج)است و باید تا زمان ظهور از جانشین وی در زمین اطاعت و پیروی کند.

 

محمودی اصل گفت:عیددسعید قربان را به همه مسلمانان جهان تبریک می گوییم و خوشا به حال کسانی که در سرزمین وحی هستند و عید قربان خود را در قربانگاه نفس خویش به سر می برند.

 

وی خاطرنشان کرد:یکی ازاندیشمندان اروپایی گفت:وای برما اگر مومنین معنی حج را نفهمند و وای برما اگر معنی حج را بفهمند. که همین حج نشان دهنده عظمت حج و اتحاد و برادری است و باید مشکلات بین مسلمانان به کمترین سطح برسد که جرائت سو استفاده نداشته باشند.

 

خطیب نماز عید سعید قربان گفت:کشتار کودکان یمنی و نبود دارو و قحطعی باعث کشته شدن هر دقیقه یک کودک یمنی شده است و اگر برادری حاکم بود این همه منابع نفتی همواره مورد سو استفاده امریکا و غرب قرار نمی گرفت و شاهد این همه کشتار مسلمان نمی بودیم.
 


وی تاکیدکرد:مراسم برائت از مشرکین با پیام مقام معظم رهبری به بیش از ۱۷زبان زنده دنیا ترجمعه می شود و این روشنگری در سایه ولایت فقیه در حال صدور است.

 

امام جمعه شهرستان لنده گفت:نگاه واقع گرایانه و روشنگرانه مقام معظم رهبری به خوبی روشنگری در خصوص مبارزه با مفاسد و محکوم کردن تروریسم و نهیب امت های اسلام بر سر زورگویان عالم است که امیدواریم با اگاهی بخشی و محور قرار دادن این مهم به رسالت خویش عمل کند.
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.