گروه: اخبار استان خبر: 135197 / تاریخ انتشار : 1398/5/20 ساعت : 18:39
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مطرح کرد

تخفیف 50 درصدی در سود تسهیلات به سرمایه گذاران و صنعتگران/پرداخت 19 میلیاردی حقوق بازنشستگان+تصاویر

حسن نوروزی گفت: سال گذشته از ۶۵ میلیارد تومان بودجه بخش عمرانی استان، ۴۴ میلیارد تومان در اختیار بخش صنعت کشاورزی و گردشگری و ورزش قرار داده شد و این‌ موضوع در چارچوب اقتصاد مقاومتی بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ عصر امروز نشست خبری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد.

 
رئیس برنامه و بودجه استان ضمن گرامی داشت روز خبرنگار گفت: در سال جاری بنابر این بود که استانداری به عنوان دستگاه ارشد استان  این وظیفه را انجام دهد و در زمانی جداگانه این سازمان به صورت جداگانه این برنامه را برگزار کند.
 
 
حسن نوروزی بیان‌کرد: خبرنگار و اهل رسانه مسوولیت اجتماعی مهمی در قبال جامعه دارد و کسی که بخواهد یک خبرنگار قوی باشد علاوه بر ذوق و علاقه باید آموزش و مهارت های لازم را دیده باشد، وقتی اطلاعاتی به خبرنگاران رسید زمانی که صحت و سقم  آن مشخص نشده است نباید منتشر کرد از طرفی زمان انتشار هم مهم است.
 
 
وی بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یک‌نهاد مهم تصمیم ساز و توسعه ای مهم در سطح کشور و استان است، و به عنوان راهبر توسعه در استان و کشور محسوب میشود، راهبر توسعه بار مفهومی سنگینی دارد و برای تحقق آن باید  کار کارشناسی و حرف مستند داشت و از کلی گویی پرهیز کرد. 
 
 
نوروزی گفت: برنامه های ششم توسعه استان باید دقیق تدوین شود، در این رابطه کار انفرادی به جایی نخواهد رسید و اگر بخواهیم در مسیر توسعه گام برداریم به یک کار تیمی لازم داشته یعنی بخش خصوصی، دولتی و مردم و رسانه ها باید شرکت کنند، و برای اجرا نیاز به دستگاه های اجرایی  است و امیدوارم که بتوانیم‌با کار تیمی قوی محرومیت استان را بهبود بخشیم.
 
 
وی ادامه داد: برای روستاهای استان برنامه های توسعه به اسم سند توسعه روستایی را داریم که در این راستا برنامه توسعه ۴۵۵ روستا باید نوشته شود و خوشحال هستیم که ۴۵۹ روستا و فراتر از تعهد پایان سال ۹۸ تعهد را انجام دهیم، با نوشتن برنامه توسعه روستایی باید در شورای برنامه ریزی توسعه پایش و تدوین شود که آیا انجام میشود یا خیر و یکی از کارهای خوب در استان است و یک گام خوب موضوع کمک های فنی  و اعتباری در کمیته فنی و استان است یعنی تسهیلاتی که سیستم بانکی  با نرخ ۱۶ درصد و بالاتر به سرمایه گذار پرداخت میشود سخت پرادخت میکنند زیرا زیاد است و تصمیمم گرفتیم تا ۵۰ درصد را مورد تخفیف قرار دهیم یعنی از ۱۶ درصد به ۸ درصد برای سرمایه گذار و صنعت گر تبدیل شد. 
 
 
نوروزی افزود: سال گذشته از ۶۵ میلیارد تومان بودجه بخش عمرانی استان، ۴۴ میلیارد تومان  در اختیار بخش صنعت کشاورزی و گردشگری و ورزش قرار داده شد و این‌ موضوع در چارچوب اقتصاد مقاومتی بوده است.  
 
وی بیان کرد: از دیگر کارها در زمینه اعتبارات هزینه ای استان شامل حقوق و بازنشستگی و سایر هزینه ها است، در این‌خصوص  بازنشستگانی که تا پایان سال ۹۶ بازنشسته شده بودند مطالبات آنها تا پایان مرخصیشان در سال ۹۷ پرداخت شد، در شرایط حاضر مطالبات مرخصی بازنشستگان در سال ۹۷، ۱۰۰ درصد تخصیص داده شد و ۳۵ درصد آن پرداخت شد و مابقی را تلاش داریم در شش ماهه دوم سال پرداخت شود. 
 
 
 
نوروزی خاطرنشان کرد: از دیگر کارهایی که انجام خواهد شد،  جشنواره شهید رجایی در سازمان برنامه و بودجه به عنوان دبیرخانه این‌جشنواره است که از ۷۶ دستگاه اداره کل و بانک ها در سطح استان ارزیابی در شاخص های عمومی و اختصاصی انجام شده است، و در هفته دولت از دستگاه های برتر تجلیل خواهد شد.
 
 
وی افزود: از دیگر‌موضوعات مهم، که مدیران  و شورای برنامه ریزی باید دنبال کنند حرکت بر اساس برنامه و  ظرفیت‌های موجود در کشور است و این‌کار‌ باید بر اساس قانون برنامه ششم و قانون بودجه ۹۸ انجام شود و مدیر کل ها باید ظرفیت های اداره خود را بشناسند و در وزارتخانه نیازهای خود را مطالبه کنند.
 
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: دیروز در جلسه شورای برنامه ریزی همه ظرفیت های بودجه ۹۸ برای همه دستگاه ها دسته بندی و  آماده شد که در اختیار مدیران‌ کل دستگاه ها قرار داده شد.
 
 
وی افزود: در شرایط حاضر باید ۱۹ میلیارد تومان بابت حقوق بازنشستگان پرداخت شود که پاداش آن را کشور پرداخت خواهد کرد و مرخصی ها را ما پرداخت خواهیم کرد.
 
 
نوروزی بیان کرد: این سازمان دبیر شوای برنامه ریزی استان و‌مهمترین نهاد تصمیم ساز ، دبیر شوری فنی یکی از وظایف مهم آن پیگیری موضوعات عمرانی است، به عنوان دبیر ستاد درآمد استان که منابع و  مالیات را وصول کند، دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، دبیر کارگروه پژوهش و فناوری از جمله شرح وظایف سنگین برنامه و بودجه است، که نیاز به همکاری و همراهی اهالی رسانه نیز هست.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 
 
---
---
---
---
---
---
---
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.